Dieta alebo rozvod...

Príspevok v téme: Dieta alebo rozvod...
M&M

Tak sama neviem, co bude lepsie riesenie.
S manzelom sme sa spoznali, ked som mala 17.
Po 3 rokoch sme sa vzali a teraz uz tahame 8 manzelsky rok. No s kazdym pribudajucim zacinam vidiet nasu buducnost nie v prave najlepsiom svetle. Uz ked sme sa brali, som mala akesi pochybnosti, ale vraj, kto vtedy nema?!
Moj muz je ako clovek a priatel pre druhich- velmi dobry, zabavny, ochotny pomoct. Ma hadam vsetky vlastnosti, ktore dobry kamos ma mat, ale ako manzel je to uz o inom. Rad ma ponizuje , buzeruje, neustale mi beha za chrbtom a vravi, co mam ako robit, kedy…Ak sa nieco stane, nevyjde ako ma, pokazi sa – automaticky je to moja vina. Rad krici, nadava, pouziva dost vulgarny slovnik, nedokaze ovladat svoj hnev, je vybusny…Ono to uz v podstate zacina byt vzajomne. Cez vsetky tie buzeracie a ponizovacky aj pred znamymi, sa uz cez to bez kriku neviem preniest, som alergicka na cokolvek, co mi s ironiou povie a uz vobec to nedokazem s lahkostou pustit jednym uchom dnu a druhym von ako kedysi.
Velmi ma to ubija, aj preto ,lebo trcime v zahranici, kde sme financne a po inych strankach odkazani samy na seba. Nemam kam ujst, nemam sa komu vyzalovat, bez toho aby na mna necumeli ako telce na nove vrata, tym, ze by som ich sokla skutocnostou takeho “dokonaleho” paru. Jeden znamy mi povedal…ved ta nebije, nepodvadza, tak co sa stazujes? Ale je to naozaj to, nacom sa da udrzat vztah a tvarit sa ze vsetko je ok, ako ma byt? A co tak porozumenie, respekt, zaujem o toho druheho ako kedysi?
Neviem, stale premyslam nad tym, kde sa stala chyba, preco sme sa tak rychlo odsudzili, preco sa hadame 300 dni v roku…
Mozno je to tym, ze ideme proti “prirode” a nemame ziadne deti. Mozno, ak by sme mali nejake, prestali by sme sa tolko koncentrovat na nase chyby a zamerali sa to, co by bolo podstatnejsie a ,co by nas spajalo.Prosim poradte, ak viete …

ivanka_83

ok.email vip.aquel@seznam.cz
ked mi napises, tak potom ti ja opet napisem moj druhy email, ktory nechcem zverejnovat.
dobre.materska nieje.ale paci sa mi, ako to tam funguje.lebo mne strasne vadi, ze u nas su podmienky stavane pre ludi, ktorym sa nechce robit a preto plodia deti.a na to uz niesu peniaze a preto sa bere dochodcom a zvysuju dane.no je tu hrozny system.sice anglictina u mna je nic moc, ale uz som pracovala v nemecku a slo to aj a AJ a s nemcinou.nehovorim, ze sa do USA odstahujem hned zajtra.ale mame to uz v hlave.budem rada, ked mi napises.

M&M

Ved prave, velmi zalezi kam chces ist. Ak pojdes do statu ako California, moze sa stat,ze sa tam budes zivit upratovanim ako vacsina Slovakov. Tam je totiz privela cudzincov, takze zoberu cokolvek, co sa im naskytne, pretoze tam je velka konkurencia. Ja s manzelom zijeme v juznom state a v malom meste. Ja pracujem ako admin. asistentka a on pc technik.Az na par rodin, vela nas tu z Eu nieje. Co sa tyka ludi...su milsi a menej zavistlivy ako na Svk. Avsak maju milion pat kostolov, do ktorych ta samozrejme tahaju a do ktorych zvycajne prispievaju 10% z ich platu. Materska tu neexistuje, 6 tyzdnov ti podrzia job a potom si zariad sama. Pridavky tiez nemaju, akurat ulavy na daniach - co vraj nieje najhorsie. Zdrav. poistenie nedostanes od kazdeho zamestnavatela, lepsie su na tom statny zamest. alebo velke firmy. Bez neho tu je zivot dost tazky lebo vsetko stoji nechutne peniaze, co plati aj o zubaroch. Je toho velmi vela, takze ak chces viac podrobnosti, napisem ti to do emailu.

ivanka_83

a myslis, ze by si mohla napisat, co tam robite?ja som momentalne na rodicovskej, partner je zivnostnik.a ja ci chcem otvorit vlastny foto atelier.ale viem, ze kamarat co odisiel do ameriky, si chudak moc nezarobil a museli mu posielat peniazky rodicia..

ivanka_83

chlieb si mozes aj upiect.normalne v trube alebo v domacej pekarni.s tou recou, to ta chapem.a tam je ina cokolada,tak to by asi aj mne chybalo.ja mam syna.ma dva roky a moju mamu videl 3 krat.uz som si zvykla.priatelia.no tak to ano.ale aj tu v cr su fajn kamarati.tak mi vysvetli ten zivot.ja som zila v prahe a teraz v ostrave.zivot je sice trosku rozdielny, ale ludia su fajn vsade.mohla by si napisat ako je to tam napr. s pracou, so zdravotnictvom, soc.systemom.politici..ci tiez tak rozculuju ako tu..toto ma zaujima.mna uz nebavi zit v state, kde clovek nemoze nic ocakavat.mama pracuje v rakusku a tam to funguje uplne inak.

M&M

Iva, to zalezi v ktorom state zijes. Zivot v Mississippi je rozdielny ako v New Yorku, alebo Californii ;) A co mne chyba zo Slovenska? Priatelia a rodina. Potraviny, skvely chlieb, cokolada, rec samozrejme a moznost dorozumiet sa uplne bez problemov. Neviem, je toho viac...

ivanka_83

aky je zivot v USA?tento rok mam v plane najst rodinu zo strany starkej, cela jej rodina emigrovala do ameriky.dlho udrziavali kontakt, ale viete ako toje.starka to nemala lahke, kontakt prerusila.tiez uvazujem odist niekam inam.
a co sa ti nepaci v amerike a co ti chyba zo slovenska?ja som v cesku 7 rokov, partner asi 12 a nic nam zo slovenska nechyba.len jazyk.mam kamaratku co zije v irsku a tiez jej nic nechyba.ja viem, ze cesko a amerika je rozdiel ,ale uvazujeme nad tym.

pomarancova

a kde v usa zijes? ja som tiez v usa... nebodla by ti slovenska kamaratka? zijem tu uz dost dlho na to aby som poznala tieto " americke panie" alebo zahranicnych slovakov :).... ak xces, ozvi sa nejako :)... ked uz na nic, aspon na rozhovor

pomarancova

a kde v usa zijes? ja som tiez v usa... nebodla by ti slovenska kamaratka? zijem tu uz dost dlho na to aby som poznala tieto " americke panie" alebo zahranicnych slovakov :).... ak xces, ozvi sa nejako :)... ked uz na nic, aspon na rozhovor