Pes a babatko

suz

sestra ma psa a ten je utekany, zurivy, a nie velmi vychovany.. takeho by som doma teda nechcela..ked sa niekde nieco suchne strasny stekot

ale nie kazdy pes je rovnaky..rozne rasy rozne povahy

ako si psika vychovas takeho ho mas

ak si ho naucis neskakat na postel, neohryzat veci, necikat vnutri, nestekat na vsetko a tak dalej bude to tvoj najblizsi kamarat v dobrom i zlom

ja na toho mojho nedam dopustit ani za svet...rozmaznavam ju, vychovavam a tak dalej :)

suz

za to nemoze ten pes ale jeho pan, keby sa o neho starala, vencila ho, cvicila aby na slovo posluchal tak by taketo ,,trapenia nemala,,

a je rozdiel ked je pes chovany vonku a ked je pes chovany vnutri

ja mam psa chovaneho v byte a cistucky, vonavy, poslusny a hlavne vychovany..

a byt nemam ani spinavy, ani zachlpateny, ani zapachajuci...

kto nema na psa cas nech si ho ani nekupuje je s nim tolko isto prace ako s dietatom..treba mu davat jest, pit, chodim pravidelne von, ucit ho vyprazdnovat sa, ucit ho povelom a tak dalej...

nie je to len mat psa

laloa556

4567zena

tá známa si mala najskôr psa naučiť, aby jej doma nešpinil..

my máme tiež psa, o chlpoch nehovorím, to sa vysáva a zametá každý deň aj 3x, ale nesmrdí ako pes, kt. je vonku..
myslím, že podľa toho ako je človek zvyknutý, tak sa k tomu stavia.. ja by som napr. psa vonku nechcela.. už len pre to, že taký pes o dosť viac smrdí, ako ten čo je v byte (každý pes má svoj pach, ale iné je to v byte a iné, keď je vonku)..

4567zena

No môj názor je tiež taký že pes patrí vonku a hotovo. Mám známu ktorá má psa vo vnútri a má s ním viac starostí ako s dieťaťom. A o kôpke hovien,grcancov, chlpov a bordelu....... ani nehovorím.
Katastrofa.

- mira

Bábätko v perinke má imunitu ktorú denne získava z materského mlieka.
Ak mu ju zničíme stravou z kravského mlieka, sladkostí, bielej múky a exotického ovocia, získava precitlivelosť na alergény a stráca imunitu.
Zvaliť to na zviera je vždy tá najľahšia cesta, ale tým, že neodstránime pravú príčinu , deťom ešte viac škodíme.

meggy10

ahoj a co konkretne malemu diagnostikovali? akoze maser ma pravdu zvierata maju miesto na dvore vonku a ludia v byte, dome. maju kopec parazitov a mozte mi aj tvrdit ze odcervovanie pomaha, neverim tomu a ani nikdy nebudem, ja sa iba nemozem pozerat nato ked vidim foto nejakeho babatka v perinke a na nom ma labu pes a dycha don. rtakim rodicom by som ruky polamala.

ahoj123

masaker: ale si uvedom jedno,a to, ze ani nemusis mat to zviera doma,a chytis tie parazity,detske ihriska su plne hovien milacikov nezodpovednych ludi,ktori to neodpracu,a decko samozrejme vsetko babre,potom da ruky do ust....alebo stretnem kamosku so psom,pes skoci a pooblizuje maleho atd atd....ja to beriem tak...a v dnesnej dobe kadeco sposobuje choroby...samozrejme ako som ja pisala,maleho co najmenej pustam do kontaktu so psom,udrzujem cistotu a uz vobec nie,aby pes lezal v posteli alebo na gauci,má svoje miesto...na chodbe..ale to co si napisal,zaujalo ma to,mozno vystrasilo,malemu nedavno diagnostikovali chorobu,a premyslam,ci mu psia srst a pod. nemozu robit zle :( ...

ayurvedsky maser

Pes a ani macka do bytu nepatria a uz vobec nie do postele ako mnoho ludi robi, ze zo zvieratami aj spi. Mam mnoho podlozenych pripadov na ambulancii, kde pricinou zdravotnych problemov deti ale i dospelych boli ich domaci milacikovia. Venujem sa parazitologii ludskeho tela, robim o tom prednasky i skolenia, ale to nie je zaujatost... su to fakta, ktore vsak u nas nemaju moc podporu u ludi, lebo nase zdravotnictvo je v tejto oblasti dost zaostale oproti inym krajinam, kde sa v tomto smere venuju vyskumu parazitov na ludksy organizmus.
Nikomu sa neda zakazat mat doma psa, macku, alebo ine zviera, ale sam si je strojcom svojho zdravia. A medicina ma potom viac pacientov s roznymi problemami az po onkologicke...
Milan Pravda, Liptovsky Mikulas