Tep srdca nad 80

romuelo

dobry den chcel by som sa opytat uz asi druhy rok mam silne busenie srdca,pichanie,zvyseny tep aj v klude... tep mam od 100 az do 150.. nechcem ist s tym k lekarovi a s tym ze mam slabu kondicku to nebude trenujem bojove umenie ale na zaklade tychto problemov to obmedzujem lebo pri zatazi je to este horsie ako v klude a rychlo sa zadychcim.. dakujem

MilosKo

ja mam tiez vyssi tep 95 - 100 .. EKG 24. h mi ukazalo iba exstrasystoli, Echo - OK .. Zatazove OK .. este aj tam mi pocas bicyklovania povedali ze mam silne srdce ... a vsak tep mam stale vysoky .. stitna ok ..tlak momentalne vyssi..mam trochu stresu..pytam sa .. ked mam vyssi tep a kardiologicke vysetrenie OK, moze to byt aj zlou fizyckou aktivitou ?? 4-5 mesiacov som presedel za PC a momentale sa zadychvam stale .. po skonceni zimy chcem zacat sportovat tak uvidime ci sa mi to zlepsi

silva20

Zdravím Vás,chcel by som vedieť,začal som behať po dlhšom čase a tep srdca sa mi zvyšil v pokoji asi o 20 až 25 a mám momentalne takych 80-85/min.Viete mi vysvetliť čo bolo príčinou tohto javu ??.Možem vám povedať že denne behám asi takých 60 minút,a zabehnem takých 9 km. Zaujímalo by ma či to je vobec zdravé však ideálny by mal byt od 60 do 72 a pochybujem o tom že by mi beh škodil,však športovanie neškodí.Mne to pripadá ako by mi to škodilo...ďakujem

Aja02

Lucio: Ja mám 16 rokov a od 11 rokov beriem lieky na tlak resp. na pulz. Môj tlak je 120/60 a pulz 130. 2x som bola na tlakovom holteri ako aj na EKG holteri a tam sa ukázalo, že v spánku mám pulz aj 170. 5 rokov beriem lieky a až teraz prišli na to, že nemám nič zo srdcom ale zo štítnou žľazou. 3x mi robili odber krvi na štítnu žľazu a výsledky boli v poriadku. Posledné mesiace som začala chudnúť, vypadávali mi vlasy, zvýšený tep srdca, nepravidelný menštruačný cyklus a vyšla s toho zvýšená funkcia štítnej žľazy. Suma sumárum, 5 rokov som brala lieky na srdce, pritom srdce mám zdravé a na štítnu žľazu ma vôbec neliečili, pretože ich nenapadlo poslať ma na endokrinológiu... Určite choď na vyšetrenie k neurologovi, kardiológovi, na očné a pýtaj sa aj na endokrinológiu. Mimochodom pulz vyšší ako 90 nie je v poriadku.

jajkafr

dudula
až hodnoty pulzu nad 90 za minútu sa považujú sa tachykardiu, čiže zrýchlený pulz... ak nemá manžel problémy napr. búšenie srdca, vysoký krvný tlak... tak to je v norme... niektorí ľudia majú fyziologický vyšší pulz, u niektorých je to vplyvom liekov... ak chce môže užívať magnézium dáva sa pri búšení srdca, pri vysokom tlaku... má pozitívne účinky na svalstvo, ale pulz neznižuje...

dudula78

Zdravím, manžel máva tep od 82 do 88 a stále ma z toho stres že je to veľa. Môžete mi napísať niečo bližšie o tom, aby som ho presvedčila, že keď manuálne pracuje každý deň aj fajčí že je to v norme? Od akéto tepu by mal navštívič lekára.

linka6996

zaspavala som a dostala som sa do zvlastneho stavu..na chvilu som bola mimoo reality..tep srdca 50..velmi pomaly dycham cely den..co toznamena?????

jajkafr

pharmist
neviem ale beta blokátory určite nie a zvlášť pri srdcovej frekvencii 85 - 90 už vôbec nie to by som potom aj ja musela byť na liekoch na srdce
Jamam
ale pulz 113 je už veľa