Strach z tehotenstva:(

Príspevok v téme: Strach z tehotenstva:(
nestastna228

má ho nejaká baba ?lebo si už pripadám ako blázon ...Proste i keď beriem hak,a máme aj kondom,nehorázne sa bojím,že otehotniem..aj keď sa nestane nehoda,proste nič .... stále som potom vystresovaná,ani si neviete predstaviť ako sa trasiem a pod.... už neviem ako to riešiť ...mám ísť za psychologom al.čo?pretože to podľa mna normálne nie je.

kidko bum ba

Uz by sem konecne mohol dojst Odbornik a zacat riesit tie problmy namiesto ludi ktori trepu 2 na tri. napr opovede na otazku zivotnost spermie a mnoho dalsich. naco existuje tranka o zdravi so sexuologickou poradnou bez odborniov s ludmi ktorí len tak vedu diskusiu a trepu niekedy uplne nelogicke veci ?

Nikkuskka

prosim vas tabletku som uzila 2,1 v sobotu aa menstruaciu som mala dostat v nedelu aale mavam ju nepravidelnu..je úpisane ze menstruacia ma prist do 5 dni ..a u mna je to us siesty den a stale nič ..coto moze znamenat? ...lebo niektore baby pisali ze im prisla do tyzdna ..moze sa stat ze ked mavam nepravidelnu menstruaciu tak kvoli tomu mi meska???

Faerie

aj ja som sa bala, este predtym nez som zacala so sexom :) proste taky iracionalny strach ze co ak otehotniem nejakym zazrakom (akoze s priatelom, ale... bez styku :D)
potom som zacala brat hak, zacala som aj so sexom a zamyslela som sa nad tym, ze je nezodpovedne mat sex bez toho, ze clovek rata so vsetkymi rizikami. proste, podla mna clovek nie je zrely na sex ak nie je zrely ratat so vsetkymi dosledkami (aj ked s hak je to minimalne, ale clovek nikdy nevie :D). a kedze sex mam rada a nechcelo by sa mi s nim prestat, presvedcila som samu seba ze proste... som dostatocne zrela na to ratat so vsetkymi dosledkami, aj ked som mlada. :) skus si dat ultimatum - bud sex alebo strach. nemozes mat sex so strachom. :D mne to pomohlo. :D
ale fakt je, ze hak je skutocne velmi spolahliva. aj preto sa uz nebojim tehotenstva. lebo no... nepoznam osobne nikoho kto by bral hak a otehotnel. cize... strach je tak vseobecne v tomto pripade iracionalny.

Venice

hm, baby podla mna by ste si to mali fakt racionalne zhodnotit a porozmyslat nad tym, preco sa vlastne bojite...vezmite si kolko ludi to robi tak, ze nepouzivaju ZIADNU ochranu...a neotehotneju..to nejdem vraviet o zenach, ktore chcu pocat a napriek tomu sa to neda...hak je ucinna tusim na 97 % (neviem na isto) ale tie zvysne tri percenta oznacuju situaciu ked ste zvracali, mali hnacku , brali antibio atd atd...skuste sa uvolnit, pretoze sa na to naozaj mozete spolahnut..aky krcovity musi byt potom ten sex ak stale myslite na to..uzijete si to vobec?...vy viete, ze ich berete pravidelne a tak vam neostava ine len spolahnut sa sama na seba..to vam povie aj psycholog..on vam inak nepomoze, pretoze racionalne sa to inac vysvetlit neda, len ze proste neotehotniete

loop

ja som sice chlap, ale tiez mam problem s podobnou vecou.
stalo sa mi raz ze som mal s niekym sex a odvtedy sme sa uz nevideli (bolo to dost zle - proste omyl, tak aj preto...).
kontakt na nu uz nemam, predpokladam, ze ani ona na mna.
teraz po 2 rokoch som sa dozvedel o jednom pripade z mojho okolia, kde sa chlapovi ozvala zena s dietatom po 6 rokoch a oznamila mu, ze to dieta je jeho. neviem sice dalsie podrobnosti, ale zmocnil sa ma taky nepokoj a strach, ze co ak sa nieco take stane mne. napriek tomu, ze viem ze kondom sme pouzili a nepretrhol sa ani nezosunul a sance na tehotenstvo by bola asi tak 1:1000000, stale mi to vsak vyri v hlave. nepomaha ani racionalne odvovodnenie.

isabella

baby, co stresujete... ja nic neberiem a ani kondom uz mesiac nepouzivame a aj ked to da do mna este som nezostala tehotna... ono otehotniet tiez nie je az take jednoduche ako sa zda a nie este ked beriete tabletky a mate aj kondom... tak klud

adrejko

Co takto sa vykaslat na sex ked ste potom z toho v ... a zacat s nim az ked dieta nebude problem a nebude dovod na stres...?

nestastna228

paranojka
no jedine tu vidím pomoc psychologičky,čiže asi nám neostáva nič iné :D .... i keď neviem akoby nám v tomto psychologička vedela pomôcť

paranojka

strasne by som sa chcela toho zbavit lebo to je k nevydrzaniu ale neviem si pomoct. ja som uz seriozne zvazovala psychologicku poradnu.suhlasim s tym ze normalne to nie je a ze nam to komplikuje zivot ale neviem co s tym. som presvedcena o tom ze niektore "priznaky" co potom spozorujem su psychosomaticke a to len podporuje stres a paranoju.