----Neviem ako ďaľej----

Príspevok v téme: ----Neviem ako ďaľej----
INtrovert

Takže začnem asi tým, že mám 18 rokov a som INTROVERT. Z toho vyplýva, že mám problém s komunikáciou. Nemám žiadnych kamarátov nedajbože ešte kamarátky. Stále som doma lebo neviem do čoho by som rýpol. A začína mi z toho šibať. Naozaj je pre mňa ťažké nájsť si niekoho s kým by som sa porozprával. Keby som bol veriaci tak zájdem do kostola ale takto...
Skúšal som aj rôzne krúžky a záujmy ale to nepomohlo. Skúšal som kresliť, hrať na piano, skúšal som aj bojové športy (aikido). No nejako sa mi nedarilo tak som toho nechal. V mojom veku je to ťažké byť sám to uznáte aj sami. Inak som celkom slušný chalan až na moje občasné až časté zlé nálady.
Ďakujem

purblanka

musíš sa o niečo zaujímať,ak ta nič a nikto nezaujíma,tak to je ťažké.Ak ma niečo zaujíma,či už je to osoba,alebo chcem vedieť o niečom,tak sa pytam,a tak spoznávam ľudí,máme potom rovnakú tému,a už to ide samo.Musíš sa snažiť.Aj ja som mala s tym veľké problémy,a červenala som sa jedna radosť.Ak chceš niečo dosiahnuť,musíš o to bojovať.

INtrovert

myš - v dosť vecí si sa trafila presne. K tomu psychológovi sa chystám na jar tak niekedy.

suzenka - som registrovaný veď tam som skúšal si písať ale nikto nič.

myš

INtrovert: vyhľadaj psychológa.. cez net ti nepomôže nikto, lebo by si dal len na radu persony opačného pohlavia (keďže si mladý osamelý chalan), ktorá by sa ti venovala. vypytovala sa, udržovala konverzáciu v pohybe.. a takú by si tu hľadal 10 rokov.. podľa mňa je hlavný problém v tom, že sa ti na sebe niečo naozaj nepáči, či už fyzicky alebo sa presviedčaš o tom, že máš totálne originálny problém (čím chceš vlastne upozorniť na svoju osobu a urobiť zo seba niekoho špeciálneho). preto si neveríš a to ťa zakaždým stopne v nadviazaní kontaktu.. najhoršie je to, že máš depresiu a z tej ťa dostane len to, že si nájdeš niečo, čo ťa zamestná. nie len učenie sa, lebo to je dosť často monotónne. pokial nemáš naozajstný záujem o fyziku, umenie, alebo hocičo iné, kde môžeš robiť výskum, projekty, pokusy a podobne. niečo, pri čom sa realizuješ a tvoja práca bude ohodnotená a uznaná. určite ťa dostatočne neuspokojuje byť "obyčajným študentom s dobrými známkami". takých je veľmi veľa.. takže si vlastne "obyčajný".. a vieš to, len sa bojíš s tým niečo urobiť.. bojíš sa, že by si sa sklamal.. znova.. bojíš sa, že by si pri rozhovore nemal komu čo ponúknuť.. naozaj, choď za psychológom a to, že sa poropzprávaš s ním, je prvý krok k tomu, aby si komunikoval aj s inými ľuďmi.. ja neviem, možno som sa vo viacerých veciach netrafila. ale vyhľadať odbornú pomoc určite nie je naškodu.. a kašli na net, je to zbytočné. choď sa radšej von prevetrať, choď do lesa-pomáha to, teš sa z malićkostí.. píš si denník (možno pri tom zistíš, že vieš písať poviedky). zaujímaj sa o svet okolo seba.. ale aj tak si myslím, že ťa musí niečo baviť už teraz. veď, nejaký predmet na škole.. niečo tam musí byť. v čom sa naozaj vyznáš a nasávaš informácie s radosťou. nauč sa z toho vyťažiť čo najviac. ak sa nájde niečo, čo ťa naozaj zaujíma, takisto v tom musíš mať aj prehľad. potom už staćí len málo k tomu, aby si sa zoznámil s čovekom, komunitou ľudí, ktorí to s tebou zdieľajú a máte si bez problémov o čom pokecať.. uf, už by som aj mohla skončiť.. tak, vela šťastia

suzenka

ja sa tiez kolko krat pristavym pri nejakom psikovi a zacnem jeeej aky krasny psik, a ako sa volas a tak dalej a uz kecame o psikoch :)

a nikto mi do oci sprej nestrieka a ani ja to nerobim ked sa ku mne niekto prihovori akeho mam pekneho psika :)

ved to je uplne normalne..

suzenka

a co si mylsis ze kazde dievca v parku je namyslena fiflenka???

a preco nemozes si dat inzerat jednoducho kto pokeca?

ked pises tu pises uplne normalne...tak neviem preco by to nemalo fungovat aj inde..hm?

ved ked si budes pisat s nejakou babou z netu co tym pokazis??

jajka001_

ok zvierata nie
myslim ze mas toho naozaj dost, zjavne si znechuteny,tak si daj na cas pauzu, tak do jari, sed a citaj mudre knizky, a potom ked vylezie slniecko a do teba trochu chuti do zivota, tak si povedz, tak, a idem na to, zmenim sa, zmenim svoj zivot. a budem robit aj take veci, ktore sa mi robit nechce, preto, aby som dosiahol to co chcem dosiahnut.