Upchaty nos

Príspevok v téme: Upchaty nos
Jano.Hrasko

Dobry den,
co Vam pomaha na upchaty nos ? Niekedy som velmi dlho pouzival kvapky do nosa a tym som si uhnal chronicku nadchu. Pouzivam na to slanu vodu v spreji (vincentka) a mam aj sprej Nasonex. Lenze ten sa moze pouzivat iba 1x za den. Klasicke kvapky mam od nosnej zakazane pouzivat. Jedine co mi pomaha je zjest cerstvu 1/4 cibule a vtedy sa mi uvolnia dychacie cesty lenze zase smrdiet a prdiet z cibule nie je bohvieco :D. Co by mi mohlo este pomoct ? Nejake napady co este pomaha na chronicku nadchu ? Hlavne mam problem vecer, ked uz nemozem pouzit Nasonex ...

zuzic

jaj no skusim nabuduci vikend, teraz ide skola tak radsej nebudem teraz riskovat:D jaj ale ved to mi vyzere creva:DD a to cely stred zjes?

Jano.Hrasko

Ved to nikomu sa tam nechce trepat :D ...

Cibula mne zabera, ale musi byt tvrda a taka silna a nakrajam na 1/4ky a ten stred zjem, kde je to najsilnejsie ;) ... skus uvidis ;) ...

zuzic

farmaceutka a prosim ta tie spreje typu nazonex su volnopredajne? no nenasli mi ziadnu alergiu a aj tak mam chronicku nadchu takze uz vobec neviem ako sa mam liecit...

pharmist

Este mozem poradit homeopaticke kvapky Euphorbium, ktore sa taktiez mozu pouzivat viac krat za den a nemaju naziaduce ucinky. A uzviat Nasonex potom radsej vecer ako rano? V noci byva nos viacej zapchaty, kedze je v kludovom rezime.

farmaceutka1

Mozno iny sprej ako Nasonex skusit. Ak nepomoze ziadny kortikoid, nasadit liecbu zameranu cielene proti alergenu, ktory tento opuch vyvolava (Stalorl, Phostal a podobne). Ak nepomaha nic, potom je mozna mukotomia. (odstranenie sliznice v nose)

farmaceutka1

Skuste Physiomer alebo Quixx, je to HYPERTONICKY roztok morskej soli, cize znizuje opuch sliznice, kym IZOTONICKE roztoky, ako napriklad Sterimar, su v tomto menej ucinne. A da sa pouzivat skoro stale.