trhanie v spanku Poradte prosim

Príspevok v téme: trhanie v spanku Poradte prosim
mattto

Dobry den,
moja priatelka za zacala trhat, sklbat v spanku.. trva to pocas celej noci a zasklby su nepravidelne, ale caste.. /cca kazdych 5-10 sekund/.. sklbe slabsie aj silnejsie, raz rukou, nohou, hlavou, celym telom... atd..
Pred tym to nerobila a trva to uz vyse dvoch mesiacov.. cca od oktobra.. v septembri absolvovala lahsiu operaciu mocovych ciest v celkovej anesteze.. boli sme uz aj u psychiatra a ten jej nasadil viacero upokojujucich liekov /xanax, oxazepan/ ale vobec to nepomohlo...
Niekto vie poradit?
Dakujem..

dvojbotka

aspon zatial kym sa dostane k lekarovi nech si kupi magnezium v lekarni...to je jedno v akej forme...magnezium tlmi taketo krce a stahy svalov , to jej neublizi nijak

dvojbotka

noo tak to rozhodne patri neurologovi...je unavena pretoze ked to ma kazdych 10 sekund to je ako keby celu noc cvicila..nervova sustava stale vysiela signaly svalom ktore sa kontrahuju...tie signaly CNS sa prenasaju neuromediatormi- acetylcholin na bunkovej urovni...a pri takejto zatazi sa sa acetylcholin velmi mina a neni ho dostatok aj na inych miestach v tele...napriklad ho vyuziva aj mozog...urcite neurologovi s tym

dvojbotka

no sem tam sa aj ja trham..ale tak len raz za cas...keby si sa opyal niekoho kto sa venuje karate tak by ti povedal ze to su proste neuvolnene svaly kvoli neustalemu strehu...ked clovek riesi problemy a nie je so vsetkym zosobneny...ale tak ked tak casto tak moze na tom byt aj nieco patologicke..nejake nadmerne drazdenie CNS. neciti sa aj slaba po noci ?

fasta

Viem ze to znie hlupo, no skus sa jej opytat ci ju nahodou nieco netrapi alebo ci nemava zle sny.Ak ano tak navstivte psychologa (NIE PSYCHIATRA). So psychologom by sa mal jej problem vyriesit a ona by sa nemala trhat.

fasta