problem s komunikaciou

Príspevok v téme: problem s komunikaciou
damienka

tento problem mam len pri jednej osobe a nou je moj priatel ..pri inych osobach si dokazem povedat svoj nazor na nejaku vec a pri vaznejsich rozhovoroch sa viem obhajit, dokazeme sa o probleme porozpravat, viem najst vhodne slova a pod. ale pri priatelovi - neviem ci je to zo strachu alebo tym ze sa bojim ze nieco poviem a on sa urazi pretoze je velmi ziarlivy alebo to ma inu pricinu - davam si pozor aby som nepovedala nieco co by som potom lutovala, nieco co by sa ho mohlo dotknut ..neviem sa ako keby uvolnit alebo hovorit od srdca ..neviem sa vyjadrit, ubranit sa ..ja vlastne celkovo neviem najst vhodne slova, vzdy mi vsetky vypadnu a som len ticho.ak predsa len nejake najdem su to uplne blbosti, cim sa iba zvysuje napatie a vznika hadka ..preco s nim sa nedokazem normalne porozpravat a ako by sa to dalo zmenit repektive ako sa mam uvolnit alebo co mam spravit aby som nebola taka roztrzita pri rozhovore s nim?

bleee

damienka, dotycny nieje tvoj priatel. Takto jednoducho rovnocnenny partnersky vztah nevyzera. Cim skor si to uvedomis, tym lepsie pre teba.

zu17

pridavam sa k Tajovi1, pred priatelom by si urcite nemala byt v strese a premyslat o tom, co povies, len aby si nieco nepokazila! V tom pripade nie si prirodzena (spontanna) a sama sa citis zle v komunikacii s nim. Bola si taka aj ked ste sa spoznali? Clovek ma rad a lubi niekoho prave pre to, aky je v skutocnosti a nie preto, ze sa na nieco hra a je neprirodzeny.

Tajo1

podľa mňa, by si sa mala v prvom rade zamyslieť nad tou jeho prehnanou žiarlivosťou,podľa toho, čo píšeš si v komunikácii s ním pod neustálym stresom a to nie je dobre,nakoľko pri inej komunikácii s tým problém nemáš. Pri svojom partnerovi by si nemala až toľko premýšlať,čo mu povieš, alebo ako budeš reagovať,buď sama sebou a reaguj, ako uznáš za vhodné, a ak tvoje názory nebude akceptovať, tak je to všetko o ničom...

INtrovert

Tak je aj možné, že ho máš strašne rada a preto sa bojíš mu niečo povedať lebo si myslíš, že niečo pokazíš. Ja som mal tiež takýto problém keď som bol s jednou babou ktorú som mal veľmi rád. Dával som si pozor na to čo poviem a aby som sa pred ňou nestrápnil.