Vyrezanie zubu mudrosti

lost

Ked som sa pytal, skolsek zubarky, ze ci je mozne umrtvit zub pri vrtani tak mi odpovedala ze to je nemozne, lebo ona potrebuje vidiet ako reagujem na bolest a ze kedy to uz nie je kaz.

rela

suns, moja zubarka dava injekcie proti bolesti pri vrtani kazu rutinne. Rontgen mam zadarmo v ramci preventivky. Co je tu samozrejmost, na Slovensku je luxus.
No a to zahranicie mi je domovom uz 10 rokov, mam nastastie velmi dobru zdravotnu poistku, tak mam aj dobrych lekarov... Ked som zila doma, tiez som nemala s cim porovnavat.

Lolli29

Adaaa, ja som mala ten isty problem. Mala som mrtvy zub, ktory sa zlomil a nic mi nezostalo, zaco by ho mohli vytiahnut von. No a tak mi to museli chirurgicky. Ked som sa zubara pytala, ze ako presne nato pojdu, s usmevom odpovedal, ci to chcem naozaj vediet. Viac som sa nepytala ;o) Polezala som si 2 hodiny nacucana rajskym plynom, injekciami napichana dostatocne. Rozrezal mi dasno, ponavrtaval zvysky zubu, aby to mal zaco zachytit a potom to vytiahol. Tusim aj nieco dlabal, ale to si uz presne nepamatam. Domov som isla s par stichmi, ale na dalsi den som uz nevedela co je bolest, akurat som musela byt opatrna s jedenim na tej strane. Fakt je ten, ze pocas zakroku som nic, okrem tlaku necitila.

suns

noo, ja som si kvoli tym osmickam dala spravit rontgen za 15 €, takze moj mlady zubar bude vediet... zevraj osmicky robia v ruzinove, ale kedze moj zubar je alveolarny chirurg, co robil v ruzinove, nemal problem mi to spravit v raci ambulantne... barbinka - ani nevies, ako si ma upokojila :) kludne nech mi da aj kybel na hlavu, hlavne nech nic necitim..potom to uz nejako vydrzim :) a rela - ty mas asi velmi nizky prah bolesti..pri obycajnom kaze platit peniaze za injekciu? navyse v zahranici... ale ked ti je tak lepsie, tak kludne :) chodit von nebudem, na 2.zub idem 9.februara, a 15 idem do skoly... snad to doliecim :) a mliecne nebudem pre istotu jest .. aspon za ten cas nieco schudnem :D

barbinka

rela: vieš lenže, keď mám obyčajný kaz na zube, tak som si ešte nikdy nedávala injekciu proti bolesti, pretože to nie je žiadná bolesť. A tá injekcia bola úplne postačujúca pri trhaní osmičiek a to som ich nemala prerezané, čiže mi musel aj ďasná rozrezať. Vravím,že ma to vôbec nebolelo. Ani som nevedela, že už to je vonku. Takže žiaden sadista, bol to vynikajúci zubný chirurg. A tiež mám vynikajúcu zubnú ortopédku (strojčekárku) a tiež svojho zubára. Určite by som nemenila.

lost: ja som bola na zubnej chirurgii u doktora Tudíka na Račianskom mýte v takej novostavbe.

lost

este neviem ci bude potrebny, ale uz su tusim dve osmicky vidiet, tak nechcem aby zacali boliet, preto chcem ist si to dat vysetrit :)

hlavne mi ide o co najvyssiu moznu kvalitu zubara, nech to nepokazi :)

+ absolutne bezbolestne samozrejme tiez :D