Nenavidim ludi

Príspevok v téme: Nenavidim ludi
zvižatko

neviem preco cim som starsia a stale mmi ludia ublizuju , podrazaju a ohovaraju atd. .Zacinam ludi nenavidiet doslova. Aj v praci uz ma ani nebavi sa s niekym porozpravat , lebo viem , ze aj tak ma za chrbtom ohovori . Najradsej som ked som doma zatvorena a nikoho nemusim , aj vy mate taky nazor , ze ludia su hnusni ?

Uz ma prestavaju zaujimat uplne , najradsej by som pracovala s tyranymi zvieratami

gabula

Obávam sa, že zvižatko asi chcelo naznačiť, že ľudia nemajú radi úprimnosť a priamosť. Niekedy tiež pociťujem skoro odpor a nenávisť ku všetkým ľuďom - podrobným pozorovaním som si časom uvedomila, že je to jeden-dva dni v mesiaci a pravdepodobne za to môžu hormóny. Inak, život je krásny, ale návod na použitie pri narodení nedostaneme. Netreba sa hneď bez oťukania každému otvárať ako kniha. Treba byť opatrný a treba (aj v partnerskom spolunažívaní) aplikovať diplomaciu. Nie vždy sa môže pravda povedať narovinu ... treba trochu porozmýšľať, ako s ľuďmi vychádzať. To ale neznamená podriaďovať sa. Možno by dobre poradil nejaký kurz asertivity. Držím palce.

kafe

Zvižatko, keď si dobrák, každý ťa len využije? Tomu ja hovorím hlúposť a nie dobrota. Ja predsa môžem povedať NIE. Keď sa mi chce pomôžem, keď som unavená, nemám náladu alebo LEN TAK pre zmenu (nech nie som dobrá furt) tak je mi okolie ukradnuté a jednoducho NIE nepomôžem. Nikto mi nedrží pištoľ pri spánkoch, pomôcť niekomu neni povinnosť, ale je to ľudské (a ja som rada človekom.. ale ani s tým človečenstvom to veľmi nepreháňam:).
Raz sa ma kámoška pýtala prečo sa nechám využívať, lebo som zadarmo a často robila niečo. Je sranda, že z toho vonkajšieho pohľadu to videla ako využívanie. Mňa tá práca ale veľmi bavila, tešila som sa na ňu a vôbec mi to neprišlo zaťažko urobiť. Čo bolo pre mňa potešením a relaxom, videl niekto druhý ako nepríjemnú, namáhavú povinnosť.

Ešte odpoveď pre Rinti: keby som nemala doma priateľov, určite by som sa časom prispôsobila okoliu. ALEBO by som hľadala ľudí, ktorí sú mi podobní a s ktorími sa cítim dobre.
Rinti, ty si spomínala ľudí, ktorým sa nič nedarí. Ja k ním patrím. Smola sa mi lepí na päty okrem iných aj vo finančnej oblasti. Môžem sa rozkrájať.. a proste nič. Nech sa snažím ako chcem, alebo NEsnažím a nechám to plávať.. furt nič. Nedokážem dosiahnuť to čo chcem. Lenže veľa som pátrala po tom PREČO, čo je so mno zle, čo robím zle.. A možno som na niečo aj prišla. Výsledok ešte nemám, takže neviem, či je to koreň problému. Ale mňa tá smola už nasrala, ja som sa zaťala a nemienim sa obmedzovať v živote len preto, lebo nemám peniaze! Baví ma milión veci, chcem a budem sa snažiť, pátrať, zisťovať a robiť veľa preto, aby som sa konečne niekam pohla. Mohla som si vybrať, či sa uspokojím s málom alebo chcem viac. He-he a ja som si vybrala oboje. Som spokojná s tým čo mám ale furt budem osud pokúšať, aby mi doprial viac.

0vecka

Nikoho nechcem urazit ale
podla mna vecsina co tu odznelo su vyhovorky neexistuje nic ako smola a urcite vsetci ludia nie su zli... a tiez take veci akoze som iny ludia ma nebudu mat radi ked sa nebudem pretvarovat atd atd... Skuste sa popozerat vo svojom okoli urcite su ludia ktori su uplne ini ako ostatni a predsa su oblubeny...
a co sa tyka toho ze niekoho kolektiv odmietne - kebyze prides do noveho kolektivu a cele to pozoruje psycholog tak najde strasne vela chyb ktore robis... (vlastne si myslim ze tak 50% ludi by to videlo) urcite si nemyslim ze je to niekoho chyba len niektori ludia to nevedia ale dobra sprava je ze vsetko sa da naucit aj toto
nedavno tu bola tema o EQ... osobne nemam rad nazov EQ lebo to s inteligenciou nic nema je to schopnost vychadzat s ludmi a zvladat vlastne pocity...
treba sa menej vyhovarat a viac sa snazit :) ono urcite ma vyznam sa aj obcas polutovat a postazovat ale ked sa clovek stazuje a lutuje cely zivot tak tym sam seba odsudi...

a tu je este jedno video je to sitcom ale super ukazuje rozdiel medzi clovekom co sa vyhovara a medzi tym co sa rozhodne zapracovat na sebe.. www.youtube.com

jajka001_

denz alkoholizmus je choroba. utoci najprv na mozog, ovladne ho a vezme mu volu. je hanebne, ze im davame moznost volby. v skutocnosti ju nemaju. musia piť.

jajka001_

dala som jednemu tulakovi predvcerom desiatu. pristavil sa pri mne, ano divala som sa nanho, lebo vyzeral tak hrozne uboho, mala som chut mu pomoct ... pristavil sa a pytal peniaze, na chleba, tak to povedal. a ja som vytiahla svoj chlieb so syrom a dala som mu ho. a citila som sa tak, ako sa vzdy citim ked niekomu pomozem, povznasajuco a zaroven zahanbene, ze sa citim tak dobre kvoli tomu, ze niekomu takto minimálne pomozem. ze aka som skvela.
jasne ze som si po ceste kupila dalsie jedlo.
co si o tom myslite hm? aj ked si kupim notabene, citim sa tak nechutne uzasne, akoby som neviemco spravila.