Titul PhDr

Príspevok v téme: Titul PhDr
cajik

Mam tak trochu zmatok v tom Phd a PhDr. Je to tak, ze Phd sa ziskava za doktorandske studium, ked doktorant musi chodit ucit, pisat prace, atd / a PhDr sa ziskava za napisanie rigoroznej prace? Cize len by som napisala pracu a mam titul?

A ake vyhody su z toho, keby som bola PhDr ? Myslim tym v normalnej praci - keby som nechcela ucit na vyske.

narieky

je to tak, ako ti to uz pisali. Pokial nechces pracovat v skolstve je ti titul PhDr na dve veci - na figu a nanic. Je to ciste akademicky titul a nikto ti ho v beznom zamestnani nezaplati.

cajik

:)) Tak Vam teda dakujem, uz mam aky taky obraz :). No, myslim ze sa mi bude lepsie spat, tak aspon pre ten dobry pocit.. :) no uvidime.

P.S:Ale ja fakt poznam pripad, ked dostali za doplnenie vzdelania vyssi plat o par tisic Sk (ale pisala som, ze islo o uctovnictvo, nie sekretarku..)

PhDr

cajik, aj som sa pousmiala nad tym, ako pises o tej sekretarke a zvysovani platu sumerne s titulmi. Toto si presne mysli vacsina mladych ludi, ktori este neokusili pracu a zatial este studuju, alebo co aj pracuju, ale myslia si, ze ak si urobia VS a budu mat viacej titulov, tak ziskaju aj lepsi post a sumerne s nim aj plat.
Je to vsak iba velky omyl. V dnesnej dobe to tak vobec nie je. Je uplne jedno, ci si iba Bc.,Mgr.,alebo cosi viac.
A ta tvoja otazka, ze naco mi je potom PhDr., ked z toho nic nemam? Mas, ale len tvoj dobry pocit a to, ze sa ti asi bude lepsie spat.....

cajik

Dakujem Vam :).

No, napr som to myslela tak ze keby som cisto teoreticky chcela pracovat v statnej sprave na nejakom vyssom poste, ci by som bola tymto titulom "zvyhodnena", teda tym ze mam vyssie vzdelanie, a trebars by ma vzali skor ako keby som bola "len" Mgr.

beb

Ako písala datelinka, plat závisí od zamestnávateľa. Je plno sestričiek, ktoré majú bakalára či Mgr. a nikto im plat nezdvihol. A s titulom PhDr. kde chceš byť zvýhodnená? ako som písala, tento titul bol prínosom pre plat v školstve, ale tearz už nie je.

datelinka

cajik, to, či je ďalšia kvalifikácia platovo ohodnotená závisí najmä od zamestnávateľa a jeho kritérií. každopádne si myslím, že je vyššia šanca zamestnať sa s vyššou kvalifikáciou. ďalšia výhoda je, že je podľa titulu je možné poznať spoločenskovedné zameranie. S titulom Mgr. ukončia študenti štúdium rovnako na pedagogických, filozofických, právnických, prírodovedeckých fakultách. až po rigoróznych skúškach sa špecifikuje titul. získanie titulu PhDr., JUDr., PaedDr. RNDr. a podobne sa vo vedeckej oblasti rovná titulu Ing. získaného v technických a ekonomických vedách.
ak študuje inžinier doktorandské štúdium, po dvoch rokoch štúdia absolvuje dizertačnú skúšku, pričom nezískava žiaden titul navyše. obhajuje síce prácu, ale len minimovku, s tézami, bez záverov. titul získa až po obhajobe dizertačnej práce troj- resp. štvorročným štúdiom.
ak študuje magister doktorandské štúdium, môže mať namiesto dizertačnej skúšky rigoróznu skúšku a získava titul Dr. a ak pokračuje v doktorandskom štúdiu, získava PhD. samozrejme, nemusí nevyhnutne študovať doktorandské, ak chce získať len titul Dr.

cajik

Ked pracuje uctovnicka so strednou skolou, a urobi si Bc, dostane vyssi plat. Ked si spravi Mgr tak este vyssi. Za rovnaku pracu !. To je len priklad. Preto sa pytam, ci to plati aj pre PhDr. Potom naco sa ten titul robi ??? Ci len z povinnosti snad (ti ktori chcu ucit)?

Jasne, ze by som to mala vediet, ako studentka VS, ale cuduj sa svete :), nikto so spoluziakov mi to povedat nevie, a je mi blbe ist za nejakym ucitelom a pytat sa ho to. A na studijne uz duplom.

cajik

Lost- jasne ze pozna.

Datelinka ja viem, uz som to nasla, ze treba aj skusky, ale pre mna je to jedna skuska hore-dole. Lenze, pokial dobre viem, tak Phd sa ziskava za doktorandske studium. A PhDr len za rigoroznu skusku plus rigoroznu pracu. Ale su nejake vyhody, ked ten titul PhDr budem mat? (Viem ze ak by som chcela ucit, musim mat aj Phd, ale ked ucit nechcem ?) A takisto, pri PhdR publikovat netreba, tak?