Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Laktózová intolerancia

Valki

CWJP Dobrý deň,zistili mi intoleranciu na laktózu.Chcem sa spýtať či by ste mi mohli urobiť test dychom,zaplatím.Tým že nemožem mliečne výrobky som schudol 7kg.Prosím o odpoveď čo jesť aby som pribral.Mám výšku 196cm a len 83kg,33rokov.Je to dosledok chudnutia že nemožem jesť mliečne potraviny???Ďakujem za skorú odpoveď i o informáciu kam a kedy možem isť na overenie testov dychom.Pekný deň,,,,,V

STANI 82

TEST NA INTOLERANCIU LAKTOZY EXISTUJE; JA SOM HO ROBILA A BOL POZITIVNY: ZIJEM V TALIANSKU A TU SA TO ROBI BEZNE: PRED TESTOM SA MUSI DODRZIAVAT DIETA A V DEN TESTU NIC NEJEST; BOLA SOM V NEMOCNICI $ HODINY A KAZDU POL HODINU SOM MUSELA FUKAT DO VRECUSKA; ONI POTOM ODOBRALI VZORKU A ZA DVA TYZDNE SOM MALA VYSLEDOK: TEST STAL 25 EURO

STANI 82

TEST NA INTOLERANCIU LAKTOZY EXISTUJE; JA SOM HO ROBILA A BOL POZITIVNY: ZIJEM V TALIANSKU A TU SA TO ROBI BEZNE: PRED TESTOM SA MUSI DODRZIAVAT DIETA A V DEN TESTU NIC NEJEST; BOLA SOM V NEMOCNICI $ HODINY A KAZDU POL HODINU SOM MUSELA FUKAT DO VRECUSKA; ONI POTOM ODOBRALI VZORKU A ZA DVA TYZDNE SOM MALA VYSLEDOK: TEST STAL 25 EURO

lukacka

chcem sa opýtať Inkalina, či je možné si ten test nárokovať aj u lekára, lebo ako som písala, tak nám gastroent.nič neponúkla, tvrdí, že sa na to testy nerobia, v krvi sa jej alergia nepotvrdila, tak obvodná predpokladá, že to bude intolerancia laktozy, keďže po mlieku a mlieč.výrobkoch má problémy.

makaronka123

Ahojte,

ak sa CHCETE PODELIŤ SO SVOJIM PRÍBEHOM na tému: "Ako sa žije s potravinovými alergiami" a pomôcť tak ostatným, pošlite mi email a ja Vám zašlem bližšie informácie.

Zatiaľ zostávam s pozdravom...

emial: potravinovealergie@zoznam.sk

Makaronka

inkalina

Nedá mi to nepoopraviť trochu niektorých prispievajúcich na túto tému. Samozrejme, že existuje test na neznášanlivosť mlieka. Ale predovšetkým treba najprv vylúčiť alergiu na mliečnu bielkovinu. Táto alergia je podmienená imunoglobulínom A (IgA). Toto ochorenie vie zdiagnostikovať gastroenterológ alebo alergológ z krvi. Liečba spočíva v úplnom vylúčení mliečnych výrobkov z jedálníčka.
Potom existuje druhá možnosť, takzvaná neznášanlivosť mlieka, ktorá je podmienená imunoglobulínom IgE, je to niečo podobné, príznaky sú podobné ako pri alergii, ale sú miernejšie, zdĺhavejšie. Tiež sa to rieši vylúčením mliečnych potravín. Na toto ochorenie existuje test, ktorý sa dá bežne kúpiť.
A potom ešte existuje stav, takzvaná intolerancia laktózy, keď chýba enzým štiepiaci mliečny cukor (laktáza), toto sa zdiagnostikuje u gastroenterológa z krvi, liečba je pomerne jednoduchá. Podávanie enzymatických prípravkov po jedle s obsahom laktázy.
Existuje už aj na Slovensku test, ktorý je založený na metóde ELISA, ktorou pracujú aj v laboratóriách. Volá sa Food Detective
www.food-detective.sk
Dokáže potvrdiť potravinovú neznášanlivosť, medzi inými aj neznášanlivosť ( nie alergiu) mlieka. Samozrejme že nie je stopercentný, ale v podstate sa mu dá veriť tak na 80%. Mám to odskúšané,potvrdené.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Laktózová intolerancia - Fórum - ZDRAVIE.sk