Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Krčná chrbtica

Príspevok v téme: Krčná chrbtica
dagi

Dobrý deň.
Mám 5O rokov a bolesti krčnej chrbtice.Tieto bolesti mám už niekoľko rokov.V r. 2OO7 som po užití liekov od bolesti/Noax, dostala som ich lekára na pohotovosti/,skončila na internom pre velmi vysoký tlak.Po prepustení som absolvovala neurologické vyšetrenie s nasled.diagnozou: RTG C chrbtice :Blok od C3 nadol, prítomná osteochondroza disku CV4-5-6 s naznačeným zúžením IVP klbne štruk.volné sym.na AP rotácia do lava proc.uncinýty v norme.Naznačený proces megatranverzus C7. Dg: Vertebrogenny algický CC,CB sy. s poruchou statodynamiky C chrbtice-iritačný na podklade blokády.Preliečená sm bola B1+B12, Meloxan, Dorsiflex,Spamopan, rehabilitácia chrbtie. Na čas som mala pokoj. Po čase som opäť mala bolesti, riešila som ich tabletkami od bolesti a občasnou masážou. V posledných mesiacoch mam opäť bolesti- a pridali sa aj bolesti hlavy, sú obdobia bez bolesti a sú obdobia, kedy bez tabletky neprežijem. Bolesť mi často prechádza takým ťahaním až do pravej ruky.K tomu mám v ušiach také nepríjemné \"pišťanie vo vysokom tóne\" a občas mám pocit na vracanie a búšenie srdca.Okrem tohto problému mám vysoký cholesterol,/užívam Lescol/,a užívam ženské hormony- estrogen / po hysterektomii/. Mam difúznu osteopéniu./ V osteocentre mi stanovili tuto diagnozu+ skoliozu Th-L,sploštená Th kyfóza,viaznepohyb v L chrbtici spondylotického charakteru/. Môžete mi prosím vysvetliť túto diagnozu, prip. ako postupovať ďalej ? Je možné, aby tieto bolesti súviseli so stresom ? Ďakujem za odpoveď a prajem všetko dobré v Novom roku. S pozdravom, Dagi

fujo

ja mam 24 a chrbat total dezolat..aj cvicim a nic..ktovie ci to nebude reumaticke..picha ma komplet cely trup vpredu hlavne tlaky a pichanie

- mira

V maternici sa ti usadzovali stuhnuté nasýtené tuky. Dala si si ich vybrať ale nezamedzila si ich príjmu z potravy. teraz sa ti usádzajú v cievach a v nervovom systéme - v oblasti chrbtice a blokujú pohyb krvi, nervových impulzov a energie. Dokazuje to aj vysoký cholesterol. Na zlepšenie stavu musíš vyradiť potraviny, ktoré zvyšujú cholesterol, a to sú všetky živočíšne bielkoviny a tuky,vrátane mlieka a mliečnych výrobkov. Nahraď ich rastlinnými ktoré sú plnohodnotné.  Asi na 1 mesiac nejedz vôbec žiadne tuky, po tomto období si dávaj len malé množstvo semienok, po pár mesiacoch malé množstvo panenského oleja. Rastlinná strava neznamená jesť sladkosti, ale nerafinované obilniny a zeleninu. Strukoviny len v malom množstve.Takáto odľahčená strava ti dodá vitalitu a pohyblivosť.

mjanik

dagi-tvoj prípad ti skutočne vylieči najrýchlejšie akupunktúra,daj na staršieho s praxou a nie na týchto "zajacov" ktorý tu vypisujú len z dlhej chvíle a bez skúsenosti

delphia

samozrejme ze stres posobi na chrbticu. vsetky nase problemy si "nosime" na nasom chrbte. okrem fyzikalnej liecby a rehabilitacie, treba pravidelne chodit na masaze a denne CVICIT!!! cviky na krcnu chrbticu si vygugli

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Krčná chrbtica - Fórum - ZDRAVIE.sk