Tuková hrčka v prsníku

Príspevok v téme: Tuková hrčka v prsníku
biela mačka

Mám jednu otázku. Včera som bola na sonografii prsníkov. Ešte vo februári 2007 mi na inej klinike zistili, že mám tukový nádor. Išla som na kontrolu v septembri 2007 a potom o rok, v septembri 2008 a včera. Najprv som bola v železničiarskej nemocnici, včera na súkromnej klinike. Tam mi povedali, aby som si nechala vziať vzorku. Ja sa neviem rozhodnúť, lebo mám to tam už tretí rok a žiadne ťažkosti, takže asi to naozaj bude tukové. Je veľký v priemere 1,3 cm, má taký srdiečkový tvar, no neviem si ho nahmatať. Mama mala tukový nádor desať rokov.Ja sa bojím, že tá ihla, ktorou mi budú brať vzorku, bude nejaká zlá a sa mi to potom zapáli atď..
Mám 35 rokov, zatiaľ som nerodila, onkologické ochorenie prsníkov sa mojej rodine nevyskytlo.

llek

Ono, diagnostika a sledovanie roznych lezii ci hrciek v prsniku nie je az taka jednoducha zalezitost, treba velku skusenost vsetkych zucastnenych diagnostikov. Ono neda sa uplne do vsetkeho pichat a vsetko vyberat. Sono, mamografia a pohmatmaju napomoct v rozhodovani. pri MMG a sono su urcite znaky, ktore svedcia skor pre nezhubnu hrcku a naopak znaky ktore svedcia o tom, ze je to podozrive a treba to bioptizovat. Chce to fakt velku skusenost a dobrych radiodiagnostikov

renata152

Ak si to dáš vybrať vcelku, budeš presne vedieť na čom si a budeš pokojnejšia /aspoň ja som mala strach, keď som si nahmatala hrču./
Som presvedčená o tom, že keby to bolo zhubné už dávno by Ťa hnali na operáciu. Podľa mňa ide o to, aby sa to v budúcnosti nezvrhlo.
Inak ak je hrčka voľne pohyblivá oproti spodine a je dobre ohraničená je malá pravdepodobnosť že je zhubná.

biela mačka

inak ako som zistila, tú hrčku mi našli v roku 2007 - podľa príspevkov na fóre tomto..a až pán doktor Bella na Heydukovej (predtým som si dala robiť sono v troch iných zdravotníckych zariadeniach) ma poslal na cytológiu v marci 2010...ok, keby to bolo zhubné, tak za tie tri roky je už dávno po mne - ale že tí predtým si boli tak istí...

renata152

Ja som mala cystu, ktorú najprv sledovali a keďže rástla, chceli mi ju ihlou vytiahnúť.
To som si nedala, ale dala som si ju vcelku vybrať a nemusím sa stresovať.
Ráno som išla a večer som už bola doma.

biela mačka

nedávno som znova bola na sono a mi odporučli
si to dať vybrať, vraj je to záležitosť
jednodnovej chirurgie --- hm

Katka Zv

Normálne si nechaj z toho zobrať vzorku. Nič sa ti nezapáli len to trochu bolí. Je to ako keby ti brali krv, len ihla je väčšia. Po výsledkoch si budeš na istom či to je nezhubný nádor alebo cysta alebo čo a lekári ti povedia čo ďalej. Ak s tým nebudeš nič robiť a len čakať, môžeš to neskôr lutovať - to len taká dobrá rada.

soffa

ahoj.ja mam tiez taky problem.a doktor mi povedal ze sa to nezvykne zvratit,ani nic podobne,ani narast.jedine chodim kazdy rok na ultrazvuk aby to bolo pod kontrolov.povedal ze je to dost bezne,v dnesnej dobe.takze nestresuj.