Titul PhDr

Príspevok v téme: Titul PhDr
cajik

Mam tak trochu zmatok v tom Phd a PhDr. Je to tak, ze Phd sa ziskava za doktorandske studium, ked doktorant musi chodit ucit, pisat prace, atd / a PhDr sa ziskava za napisanie rigoroznej prace? Cize len by som napisala pracu a mam titul?

A ake vyhody su z toho, keby som bola PhDr ? Myslim tym v normalnej praci - keby som nechcela ucit na vyske.

datelinka

cajik, ak už študuješ na vysokej škole, mala by si vedieť, aký je rozdiel medzi titulom PhDr. a PhD.
mimochodom, získať tieto dva tituly neznamená LEN napísať a obhájiť prácu, znamená to okrem iného absolvovať úspešne rigorózne, resp. dizertačné skúšky a najmä urobiť výskum v špecifickej oblasti a publikovať získané výsledky v domácich a zahraničných časopisoch, alebo konferenciách.

beb

Neviem, čo myslíš tou normálnou prácou. Lebo tento titul majú zvyčajne učitelia. No a v dnešnej dobe je naozaj len pre dobrý pocit. Ak chceš mať vyšší plat, treba si urobiť 1. a 2. kvalifikačnú skúšku.Podľa novej reformy je tento titul, ak si ho urobíš teraz, naozaj len na ozdobu.V minulosti sa rovnal
1. kvalifikačnej skúške.

cajik

Ale ja som sa pytala na nieco ine :). Keby som si ho spravila, lebo to povazujem za drobnost - jedna skuska hore dole, plus praca - no ale co z toho potom budem mat, okrem dobreho pocitu ?

ojka

Doktor filozofie, skratka PhDr. (philosophiae doctor), je vysokoškolský titul, ktorý (napríklad na Slovensku) po absolvovaní rigoróznej skúšky získa absolvent v spoločenskovedných a umenovedných študijných programoch .
Titul PhD. a jeho ekvivalenty sú prakticky nevyhnutnou podmienkou pre zamestnanie na akejkoľvek výskumnej pozícii na väčšine akademických pracovísk na Slovensku aj vo svete. V niektorých odboroch však tento titul (doktorandské/postgraduálne) štúdium nestačí a potrebné je, aby prešli ešte tzv. postdoktorandskou pozíciou (tzv. "postdok"), ktorá už nie je štúdiom, ale akési začiatočnícke postavenie vo vedeckom tíme.