Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zubny kamen odstranenie CENA

jooooj

Zubári sa do odstránenia zubného kameňa neženú, (zmluvní), lebo poisťovňa im toľko peňazí za to nezaplatí ako čisto súkromný, ale aj tá suma je prehnaná.Pomaly za každý úkon, by chceli inkasovať, možno aj za podanie tamponu, ale česť výnimkám. Chcela som aby mi zahladil plombu, pozerá na mňa ako z inej planéty, asi to bol úkon navyse. Zubný kameň, len tak narýchlo zoškrabal a nie poriadne. Biela plomba vpredu vôbec neprisposobená farbe zubov. Vypadnutá plomba a reklamácia? Výhovorka. Vyštudujú za naše peniaze, mnohí utečú do zahraničia, tak nech prídu aj z Ukrajiny, len treba aby im to štát umožnil, verím že nebudú horší ako poniektorí naši.

jooooj

je to už stará téma, ale na dnešné už oveľa vyššie ceny stále aktuálna. Pokiaľ má zubár zmluvu s poisťovňou, nemal by pacient nic platiť za odstránenie zubného kameňa. Ja tak isto ako nikos si pozerám elektronickú kartu a veru nestačím sa čudovať. Aj to co poisťovňa prepláca, lekár si vyberie duplo aj od pacienta. Je to smutné ale z niektorých sa stali hraboši, vidia len vidinu zisku. Preventívky nie sú len výhodou pre pacienta, ale pre nich, lebo onedlho by bolo plno bezzubých ľudí vzhľadom na slovenské platy. preto ich treba nahnať ako ovce. Bežných ľudí pokladajú za hlupákov, ktorí sa nevedia o svoje zuby starať, nezaujíma ich či na to majú alebo nie. Mnoho z nich urobí prácu nekvalitne aj za veľké peniaze, ukrajinci by bola lacná konkurencia pre nich, z toho majú obavy, preto sprísnili kritéria výberu na ich pôsobenie na Slovensku. Ľudia sa na nekvalitu a drahotu sťažujú len na fórach, nik si netrúfne to povedať priamo zubárovi alebo sa sťažovať, lebo niet výberu a ak ano tak tí kvalitní uz nových pacientov neberú.
Mimochodom, v TV nedávno vystupoval za lekárske odbory aj doktor Lipták čo bral dary - nie úplatky. Kvalitný srdcový expert bol za úplatky súdený. Možno tiež mal povedať, že to boli dary.
admin.iste vymaže.

Ratka

a keď vám zubárka odstraňuje zubný kameň koľko minút to trvá? ja si myslím, že to je urobená len tá najhrubšia práca. dentálna hygienička sa venuje osobitne každému zubu a celé čistenie trvá aj hodinu. stojí to od 20-30€.

nikos

mne zubárka nikdy nečisti zubný kameň, ale od poistovne si vyžiada za to úhradu, ešte dobre že som si to všimol v elektronickej pobočke ZP Dovera.

janab

Ja som v živote neplatila ani cent za odstranovanie kamena. Raz ročne idem na preventívku, objedná ma a ak je kaz, tak najprv urobí kaz,kde si priplácam za nápln, a potom mi odstráni kamen úplne zdarma v rámci starostlivosti.

Sú zubári, čo nemajú vôbec zmluvy s poisťovnami, takže tam si platíte všetko sami.

čo sa týka odstranovania kamena, tak sa robí ultrazvukom (rozkmitá zub tak, že zubný kamen sa uvoľní) , ale ak chce urobiť dobrú prácu a odstrániť všetko, tak musí ručne a kamen sa usádza pod dasná a je ako cement prilepený k zubu, takže dobrý zubár má čo robiť, aby ho doslovne vytrhal a jasné, že dasná krvácajú, pretože ide do hlbky.

Kamen je nebezpečný, pretože sťahuje dasná dole, obnažuje zubné krčky a vznikajú kazy. Treba aspon raz za rok dať prezrieť chrup. Naviac na zuboch aj páchne.

lost

to je ta hygiena ?

podla mna kazdy zubar ma odlisny cennik, v Ba asi najdrahsie.. ja som tam bol sice len jeden krat, ale stalo ma to 50eur..

asi aj zalezi od "mena" a "povesti" resp "kvality" zubara..

lacne to ale nie je, preto odporucaju kvalitnu hygienu, ako je napr listerine tusim, i ked aj to ide dost do penazenky... dnes uz vsetko :D

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.