Dieta alebo rozvod...

Príspevok v téme: Dieta alebo rozvod...
M&M

Tak sama neviem, co bude lepsie riesenie.
S manzelom sme sa spoznali, ked som mala 17.
Po 3 rokoch sme sa vzali a teraz uz tahame 8 manzelsky rok. No s kazdym pribudajucim zacinam vidiet nasu buducnost nie v prave najlepsiom svetle. Uz ked sme sa brali, som mala akesi pochybnosti, ale vraj, kto vtedy nema?!
Moj muz je ako clovek a priatel pre druhich- velmi dobry, zabavny, ochotny pomoct. Ma hadam vsetky vlastnosti, ktore dobry kamos ma mat, ale ako manzel je to uz o inom. Rad ma ponizuje , buzeruje, neustale mi beha za chrbtom a vravi, co mam ako robit, kedy…Ak sa nieco stane, nevyjde ako ma, pokazi sa – automaticky je to moja vina. Rad krici, nadava, pouziva dost vulgarny slovnik, nedokaze ovladat svoj hnev, je vybusny…Ono to uz v podstate zacina byt vzajomne. Cez vsetky tie buzeracie a ponizovacky aj pred znamymi, sa uz cez to bez kriku neviem preniest, som alergicka na cokolvek, co mi s ironiou povie a uz vobec to nedokazem s lahkostou pustit jednym uchom dnu a druhym von ako kedysi.
Velmi ma to ubija, aj preto ,lebo trcime v zahranici, kde sme financne a po inych strankach odkazani samy na seba. Nemam kam ujst, nemam sa komu vyzalovat, bez toho aby na mna necumeli ako telce na nove vrata, tym, ze by som ich sokla skutocnostou takeho “dokonaleho” paru. Jeden znamy mi povedal…ved ta nebije, nepodvadza, tak co sa stazujes? Ale je to naozaj to, nacom sa da udrzat vztah a tvarit sa ze vsetko je ok, ako ma byt? A co tak porozumenie, respekt, zaujem o toho druheho ako kedysi?
Neviem, stale premyslam nad tym, kde sa stala chyba, preco sme sa tak rychlo odsudzili, preco sa hadame 300 dni v roku…
Mozno je to tym, ze ideme proti “prirode” a nemame ziadne deti. Mozno, ak by sme mali nejake, prestali by sme sa tolko koncentrovat na nase chyby a zamerali sa to, co by bolo podstatnejsie a ,co by nas spajalo.Prosim poradte, ak viete …

muc

dietatom sa vztah neda do normalu. prave naopak. ak vztah skripe, dieta nie je riesenim- dalsie starosti, detsky plac, nevyspati unaveni rodicia, nervozita, mensi prijem- mamicka na materskej, aj v sexe to taky cas zacina skripat,...
jednoducho dieta potrebuje milujucich a laskavych rodicov a nie ludi, ktori uz teraz pochybuju ci bolo rozumne sa vobec brat....
najprv si daj do poriadku svoj vztah a az potom rozmyslaj nad dietatom. ono potrebuje obidvoch svojich rodicov a nie rozvedenych a rozpadnutu rodinu.

MMMaruska

Moj otec je ako tvoj manžel... A moja mama teraz po 21 rokoch manželstva chce od neho odísť... Odíd kým nemáš deti, bude to len horšie

M&M

Ved prave, ja to tiez nechapem. Minule som mu uz povedala...ak sa ti nepaci, urob to ty. Vies co potom zacne robit? Kotkodakat. Moj muz vie kotkodakat lepsie ako ktorakolvek sliepka na dedine ;) a to vzdy zacne, ked mu vravim nieco, co sa mu nepaci alebo ho to nebavi pocuvat. Najlepsie na tom je, ze on je ten ukecany v rodine a usta sa mu nezavru pokial v nich nieco nema. Je to uplne smiesne... a este ked sme pri tom, ako velmi nespravna som, ako vsetko chybne robim - uz je to hadam pravidlo, ze vzdy pride nato, ze som s kadecim, co on chcel inak - mala pravdu ja. Len mu to troska dlhsie trva uvedomit si.
K tomu kritizovaniu...Presne toto iste robi jeho otec jeho mame. A ja som si pred nedavnom uvedomila, ako sa na neho zacina podobat. Ten isty rypacky smiech, ironicke poznamky- vsetko to, co on svojmu otcovi pred par rokmi vycital a nemal na nom rad.

jajka001_

vies, pre mne je nepochopiteľné, že si necháš kecať do toho, čo robíš a ako. čo na tebe tak strašne kritizuje? ked sa mu nepaci, ako to robis, nech to spravi sam. mozno to robi lepsie, ale nech, ty zas robis dobre ine veci...vztah nie je o supereni ale o spolupráci. zrejme na to zabudol.
toto je, take diktatorske maniere, jasne ze ti to znizuje sebavedomie a potom nemas silu sa branit, ked niekto z teba robi neschopnu. moze tvrdit ze ta lubi. preco by ta nelubil. ved si skvela. ale nech sa k tebe tak aj chova. nestaci sa ospravedlnit. to je o nicom, ospravedlni sa a spravi to zas.

M&M

Jajka, kamosky mam, ale nie na take vyjazdy, ako sa mozno robia na svk. Kazda ma uz svoju rodinu a pestuje si tu tradicnu "dokonalu" amer. rodinku. Prave koli tomuto mi Slovensko velmi chyba, v com som nepochopena manzelom, ani kamosmi, ktori tu ziju tiez. Nedokazu pochopit, co ma tak taha domov, preco mi nestaci vidiet rodinu raz za 2 roky a pod. Par krat do tyzdna vypadnem na aerobik a jogu, ale to je v celku vsetko. Ak sa niekam ide, tak v paroch. Mozno by sme fakt mali zajst za odbornikom, aj ked ta jazykova bariera tam bude, co mi rozhodne nepomoze podat veci tak, ako by som dokazala v rodnom jazyku. A potom, mas pravdu - chyba mi sebaucta, sebavedomie a bohvieco este ;(

ivanka_83

M&M uhlie si nevsimaj.on rad ryje.nemysli to zle.ale neporadi ti.
nesmie ti povedat, ze ti oje.e telefon o hlavu.takto sa zdravy clovek nechova.nema uctu k tebe.nieje to pekne.co by si potom dovoloval k decku.ved tie tak santia, ved by sa zblaznil.ja sympatizujem s detmi.ten moj ma vo mne stastie.vobec neriesim co si myslia ludia okolo.a jeho otec je tiez dobry otec.ale ku mne nieje hruby ako ten tvoj.obcas tiez vyleti.mozno aj tak ako ten tvoj.ale len ked je nervozny.a je to obcas.ale to uz je dovod pre mna a ja tiez uvazujem o rozchode.

M&M

Uhlie, nie som povrchna, ale tvoj nazor ti brat nebudem. Jediny dovod preco som sem napisala, bolo dat si poradit nazormi ludi, ktori mozno cez podobne cosi presli. Ved vies ako sa vravi, mudrejsi clovek sa uci na cudzich chybach…;o)
Chcela som vediet, ci nam prirodzene nechyba ku stastiu dieta, ved v takmer kazdom manzelsve je nejake. Chapem, ze sa neda povedat, koho to je vina, kedze tu pisem len ja a nikdo ma nepozna…No potom su znami, ktori nas poznaju oboch…jedni mi radili odist, druhi nam radia manzelsku poradnu. Moj manzel odo mna odist nechce, tvrdi, ze lubi, aj ked...

bobulaAA

Tak ja navrhujem rozvod.Vela zien si mysli ze stroskotany vztah zachrani dieta ale potom to je este horsie a najviac trpi kto...no predsa dieta.A muz ostane taky ako predtym.