obrovský strach.......

Príspevok v téme: obrovský strach.......
peggy20

neviem či to sme vôbec patrí, ale tak skúsim. som tehotná a čochvíla budem rodiť, lenže ja mám problém so srdcom. už pred tehotenstvom ma pichávalo pri srdci a aj teraz to neprestáva. bola som na všelijakých vyšetreniach, no nikde mi nič nezistili. lenže mna to stále bolí a mám obrovský strach, pôrodu, že to nezvládnem...teda moje srdce že to nezvládne a zomrem. možno už prehánam, neviem ale mne sa o tom už dokonca aj sníva. neviem čo robiť............... velmi sa bojím.......... :-((((

bleee

peggy 20. Pichanie pri srdci, bolest na hrudniku, tazkosti s dychanim, trpnutie koncatin a mnohe ine telesne priznaky sa mozu vyskytovat aj pri psychickych tazkostiach, kde su casto prejavom stresu, nadmerneho strachu a uzkosti. Neviem, ci som sa u teba trafila, nepoznam ta, ale ak je tomu tak, je potom dobre, ze si nasla odvahu a napisala do fora. Zdoverila si sa so svojimi obavami aj niekomu blizkemu? Mas vo svojom okoli niekoho, kto ta vypocuje, pochopi? Ak nie, vyhladaj psychologa. Moznoze si aj pred tehotenstvom bola uzkostnejsia a hormony to teraz este zintenzivnili.

peggy20

datelinka....tak to sa teda mýliš a poriadne, pretože, ja by som chcela rodiť normálnym spôsobom a nie cisárskym...je pravda, že sa pôrodu moc bojím, ale tú bolesť srdca si nenahováram, pretože ju mám už od svojich 10 rokov....

datelinka

peggy, ty máš proste strach z pôrodu, tie pseudobolesti srdca si si len navodila, aby si sa vyhla prirodzenému pôrodu.
a vieš čo, skús zaplatiť lekárovi, oberieš sa tak cielene o možnosť pri plnom vedomí spolupracovať na tom úžasnom zázraku zrodenia nového života. a keď sa tak bojíš bolesti, tak po cisárskom reze ich budeš mať ešte týždeň. asi ti bolo treba ešte dozrieť na bábatko, budeš musieť pri ňom zvládať iné ťažkosti a problémové situácie.
peggy, hlavne sa ukľudni a mysli na to nádherné stretnutie, na ten dotyk, na jeho tváričku, ktorú po prvýkrát uvidíš, rúčku, ktorú pohladíš. ja by som nemenila.

peggy20

nie na cievnom som nebola.....aj teba picháva pri srdci??? kolko máš rokov??? ja sa strašne bojím toho pôrodu...že to nezvládnem...

peggy20

no ja tiež nemám nič s chrbátom, bola som na všelijaké vyšetrenia...chodila som aj na rehabilitáciu a nič...bola som aj na internom vyšetrení, aj na ECHU aj na EKG....povedali mi, že mám síce nejaké hodnoty presne na hranici ale že to nič nie je....lenže mna to stále pichá...sa niekedy nemôžem nadýchnuť.... a doktor mi vôbec nenavrhoval cisársky rez.... tak neviem...

barbinka

AdamKrt: tak ako celkom by ma to aj potešilo, keby to bolo tak ako píšeš, ale nejako mi to k tomu nesedí, pretože chrbát ma nikdy nebolieval. Ja som si už začínala myslieť, či nemám niečo s cievami....

AdamKrt

barbinka:

to vediet nemozes isto.

a/ keby si to vedela, tak to mas od nejakeho doktora, ktory sa moze mylit

b/ keby sa doktor nemylil a potvrdilo by to viac lekarov, tak sa i tak mozu mylit pre nespravnu diagnostiku. Jedna pani mala napr. vyrastok na chrbtici. Robili jej X vysetreni, X pristrojmi. Na snimkoch nebolo nic vidno. Az ked ju pre iny problem operovali, tak si vsimli vyrastku, ktory bol dokonale maskovany, tak - ze na snimkoch bol prehliadnutelny, pretoze sa nedal identifikovat. Splynul so snimkou.

c/ keby si bola aj uplne v pohode, neni problem mat len zacviknuty nerv a to nezistia ziadnym vysetrenim, aky tlak v konkretnemom mieste mas na nejaky tenucky nervik...

Takze vylucit sa to uplne neda.