Vyrezanie zubu mudrosti

rela

barbinka, no pokial ti zuby rezal len za pomoci lokalnej injekcie proti bolesti (ja dostavam dve pri hoblikovani malickeho kaziku), tak by som pouvazovala, ci to nie je sadista;)
Neter chodi vraj ku vybornemu zubarovi a este nikdy v zivote jej nerobil rontgen... Ja mam rontgen v ramci preventivnej prehliadky.

rela

suns, ja by som si na Slovensku v zivote zuby robit zuby nedala, podla toho, co citam, je to tam len masiar, ktoremu nejde o to,ako sa citi pacient. Verim, ze tie utlmovadla su na Slovensku veci nevidane-neslychane.

barbinka

suns: vôbec nič som necítila a ani nevidela, lebo mi dal takú nejakú látku, kde bol otvor len na ústa. A proste zrazu povedal, že prvý zub máme vonku. A hneď na to druhý. Bola som vnútri pol hodinu a to som predtým ešte musela nejaký papier čítať a podpísať ho. Asi po 4 hodinách, keď prestala účinkovať injekcia to začalo strašne bolieť. Akurát som strašne opuchla, ale vážne mne sa to zahojilo do týždňa, pretože som poriadne vyplachovala ústa po každom jedle, nechodila som von (nemôžeš byť v prievane).

suns

rela - vnutrozilove sedativa? no ja som dost hakliva aj na krv a na taketo veci, fuj neznasam to !!! Ale snad to prezijem aj bez toho... budem potrebovat nejaku protekcnu umrtvovaciu injekciu :P
barbinka - citila si pri tom nieco? nejaku bolest?

adaaaaaa

...a mňa by zaujímalo,teda chcela by som sa opýtať,keďže máte takéto skúsenosti so zubármi:-)...no ja mám hore naľavo stoličku,vlastne iba koreň...keď si tam dám jazyk,tak v strede akoby som ani nič nemala,len okolo...no proste sa mi ten zub nedá vytrhnúť,neni ho začo chytiť...zubár mi povedal,aby som si to dala vybrať,ale ja sa bojím,keďže ma nebolí...ako sa to vyberá?

fenix1

rela
lebo bakterie z mliecneho kvasenia sposobuju zapaly v tej rane
barbinka
mas stastie,ze sa ti to tak lahko a rychlo zahojilo

barbinka

fenix: tak mne šili tiež ďasná, zuby som nemala vôbec prerezané, ale myslím, že u každého sa to hojí individuálne. Ale najhoršie je , keď sa to zapáli niekomu od jedla, to sa môže hojiť oveľa dlhšie.

rela

Mne zubny chirurg za pol hodiny vyrezal dva zuby mudrosti a dva vytrhol. Urobil mi to tak krasne, ze sa zda, akoby som tam v zivote ziadne zuby nemala... Velmi neprijemne sa je, ale vydrzis. Podla mna je to riadne sado-maso dat si odstranovat zuby s tyzdnovym odstupom. Ja som bola pod vnutrozilovymi sedativami, ktore sposobuju vdakabohu aj to, ze si clovek prceduru nepamata a je pocas nej omameny. Keby som tam bola "nazivo", asi by som utiekla, neviem si to ani predstavit.
fenix - preco nejest mliecne vyrobky? Ja som si robila detske kasicky s mliekom...