Tuková hrčka v prsníku

Príspevok v téme: Tuková hrčka v prsníku
biela mačka

Mám jednu otázku. Včera som bola na sonografii prsníkov. Ešte vo februári 2007 mi na inej klinike zistili, že mám tukový nádor. Išla som na kontrolu v septembri 2007 a potom o rok, v septembri 2008 a včera. Najprv som bola v železničiarskej nemocnici, včera na súkromnej klinike. Tam mi povedali, aby som si nechala vziať vzorku. Ja sa neviem rozhodnúť, lebo mám to tam už tretí rok a žiadne ťažkosti, takže asi to naozaj bude tukové. Je veľký v priemere 1,3 cm, má taký srdiečkový tvar, no neviem si ho nahmatať. Mama mala tukový nádor desať rokov.Ja sa bojím, že tá ihla, ktorou mi budú brať vzorku, bude nejaká zlá a sa mi to potom zapáli atď..
Mám 35 rokov, zatiaľ som nerodila, onkologické ochorenie prsníkov sa mojej rodine nevyskytlo.

llek

Fibrom nie je tukovy ale vazivovy nadorcek.Je uplne nezhubny. Tento vysledok viacmenej potvrdzuje, ze ked ti lekari, co si tam chodila pred tym, to len sledovali, tak to nebola chyba a nepostupovali zle.

renata152

Markery sa zisťujú z krvi. myslím, že je to CA15-3, ale ten môže byť zvýšený aj z iných príčin. Keby sa im hrčka nezdala, tak by si ich dali urobiť.
A čo sa týka nahmatania hrčky. Ja som tú moju nahmatala hneď, dokonca keď som sa pretočila z boka na bok niekedy som cítila ako sa mi presúva. Lenže ja som dosť chudá a mám malé prsia.

biela mačka

tie tri roky som chodila na sono inde - bola som v dvoch rôznych zariadeniach - až
na Heydukovej mi to kázali...inak sa to nezväčšuje, ale radšej by som si to dala vybrať - a tie markery sa zisťujú z krvi?
Lebo tú mi nebrali...inak že cysty sa vytvárajú často, aj tie mám mini - dve

Mama mala tukovú hrčku 10rokov a vyberali jej ju lokálne

renata152

Lekári pri podozrení zvyknú brať aj príslušné tumorové markery, ktoré síce nie sú úplne smerodatné, ale doplňujúce. Možno Ti aj brali. A tri roky možno čakali preto, že chceli sledovať ako sa ten útvar bude správať. Ja som tiež asi rok chodila na sono, vyskúšala rozličné doplnky a keď sa mi cysta zväčšila na 2,5 cm chceli ju vytiahnúť s následnou cytológiou. To sa mi moc nepáčilo, tak som išla za jedným super chirurgom opýtať sa na jeho názor a on mi povedal jednoznačne, že mi ju vyberie. Po zákroku mi povedal, že som dobre urobila, keď som si nedávala pichať, lebo cysta mala veľmi hrubý obal a aj po odsatí by sa vytvorila znova.
Inak, čo sa týka sona asi to vždy nie je dobre vidno čo to je. Mama si našla hrčku pod pazuchou a na sone /inak perfektný rontgenológ/ jej odporučil hneď ju dať vybrať. A bol to aterom - len nejaká obyčajná tuková hrčka.

biela mačka

tú cytológiu mi už robili, ako som písala...ale naozaj je lepšie si to dať vybrať - keby to bolo zhubné, ta od roku 2007 tu fakt nie som už - ale opakujem: je divné, že ma na zobratie vzorky poslali až tri roky po tom, ako mi to zistili (brali mi ju na Heydukovej)