krvne testy na vlastnu ziadost

sachovanka

Toto by ti mal aj tvoj obvodny lekar spravit. Akurat ked je to vlastnu ziadost, tak budes za to zrejme platit. To si vies vsak uz pozriet v cenniku, co ma doktor k dispozicii.

nibi

fenix, prosim ta vysvetli to s tym homocystejnom prosim. mam ist na odber lebo mam akusu mutaciu mthfr ci tak nejak a co je ten homocystein a naco sluzi a co je zle ked je zvyseny ci znizeny co moze sposobit
dakujem pekne
a este ten vit.D3 je v com ovela nebezpecnejsi?
a da sa zistit jeho hladina v krvi? alebo v com sa nachadza aby si ho clovek preventivne doplnil. viem ze malym detom sa podava v kvapkach ale to je umela forma, mozno existuju aj nejake prirodne kvapky...

testy

viete niekto aj o konkretnom sukromnom laboratoriu? (kam mozem prist ja osobne, nie kam moze moj lekar poslat vzorky)

na nete som nasla centrum hippokrates, je este nieco ine?

fenix

testy
smesa nepochopili,ja uznavam prevenciu a nalezite sa o seba staram,ja som to myslel tak,ze na co by si chodila do sukromneho labaku za peniaze,ked na poistovnu to mas zadarmo
podla najnovsich studiim,nizka hladina d3 je ovela nebezpecnejsia ako vysoky cholesterol,netreba zabudat ani na homocystein

testy

dakujem za odpovede.

datelinka, vies vyvazena strava je relativny pojem a takisto je otazne, aky je ozajstny obsah vitaminov v nasej strave (beruc do uvahy podmienky v akych sa rastliny pestuju, zvierata chovaju a celkovu vycerpanost / znecistenost pody).

okrem ineho, ma zaujima hladina D3 a B12. ale tak hadam by sa to dalo vyziadat navyse k normalnemu testu. uvidim.

datelinka

testy,ak uz mas nad 18, tak mas narok na preventivnu prehliadku v ramci ktorej je aj biochemicky rozbor krvi. tam ti ale urobia zakladne mineraly, krvny obraz, tuky a podobne. vitaminy sotva :-))
ak by si prisla k lekarovi s konkretnym problemom, na diagnostikovanie ktoreho by bol potrebny rozbor krvi, urcite by ti ho urobili.
ak mas vyvazenu stravu, nemas dlhodobejsie problemy ako hnackove ochorenie, vomitus, bolesti v brusnej oblasti, nadmerne mocenie, nie je dovod na taketo testy.