Fevarin- neziaduce ucinky

Príspevok v téme: Fevarin- neziaduce ucinky
fevvaaa

Ahojte. zacala som vcera brat Fevarin ( vecer 1 tabletku mam predpisane) a v noci mi strasne busilo srdce a potili sa mi ruky...beriem aj tabletky na tlak, takze to busenie preslo, len mi je cely den tak zvlastne. mal niekto podobny problem? preslo to po nejakom case? volala som aj mojmu lekarovi, povedal, ze telo si ma zvyknut..len sa obavam ci to nie je az velmi prisilna reakcia organizmu..to busenie...poradte prosim, ak mal niekto podobny ucinok a ako to prebiehalo dalej....

JD Juro

Mne Fevarin nesposoboval nič,zo začiatku trocha závraty ale ľahké,úplne ma dostal z PP aj z OCD,len na vyliečenie OCD ho treba užívať aspoň 2-3 roky,ale vedľajšie účinky žiadne,možno dosť priberanie,ale športom dáš dole aj 20kg aj s Fevarinom,dosť ťažké sú príznaky z vysadenia a to som bral len 100mg 1krat denne.Ide o nevoľnosť,bolesť hlavy a malátnosť občas búšenie srdca,ale od každého antidepresíva sa odvyka dosť ťažko.

......

ja som fevarin brala a vobec mi to nepomohlo prave naopak neziaduce ucinky boli silnejsie ako tie normalne.stalee som bola ospala a mala som chut sa zabit...

myšiak

ja som si dal fevarin na noc pred spaním, ako mi predpísl lekár, celú noc som z toho nespal, o pol tretej ráno som citil na tele chlad a neskôr som sa potil, na druhý deň ma bolela celý deň hlava a bol som malátny, ešte mi bolo aj na zvracanie Predtým som bral Escitalopram Teva, ten mi lepšie sadol, ale ani nepomohol. Psychiatrický bordel jedno aj druhé, už tie lieky nechem ani vidieť.

glidernic

ja som bral fevarin 5O a ked som zacinal snim pomahal mi lexaurin potom bolo vsetko ok po dvoch rokoch som vysadil fevarin a to bol po mesiaci mazec že som myslel že sa stoho nedostanem. resp este som v tom období beriem ho teraz 18 den fevarin 75mg plus 2x3mg lexaurinu dufam že zaberie skoro lebo už fakt nevladzem. bez toho lexaurinu som to skusal ale neodporucam stavy som mal hrozne . trpím PP

mishela

ahoj ja beriem fevarin uz vyse tyzdna a nemala som skoro ziadne neziaduce ucinky akurat sa my strasne potia ruky:D ale to sa da zvladat.Predtym som mala Sertralin Actavis ci ako sa tovola no po nom mi bolo strasne zle..Nedalo my dychat, zovrelo my krk no naozaj nieco strasne..Kazdy je iny a niekomu moze pasovat Fevarin niekomu nie..Treba liek ktory zapasuje.

Risco

Ja beriem Fevarin uz treti tyzden,sice len v malych davkach,ale som po nom uplne bez nalady,unaveny a malatny,prakticky sa mi chce cely den len spat a nemam vobec chut do prace ani na sex a vobec na nic.Neviem,ci to prejde,ale obavam sa,ze nie,skor mam pocit,ze som este vo vecsej depresii nez som bol predtym.Ma niekto podobne skusenosti s Fevarinom?

pharmist

uvidis ako sa to bude vyvijat, moze sa totiz jednat o serotoninovy syndrom, hlavne ked uzvias naraz dva lieky, ktore potencuju posobenie serotoninu v CNS. ak by sa to zhorsovalo, treba vyhladat lekara

fevvaaa

pharmist..tie lieky na tlak uz neberiem. a ano, tie tri mi predpisal jeden lekar.

brica dakujem za odpoved:)
a este mam otazku..to kazde antidepresiva zo zaciatku robia ludom tak zle? ...no mne uz to busenie trosku ustupilo..len napr. dnes som cely den bola nervozna a taka nesustredena.snad si telo rychlo zvykne :(

brica

Ahoj, ja beriem Fevarin dlhodobo. Popri tom aj lieky na vysoký krvný tlak. Popri ostatných antidepresívach má Fevarin menej vedľajších účinkov. Znášam ho celkom dobre ale aj ja sa niekedy potím a mávam aj menšie búšenie srdca. Ale nejako mi to až tak nevadí. Užívala som aj ine antidepresíva ale tie mali ešte viac vedľajších účinkov. Napr. Cipralex mi vyvolal panickú poruchu. Musel mi ho lekár vysadiť. Skús ešte pár dní počkať ale ak ti to moc vadí, treba požiadať lekára o jeho výmenu za iný.