Ktore veci ste vypustili zo svojho jedalnicka?

jajka001_

tak to je jasne. vsetky tie veci s konzervantami, umelinami, sackove polievky, konzervy, pastety...je toho strasne vela. skor je otazka, co jest :) ja som zvykla jest co najcerstvejsie potraviny v co najzakladnejsej forme, len mierne upravene - uvarene, udusene, upecene

uhlie

Zienky,

nie aby ste terazky zacali pod tlakom okolnosti hromadne vygrciavat jedlo, ktore si myslite, ze ste nemali zjest a lutovat sa, aky mate tazky zivot!

fenix1

uz som to tu pisal milionkrat
my fungujeme na sacharidoch.a kazdy ich potrebuje 60% dennej davky.
ak ich telo nema,zacne spalovat svaly,prekysli sa organizmus,prestanu prebiehat chemicke deje,tuk ostava zachovany a moze sa zomriet na rozvrat vnutorneho prostredia.keby som mal tu moznost,tak ludom,ktori hazarduju takto so svojim zdravim,by som dal k uhrade vsetkych lekarov a vsetky vysetrenia.
a je uplne jedno,aku formu sacharidov clovek zvoli,zalezi na mnozstve a uprave,vzhladom na vysku glykemickeho indexu.ja si davam 40g vlociek a biely jogurt na ranajky a vydrzim 5 hodin,lebo sa mi cukor z nich pomaly uvolnuje do organizmu.ópakujem,ci cestoviny,zemiaky ,chlieb,ryza,vsetko jedno,ale musia byt,a kto tvrdi ze to neje,jednoducho klame

anjelik9

sladke malinkovy, sačkove polievky, mlieko, suche salamy, bile rožky, presladene sladkosi, hranolky, puding a tak =) neviem nechuti mi už viem že to neni zdrave

ria5

paleo
chcem sa ta opytat co jes namiesto chleba? ja si kupujem grahamovy sendvic, al.knäckebrot, cestoviny jedavam obcas, al. väcsinou ryzu a malo zemiaky. soju jedavam, velmi mi chuti aj tofu, na to mas aky nazor?

paleo

Nejem tri hlavne potravinove zdroje civilizacnych chorob (ako cukrovka, choroby ciev, srdca, metabolizmu, zapalove procesy v tele...):

1. obilniny, hlavne tie obsahujuce lepok (teda ziadny chleba, cestoviny, ani "zdrave celozrnne" nic)

2. cukor (ani rozne pseudo-zdrave javorove sirupy, agave, med)

3. rastlinne oleje (okrem olivoveho)

a samozrejme nic sackove, polotovary, umele sladidla, konzervanty, geneticky modifikovane ...