Bazalna teplota aka ma kedy byt?

Príspevok v téme: Bazalna teplota aka ma kedy byt?
Rebeka23

ahojte.Mam taku otazocku niekde som tu davnejsie citala ze aj bazalnou teplotou sa da zistit ci je zena tehotna... chcela som sa opytat ci vlastne kazda zena ma taku istu teplotu ako cez neplodne dni a cez plodne dni... mohol by mi niekto kto ma skusenosti napisat aka by mala byt teplota ked nemam plodne dni,ked mam plodne dni a ked by som ostala tehotna aka bude teplota? ci to je blbost?a ked mi skoncia plodne dni tak teplota bude taka ako v neplodne dni? dakujem za odpovede :) a tesim sa na ne

datelinka

potom nečakaj ani menštruáciu, keď máš stále nízku BT. tá svedčí o tom, že ešte neprebehla ani ovulácia.
verím, že si teplotu merala v pošve a nie pod pažou, a po prebudení znamená, že sa ani nepohneš z postele.

datelinka

potom nečakaj ani menštruáciu, keď máš stále nízku BT.
verím, že si teplotu merala v pošve a nie pod pažou, a po prebudení znamená, že sa ani nepohneš z postele.

Rebeka23

no ja som si ju merala len 3 krat a stale bola taka ista :(tak som si ju potom uz nemerala...lebo som zistila ze teda babo asi necakam ked by som mala mat uz po plodnych dnoch:(a stale teplota nizka... no merala som si ju rano ako som sa zobudila 6:05 a merala som ju 10 minut a normalnym teplomerom nie digy....

datelinka

rebeka, ja som to tu už x-krát písala, tak šup, vyhľadaj si v histórii.
ale len stručne, meraním BT nezistíš plodné a neplodné dni. zistíš len, kedy prebehla ovulácia, pričom samozrejme plodné dni začínajú už pred ovuláciou. dlhodobejšie sledovanie BT ti však pomôže spoznať tvoj cyklus a na základe toho lepšie odhadnúť plodné a neplodné dni.
prosím ťa, popíš mi ako meriaš BT, pretože veľa žien robí v tomto základnú chybu, nemerajú si BAZÁLNU teplotu.

Rebeka23

neporadite mi niekto???? ved je tu kopu babeniek co sa v tom vyznaju tak sup sem nejaky komentarik pls ohladom toho

Rebeka23

no nieco som si zistila ze teplotu po ovulacii by som mala mat okolo 37 stupnov a pred menzesom by mala klesat... ja mam mat menzes na buduci piatok a podla vsetkeho mam po ovulacii cca 3 dni a teplotu som si dnes merala a mala som 36,6 ... :( menzes dostavam kazdych 29 dni.... no minule mi meskala 3 dni..ale to len preto lebo som nechcela aby prisla a stale som na to myslela ..ale inak ju mavam vzdy na 29 den rano... a merala som si teplotu lady testerom a ovulacia mi vychadzala od 13 dna ...ale vtedy som si nemerala bazalnu...:( preco mi teda vychadza taka nizka teplota :( a mam cca necele 2 tyzdne pred ms??? je mozne ze nemala som teraz vooobec ovulaciu? dakujem