HAK a bolesti hlavy

Príspevok v téme: HAK a bolesti hlavy
zuzummm

Ahojte, vystriedala som uz tri rozne HAK: Jeanine, Lindynette 30 a Lyndi 20 a pri kazdej z nich ma pomerne casto bolievala hlava a castejsie som mavala aj migreny s aurou. Teraz po trojmesacnej prestavke (pocas ktorej ma hlava ani raz nebolela) mi gyn. predpisal Yaz. Ak niekto z vas Yaz uziva, ake mate skusenosti co sa tyka bolesti hlavy? Mal niekto podobny problem? Vedeli by ste odporucit nejaku inu znacku, ak by ani Yaz nesadol? Dakujem

Kika:)

Aha..lebo ja by som chcela začat brat Hak, nepotrebujem teraz dieta, a iná ochrana mi moc nevyhovuje.Uvidím, ale neviem či dokážem prestat s fajčením...tak ma to zaujíma, nie že ma kvoli mojej lenivosti, alebo nedostatku sebazaprenia hodí o zem :D

levicaaaaa

:D kks... :D nie sú to domnienky :D je to realita :D

nezatváraj oči pred skutočnosťou... :D to je ako keď niekto berie antidepresíva a zapíja ich alkohol. následok všetci dobbe poznáme.. myslíš že aj to sú len domnienky ? :D

levicaaaaa

Kika:) - fajčenie a užívanie HAK sa prejaví len raz - upchatie cievy s možným následkom smrti.

a ono sa to neohlási dva dni dopredu... dotyčnej nič nebude, bude sa cítiť zdravá... len to proste príde...

Faith

Kika:) to sú tiež len domnienky že fajčenie spolu s užívam hak je nebezpečené... ale tak píše sa to všade takže isto bude na tom niečo pravda... aj gynekológ pri vypisovaní antikoncepcie mi hovoril, že by bolo dobré keby som nefajčila..chvalabohu s tým problém nemám mám odpor voči cigaretám...:-)

levicaaaaa

faith: takže najskôr veci uvediem na pravú mieru. Ja takisto užívam hormonálnu antikoncepciu :-)) nemám v úmysle ti tu písať, že v budúcnosti z nej budeš mať problémy :D
zrejme si si ma pomýlila s nejakou hysterickou bojovníčkou proti užívaniu antikoncepcie :D

ja na teba neútočím, zrejme máš príliš málo rokov na to, aby si rozoznala útok a dobre mienenú radu. nevadí.

štatistiku nepoznám, ale viem o pár prípadoch, kedy dievčina užívala HAK aj napriek tomu, že mala k tomu nejakú kontraindikáciu a napokon bohužiaľ zomrela... len preto, lebo chcela mať bezpečný sex, tak zamlčala pred lekárom niektoré závažné veci, a takto smutne to dopadlo :((

ale samozrejme, je to všetko tvoja vec. ja ťa nepresviečam a ani som ťa nepresviečala, píšem ti o rizikách, ktoré sa teba týkajú, nakoľko máš problémy s migrénou...

to je všetko...

v17-18tich otehotniež samozrejme nemusíš, btw, neviem preto by si tie baby mala chádzať za to, že otehotneli do kategórie "krava". Existuje XY spôsobov ochrany.... ale veď to ty určite vieš aj sama, nebude sa rozpisovať :-))
jediné čo som ti napísala, a za čím si stojím lebo je to fakt, keby si sa na to opýtala tvojho gynekológa, povie ti to isté, a HAK ti viac nepredpíše, je to , že migréna je kontraindikáciou k užívaniu hormonálnej antikoncepcie, pretože tam hrozí riziko závažného poškodenia zdravia, v niektorých prípadoch až smrť...

Kika:)

Á myslíte si že Hak a fajčenie Fakt nieje až taká dobrá kombinácia?..Lebo ja napr Hak neberiem, ale fajčím,Á mám kamarátkum ktorá berie Hak už dáko dva roky, kvoli silnej menštruácií(odpádavala kvoli velkej strate krvi ) fajčí počas celej doby bratia Hak, a zatial sa to neprejavuje..čo vlastne sposobuje fajčenie pri braní Hak ? díki :)

Faith

levicaaaaa Nechcem sa s tebou hádať. Ty máš svoj názor a ja tiež. Ja sa nesnažím presvedčiť teba tak sa láskavo nesnaž presvedčiť ty mňa.
Mám vo svojej blízkosti veľa kráv ktoré v 17-18 otehotneli a ja rozhodne nechcem patriť k nim.

Taktiež ako som spomínala dnes už škodí všetko, voda z vodovodného kohútika, vzduch ktorý dýchaš, jedlo ktoré ješ.. pridrbaný smrad z cigariet. a pod. všetko škodí. Tak ma láskavo nezabite preto lebo beriem Hak.. to tak útočíš aj na tých idiotov ktorí fajčia ..?? :-O

Nečudujem sa tím ženám ktoré brali hak a majú nejaké problémy. Ja ich nemám. Ani jeden jediný. Hlava ma bolela už 5 rokov skôr než som začala užívať HAk, Nepribrala som ani 1 kg. Dokonca mám až priveľkú chuť na sex, a podobne takto by som dokázala pokračovať veľmi dlho. Teraz mi napíšeš dobre keďže teraz s tým nemám žiadne problémy v budúcnosti isto budeš mať. :D:D V budúcnosti budem mať veľa problémov ale nemusí to byť kvôli Hak.

Väčšina žien, ktoré berú Hak je nezodpovedná, pretože fajčia, neberú ju presne, pijú alkohol, nepijú dosť tekutín. ženy ktoré nepovedia že berú hak a idú na operáciu, berú popri nej iné tabletky.... Myslia si, že to nie je potrebné a preto dopadnú tak ako dopadnú..

A fakt by som chcela vidieť štatistiku kde je uvedené koľko žien berie Hak, koľko z nich zomrelo, koľko z nich nemôže mať deti a podobne.. možno keď ju uvidím tak zmením názor dovtedy ..si budem myslieť to čo si myslím..

to je posledné čo ti k tomu píšem ... viac sa k tomu vyjadrovať nebudem..

levicaaaaa

faith, takže tebe je jedno, čo zomrieš zajtra alebo o 50 rokov???
no ver,že ak sa raz tých 50 rokov dožiješ, nebude sa ti chcieť ísť ešte do rhobu...
kks, by ma zaujímaloo, koľko máš rokov, že takto uvažuješ...

a ešte dačo, to že si ty nepočula žiadnu správu o tom, že by niekto zomrel na následky HAK, to neznamená, že sa to nestalo.
sú určité stavy, kedy sa HAK nesmie užívať, lebo by ťa mohla zabiť.
Migréna a časté bolesti hlavy patria k tomu, Dokonca sa to píše i v letáku :-))

tak nad tým pouvažuj, či ti bezpečný sex stojí za to, aby si si nenavrátnym spôsobom poškodila zdravie, alebo nebodaj kvôli bezpečnému sexu zomrela.
Existujú aj iné spôsoby ochrany...

a k tej mŕtvici - poznám pani, ktorá na to zomrela... nemysli si, že mŕtvica je ako angína...

Faith

.. čo sa týka tej mŕtvice.. ženy sú na tom lepšie s mŕtvicou pretože ak dostanú mŕtvicu pravej hemisféry tak môžu žiť v pohode bez následkov ďalej... narozdiel od mužov ktorý sú ako si spomínal odkázaný na pomoc druhých..neviem či to platí aj o ľavej hemisfére... ale ukáž mi jednu správu o tom že nejaká žena zomrela na následky ANTIkoncepcie ja som ešte takú správu nevidela.. čiže tomu neverím.. a okrem antikoncepcie žiadne zlé veci nepoužívam (cigarety, alkohol podľa mňa toto je najväčšie svinstvo)... a keď sme už pritom možno zájdem od témy.. ale isto ste videli v spravách niekoľko rokov dozadu muža asi 5 dní pred smrťou ktorý bol tuhý fajčiar..a keď sa spýtali ľudí čo si o tom myslia s málokým to pohlo.. pretože ľudia sú hlúpy a radšej sa chcú poučiť zo svojich chýb než z chýb druhých..a ja som ten prípad.. možno už bude neskoro.. ale predsa sa poučím.. a teraz si radšej budem užívať bezpečný sex.. :D:D:D

a čo sa týka toho či zomriem o 50 rokov alebo o pol roka.. keď vidím tých 54 ročných ľudí čo sa sťažujú pomaly na každý kus svojho tela ..tak takto dopadnúť nechcem.. ja viem teraz to píšem ako ešte nedozreté decko... čo nevie o čom hovorí.. ale je to môj názor.. možno ho v budúcnosti zmením a možno nie..