Pes a babatko

blondula

psa by som k dietatu nechcela ! mam sice dve macky v byte,ale nebyvaju v izbe s malickym a v podstate si ho ani nevsimaju ked su spolu.psy si oblizuju zadky a potom aj ludi a to sa mi hnusi !!! ja neznasam ked ma nas pes co mame vonku oblize a nie este aby male dietatko !! takze tot moj nazor....

sedmicka1

juj aky su niektori citlivy ako kozky na ...... moja sestra mala skor psa ako dieta a prvy krat bola mala chora,ked mala 7 rokov,tak to asi o niecom svedci!!!!a rozmyslali ste niekedy o tom,ze kolko ludi chytilo pred vami nakupny vozik?takze dajte sa radsej vsetci,co mate taky nazor,ze dieta a pes nejde dohromady vysterilizovat,aby ste nahodou neboli chorucky...

megy10

verona ty mas komplex, ale zo mna dievca zlate:o)) a uz nepis radsej vobec. nemam o teba zaujem, ked budem mat dam ti vediet

weroniquee

megyyy, tak hura, konecne dokaz ze si frustrovana chudera a tu si kompenzujes svoje komplexy tym ze zakladas temu, kde ta konecne niekto aj podpori v tvojej hygieno-manii. kto ti pomohol s touto myslienkou, lebo pochybujem ze si na to dosla sama. a neunuvaj sa ma ani znova urazat, dnes sa nebudem namahat odpovedou.

vierca

ten kto neznesie psa nech ho prosto nema a nech nepresviedca ludi kt psa maju ake je to nehygienicke a bla bla...ten kto psa ma,miluje ho a je zodpovedny nech psa prosto ma.aj pri dietati.ved kazdy clovek ma moznost volby.ja osobne patrim k druhej skupine a uz si nevsimam pohrdave pohlady ludi ked idem po ulici so psom a kociarom:D
pan maser kedze sa zaoberate profesiou akou sa zaoberate vobec ma neprekvapuje vas nazor a to z toho titulu ze stretavate len ludi kt uz problem maju a do kontaktu s ludmi kt ziju bez zdr problemov do kontaktu ani nedojdete..prajem Vam vela stastia:D

Lolipopka

no super tu sa človek dozvie aj to že pes spôsobuje nebodaj rakovinu. nedajte sa vysmiať....poznam desiatky ludi ktorí mali odjakživa psa aj pri malych deťoch a su zdravši ako tí čo žiju v uskostlivej starostlivosti a idu sa zo zvieraťa zblazniť...to že je tam pes je zle, ale to že dieťa je zo zeme je ok. viete kolko bakteri sa vyskytuje v prachu???????? a pritom som neni ani proti tomu . kedysi deti žili aj s domacimi zvieratami, behali po dvore so psami, mačkami, sliepkami a neviem čim a boli zdrave ako nikdy v tomto čase dezinfekcie

Chipo

Trochu ma rozhorčil ten znalec parazitológie, ktorý síce vraví o infekčnosti psích parazitov( teda slovo felineus- mačka znamená že by sa to malo týkať v 1 rade mačiek a nielen psov), ale tie parazity k tomu aby sa vyvinuli(vid spomínaný Opistorchis felineus) potrebujú určitých medzihostiteľov, bez ktorých nieje schopný sa vyvinúť do infekčného štádia. Ďalšia vec je tá, že hoci má pravdu v tom že nie všetky larvy sa vyvinú v dospelé jedince a putujú do orgánov, kde sa enkapsulujú a čakajú na istý podnet. Hovorím teraz konkrétne o psoch a škrkavkách. Feny sú schopné tieto enkapsulované somatické larvy uvolniť, ale iba v dobe hárania, kedy je to ovplyvnené hormonálne. Pokial fena neostane gravidné, tie larvy po čas hynú, možno to trvá mesiace možno rok,ale tie lervy ked sa už opuzdria su neškodné. Ďaľšie klamstvo je to, že sa aj napriek tomu že neškodia a sú tam, neda ich zbaviť. Dá. Všetko je len otázka hygieny a zodpovednosti psíčkarov. Zdravé ošetrované zviera nie je žiadnou zásadnou hrozbou pre dieťa. Ale samozrejme nemalo by dieťa olizovať.
No a čo sa týka tej parazitologie, prečo by sme sem mali ťahať vírusy a baktérie, keď ste taký erudovaný parazitolog. Veď aj človek dokáže nakazit svojimi infekčným chorobami zviera, ktoré je samozrejme prenášačom. Bohužial ale taká je teraz doba.

ayurvedsky maser

Ahoj 123:
Ano mas pravdu, ze k infikacii nedochadza len priamo od kontaktu so zvieratami. Na deti treba davat hodne pozor aj na detskych ihriskach, kde chodia na pieskoviska a tie su hlavnou toaletou tulavych maciek.
Mam hodne ludi, ktori sa u mna liecia z roznych problemov, ktore im vsak spustili parazitalne infekcie od zvierat. Nase deti su v tomto smere na tom horsie nez dospely clovek, lebo ja si pozor na hygienu dat pozor mozem, ale dietatu to nevysvetlite, ze nema chytat psa, macku, alebo ze si nema dat hocico do ust...
Milan Pravda, Alternativna medicina, Liptovsky Mikulas

dd

mne osobne sa to tiez nepaci, kombinacia pes-dieta v jednom byte..my sme psa nikdy nemali, ale viem, ze o psika sa treba naozaj poriadne starat a vychovat ho..svokrovci maju dvoch psov, jedna je fenka, taka nizka, nasli ju kdesi pri ceste, bola asi tyrana, tak sa nad nou zlutovali a vzali si ju..je to sice pekne, ze pomohli tomu psikovi sa vzchopit a v podstate jej asi aj zachranili zivot, ale..ako svokor povedal, je to velmi pohodlny pes, vyhladava pohodlie a teplo, cize jej nerobi problem sa vyvalit v obyvacke na gauc, valat sa po kobercoch, svagrine sa vala aj po posteli a samozrejme vsade kde sa vala, nechava chlpy..druhy je pes, vyzera ako kokrspaniel, ale nema hnedu srst, ale taku sedo-sivu..ten sa tiez zvykne hocikde vyvalat a tiez tam nechava chlpy..a potom, ked tam prideme my s dcerkou, tak dcerka sa vala po tych kobercoch, kde sa valali aj tie psy(ked nie je cerstvo povysavane, tak na povrchu toho koberca je tolko chlpov, ze az..), vsetky chlpy sa jej lepia hlavne na teplaky a to radsej nehovorim o tom, ze tie psy su tak malo kupane a vycesavane, nechaju ich normalne vybehat po dvore, zahrade a potom ich pustia do obyvacky, kuchyne, jedalne, svagrina si ich pusti aj na postel..toto sa mi proste hnusi, zakazdym, ked tam prideme, tak tie psy strasne smrdia a co maju svokrovci akoze pracovnu, ale byvaju tam psy, tak ta miestnost je uz taka napachnuta tym ich pachom, ze ani celodenne vetranie uz nepomaha(a to su v tej miestnosti na stalo tak rok a pol a v jeseni bola dokonca aj malovana).a aj ked ich mavali v byte, to bolo presne to iste..