ekzantém

Príspevok v téme: ekzantém
katalinka

Ahojky... máte niekto skúsenosti s výsypom u detí. Syn (6) má zápal priedušnice, dostal kopu liekov, ktoré postupne vysádzame, ale po troch dňoch sa brutálne vysypal...drobné vyrážky,výrazne svrbivé...stravu som upravila, len neviem čo ešte vylúčiť okrem konzervantov, korenín, ovocia,zeleniny...lekár akosi tomu nevenuje pozornosť, ale trvá to už 7 deň...štve ma to..

Budem Vám vďačná za všetky rady, ktoré mi pošlete

katalinka

na pár týždňov sa výsyp stratil (asi 2 a pól) , dodržiavame diétu a dala som mu probiotiká (myslíte že by mu uškodili?) ale sme v tom zas...pár vyrážok na tvári pár na chrbte....je jasné, že sa to o pár minút môže stratiť...ale môže aj...
ešte raz :dodržiava diétu nie je v kolektíve (žiadna škôlka, nákupné centrá, návštevy...)+ prbiotiká. Čo mám robiť? Už neuvažujem triezvo...

katalinka

jajkafr
v minulosti sme už kožné testy absolvovali, dúfam, že nám na nič nové neprídu...
dúfam, že túto tému ukončím už čoskoro
jajkafr ďakujem

jajkafr

katalinka
podľa toho čo píšeš nejde o alergiu buď rada možno časom keď sa z toho dostane mu alergologička spraví ešte kožné testy na ostatné alergény to sú také kvapky alergénov, ktoré sa nakvapkajú na predlaktie a potom sa koža mierne poškriabe takou špeciálnou ihlou nebolí to :) ale môže sa to robiť vtedy keď nemá na koži výsyp, neužíva lieky na tlmenie alergie (Zodac, Dithiaden, Aerius...), je zdravý a nie je peľová sezóna čiže najlepšie v zime
pravdepodobne ide o nejaký vírusový výsyp ako ti povedali no a na to lieky niesú len tlmiť svrbenie, obmedziť škriabanie a čakať kedy to nezmizne.... držím palčeky

katalinka

takže...videla nás reumatologička, imunologička a kožná. Imunologička testy robiť nemôže pretože by boli ovplyvnené liekami, ktoré bral... vraj je to parainfekčný ekzantém, nevedia kedy sa zhorší, zlepší vlastne mu dali zodac a poslali ho domov. Objednala som ho a alergologičke a k zubárke, výtery z nosa, hrdla, sú o.k. aj špecifické Ig. sú o.k . Ešte môže niečo urobiť?

jajkafr

katalinka
držím palčeky dithiaden by mal tlmiť svrbenie a treba skúsiť aj ten chlad aby malý tak veľmi netrpel ....
ešte raz držím palčeky a prajem skoré uzdravenie

katalinka

jajkafr
20mg denne, spolu 10 dní...to sme zistili lebo lekár nás mal za bláznov keď sme mu opisovali vyrážky, vždy mu po ceste k nemu zmizli, tak som ho pofotila a pochopil o čo ide, ditiaden mu dávam ráno a večer...ja neviem jajkafr hádam sa to ukľudní....
V pondelok možno budú ďalšie výsledky krvy, dúfam, že budú o.k.

jajkafr

katalinka
dávky Prednisonu sa znížujú postupne a koľko mg bral? Nebral ho dlhodobo a možno mu dali nízke dávky preto mu ho vysadili takto hneď.
to svrbenie môže byť spôsobené tým, že už to netlmí Prednison dávaš mu aj naďalej Dithiaden? Máte nejakú mastičku na zmiernenie svrbenia? Svrbenie zmierňuje tiež chlad čiže vyzliecť do trička krátkych nohavíc a nechaj to takto behať po byte keď mu bude chladno obleč ho snaž sa, aby mu nebolo veľmi horúco lebo teplo zhoršuje svrbenie... držím palčeky

katalinka

jajkafr
moč v poriadku, dnes mu vysadili prednison úplne...nerozumiem...neznižujú sa postupne dávky? Výsyp sa zhoršuje,máme prísť až v pondelok, lebo kašeľ je už o.k.Tvrdí, že to svrbí viac...neviem,čo teraz :-(