ekzantém

Príspevok v téme: ekzantém
katalinka

Ahojky... máte niekto skúsenosti s výsypom u detí. Syn (6) má zápal priedušnice, dostal kopu liekov, ktoré postupne vysádzame, ale po troch dňoch sa brutálne vysypal...drobné vyrážky,výrazne svrbivé...stravu som upravila, len neviem čo ešte vylúčiť okrem konzervantov, korenín, ovocia,zeleniny...lekár akosi tomu nevenuje pozornosť, ale trvá to už 7 deň...štve ma to..

Budem Vám vďačná za všetky rady, ktoré mi pošlete

jajkafr

katalinka
vitamíny typu marťankovia by som asi nedávala ale nejaký B-komplex by mu nemal uškodiť... skús tu detskú niveu vymeniť za obyčajnú modrú indulonu
a nemohlo sa stať že sa hral s tým brečtanom? tuším že to je jedovatý kvet, ale nie som si istá... a ešte niečo ako vyzerá ten ekzantém?

katalinka

jajkafr máš pravdu, bojím sa a statočne
Denz nemáme zvieratko, na pranie používam mydlové orechy a frosch aviváž, preplachujem mu všetko odkedy sa vysypal a žehlím odjakživa ako sa hovorí aj ponožky. Čo sa týka kozmetiky, tak len deckú niveu, ale to už od narodenia...
probiotiká som mu dnes nedala, ale nekúpila som mu ani žiadne vitamíny...
ja neviem...dnes som skontrolovala celý byt, všetky etikety...kvety ma nenapadli, mám kaktus (aloe veru), orchydeu a niečo ako vinič tuším brečtan, ale nie v izbe, kde sa decká zdržiavajú, aj tak to dám preč...
aloe veru som mu už kedysi dávala, myslíš, že by som mohla?
všetky testy doteraz mal dobre, aj tie prvé u alergologičky, tak som ho objednala na ďalšie...

Denz

katalinka- nemate doma zvieratko??
alebo pracie prostriedky to mozu sposobovat...avivaz....postelnu bielizen mu po vyprani vyper este raz bez prasku.
Deodoranty v dome....
Kvitnuce kvety.....

jajkafr

katalinka
je mi to veľmi ľúto ale neviem ti poradiť :( viem ako sa cítiš ja som sa teraz nedávno vysypala z krému, ktorý som už používala a bola som s ním spokojná asi po roku som si ho kúpila znova a výsledok opuchnutá, červená, štípajúca a svrbiaca tvár, oči, nádcha vypuklo to do ekzému, ktorý som mala na tvári a rukách asi týždeň našťastie zabrala mastička s obsahom kortikoidu ešte to máš červené, ale už to je dobré...
katalinka napadlo ma teraz čosi, ale neviem ako synček na to zareaguje skús mu vysadiť probiotiká v tabletkách radšej mu kúp jogurt alebo kefír a skús mu kúpiť aloe vera drink vraj to čistí organizmus keď mi napíšeš mailovú adresu pošlem ti článok, kde sa o tom píše vraj tým vyliečili aj atopický ekzém, verím ti, že máš strach mu dať už čokoľvek, ale za vyskúšanie to myslím si, že stojí držím palčeky nech sa to čím skôr stratí ...

katalinka

jajkafr nezhrešil stravou, nič také doma totiž nemám, kozmetiku a pracie prostriedky roky používam rovnaké, bola som dnes u lekára, vraj to treba nechať na prírodu :-( nevedia totiž zistiť čo to spôsobuje a ťažko povedať či to niekto zistí...až 22.2. ideme k imunologičke :-(
čo sa týka stravy, všetci sme v tom s ním,ja nemám doma fakt nič.
probiotiká mu dávam laktobacily od Swiss bez laktózy a kvasiniek, a čo ma zaráža doktor mi poradil mu dávať Pikovit alebo Marťanov....zdá sa mi totiž bledý, že môžem. Ja sa bojím, tých príchutí.... Ja tomu nerozumiem.

jajkafr

katalinka
probiotiká by nemali uškodiť... nezmenila si nejaký sprchový gél, prací prášok, telové mlieko, alebo nezjedol niečo čo inak nejedol možno si to nepostrehla nejaký cukrík alebo čo ... môžeš skúsiť aj to, že mu vysadíš probiotiká ak ekzantém bude ustupovať znamená to, že to je z nich ... aké probiotiká mu dávaš?