strach chodiť von sama z choroby

Príspevok v téme: strach chodiť von sama z choroby
krútička

Ahojte všetci, mám taký blbí problém a potrebujem radu, už dva roky sa liečin na krútenie hlavy u neurológa a všade možne som bola a nikde nič nepomáha nič hlava sa točí ďalej a mne sa k tomu pridal ešte aj s trach ísť už aj von sama, že niekde odpadnem , tak ani von sama nejdem. Neviem čo mám už robiť nechcem to už , nechcem to krútenie , chcem znovu chodiť von bez toho aby som čakala stále na manžela a deti kôli mne trpeli doma, lebo sa s nimi bojím ísť sama von, že mi bude zle.. prosím poradte

krútička

Ahojte všetci no dnes som bola na kontóleu neurológa a chcela som zájsť aj k tej psychiatričke jeho žene ale nerobila tak som opísala problém aj jemu on mi povedal že aj on mi môže dať na skúšku lieky ako dáva ona ale ak chcem môžem zájsť v pondelok aj k nej , predpísal mi k jeho liekom čo beriem - betaserc24 aj xanax0,5 a to ráno a večer 1 ako beriem aj tan betaserc, tak dúfam,že pomôže inak prešla som sama k dr, nikto nebol so mnou síce mi búšilo srdce a triasli sa mi ruky, ale zavolala som si po ceste s kamarátkou tak mi to prešlo a zvládla som to.

krútička

Tak vám ďakujem všetkým za odpovede a pokec idem v piatok na kontr. k neurológovi tak jednou cestou sadnem aj do druhej čakárne a zvládnem to potom napíšem. Inak ak je tu niekto čo sa ma tam tak bude pýtať ten psychiater..

modraliska

Zacni najprv psychologom, mne prave ten najviac pomohol. Lieky su len barlicky, ale ty sa potrebujes postavit na vlastne nohy a s tym ti pomoze psycholog. Nauci ta, co a ako mas robit, ake mas myslienky a pod. A ak on uzna za vhodne, napise posudok pre psychiatra, ktory ti na zakl. toho predpise lieky. Myslim, ze jeden doplna druheho a obaja su rovnako potrebni.

krútička

Ešte by som chcela vedieť ak je tu niekto aký je rozdiel medzi psychiatrom a psychológom, teda k ktorému ísť .

krútička

No ja som už raz neurol brala asi dva mesiace to v začiatkoch asi pred rokom a pol ale len jednu denne srašne ma s toho bolel žalúdok tak mi ich kázala obvodná dr vysadiť a dala mi ich preto, lebo mi neverila že sa my krúti hlava a myslela si že si vymýšlam...

modraliska

Krútička, mne bola na základe toho, čo som ti písala, zistená agorafóbia s panickými atakmi a sociálna fóbia. Od neurológa lieky neberiem, na psychiatrii v nemocnici mi nasadili celkom iné lieky a sledovali, čo to so mnou robí. Beriem neurol, seroxat a guajacuran. Všetko už iba raz denne. Seroxat mi robí veľmi dobre, avšak keď mi zvýšili dávky, bola som veľmi hyperaktívna a chcela som im tam umývať okná :D Teraz je to už oveľa lepšie, také na 90 percent. Neurol si dám napr. večer, keď idem von, lebo tma mi nerobí dobre, občas sa objaví závrat. Kúpili sme si psíka, aby som bola nútená chodiť von. My deti nemáme, ale ty áno. Tak skús pouvažovať nad návštevou psychológa. Ja som nedúfala, že z toho vyjdem. Ale vyšla som.

krútička

Lucka nedôjdi , len do tohto horšie štádia ako ja ak to nemáš dlho, ja to mám už dva roky-dva roky na hovno život! Nikde ísť a proste nič....Neviem ti poradiť nič viac vidíš že aj ja sa tu pýtam ako ďalej a čo robiť, teda som sa rozhodla navšítviť toho psychiatra , lebo idem teraz na kontrólu, teda aj predpísať si lieky k neurológovi, tak zájdem aj tam ak teda dôjdem :-), chcem sa konečne toho zbaviť!!!!!!
Inak mňa do nemocnice nedal, ja som si platila infúzie asi 15 som vybrala vtedy som mala ešte materskú, všetko som minula tam nemám teraz nič ani podporu , lebo už mi skončila tak je to fakt všetko na hovno...Mám všetky možné vyšetrenia, ct, mg, očné , ušné, krvy ani nevravým, už aj srdciaarske a nikde nič tak neviem...

krútička

Ahoj lucka a aabbccdd , beriem lieky betaserc 24, a brala som predtám ten 16 ako lucka ale nezlepšovalo sa to, tak mi zvýšil na 24 a nič. to isté. Tiež nechodím von ako ty stále čakám na niekoho kto ide s o mnou a s deťmi, je to neúnostné a hrozne nepríjemné. Dostala som dokonca ponuku do práce ísť k môjmu bratovi do firmi ako asitenka, no povedzte-napíšte ako tam ísť ked neprejdem sama, a to by som išla hned všetkými desiatime už aj zajtra ale ako...

lucka25

ahoj kruticka
Ja mam presne to iste, co ty...uz to trva od septembra a stale sa to nezlepsuje...Bola som aj na neurologii-aj som lezala v nemocnici a dali mi na to Tebokan a Betaserc16...na ocnom bolo vsetko v poriadku, na usne mam ist zac.februara na hospitalizaciu...rovnako ako u Teba,aj u mna to prerastlo do toho stadia, ze nikam nechodim, lebo sa bojim,aby som vonku niekde neodpadla...a pritom studujem na vyske- strasne daco:((( ty beries nejake lieky?prosim, porad mi..ak vies nieco viac..dakujem:))Lucka

aabbccdd

Podľa mňa je to psychickeho povodu.Asi ARORAFOBIA alebo panicka porucha.Zajdi za Psychologom oni vedia stym pracovať.ak nepomože tak za psychiat.Mysli na svoje dieťa.NA ostatnych sa vykašli.A ake lieky berieš? možno keby ti nasadila lieky psych. ostatne už nebudeš potrebovať.