Zubny kamen odstranenie CENA

janab

Ja som v živote neplatila ani cent za odstranovanie kamena. Raz ročne idem na preventívku, objedná ma a ak je kaz, tak najprv urobí kaz,kde si priplácam za nápln, a potom mi odstráni kamen úplne zdarma v rámci starostlivosti.

Sú zubári, čo nemajú vôbec zmluvy s poisťovnami, takže tam si platíte všetko sami.

čo sa týka odstranovania kamena, tak sa robí ultrazvukom (rozkmitá zub tak, že zubný kamen sa uvoľní) , ale ak chce urobiť dobrú prácu a odstrániť všetko, tak musí ručne a kamen sa usádza pod dasná a je ako cement prilepený k zubu, takže dobrý zubár má čo robiť, aby ho doslovne vytrhal a jasné, že dasná krvácajú, pretože ide do hlbky.

Kamen je nebezpečný, pretože sťahuje dasná dole, obnažuje zubné krčky a vznikajú kazy. Treba aspon raz za rok dať prezrieť chrup. Naviac na zuboch aj páchne.

lost

to je ta hygiena ?

podla mna kazdy zubar ma odlisny cennik, v Ba asi najdrahsie.. ja som tam bol sice len jeden krat, ale stalo ma to 50eur..

asi aj zalezi od "mena" a "povesti" resp "kvality" zubara..

lacne to ale nie je, preto odporucaju kvalitnu hygienu, ako je napr listerine tusim, i ked aj to ide dost do penazenky... dnes uz vsetko :D

Amme

platila som 30 Eur, zubarka ma s poistovnou zmluvu, tolkoto si uctuju nezmluvni? neviete? aj rontgen stoji 7 Eur a vraj to poistovna ma preplacat.

maajaa

ja som neplatila nic, mozno to bolo tym ze som studentka, tiez je to sukromna zubarka. ale nerobila mi to ultrazvukom. a je pravda ze mi dost krvacali dasna, este asi dva dni po som mala take ako keby krvou podliate.

fgf

neplati sa za kazdy zub osobitne? a vsetci pouzivaju ultrazvuk? a pocul som, ze z toho zakroku krvacaju dasna, je to u kazdeho tak, ci sa krvacanie nemusi objavit?

zubkoo

Mne odstranovali zub.kamen pred 3-4 rokmi a platil som uz vtedy 400 Sk, sestre v ZA odstranovali pred pol rokom a platila 30€.

lenkaaaaaaaa

mne zub. kamen odstranovala zubarka ultrazvukom, nemala som vtedy preventivnu prehliadku, takze som si vsetko platila sama. stalo ma to 10e