Nemôžem zaspať pri partnerovi

Príspevok v téme: Nemôžem zaspať pri partnerovi
trojanka69

Ahojte, mám nádherný trojročný vzťah a niekedy spolu strávime celú noc. ON si v pohode spinká ale ja nedokážem zaspať. Stále musím nad niečím rozmýšlať, aj keď cítim veľkú únavu nemôžem spať. Nerobí mi problém spať v cudzom prostredí. ide asi o partnera. Ja neviem či sa niečoho bojím... nechápem tomu, už by som ale konečne chcela normálne zaspať ako on, potom mám pokazenú celú noc aj deň. Prosím poradte mi. Nemám žiadne choroby ani nič... Len pri ňom nedokážem zaspať :(

babybooom

trojanka, ja mám podobný problém... zaspať síce zaspím, ale často krát sa v noci zobudím, potom sa len prehadzujem a odbije 7 hodín, už buntoším, pozerám ranné reprízy telenoviel:D dojdem domov úplne unavená a idem zas spať..ale to mám len keď spíme uňho, akonáhle spíme u mňa doma tak som pokojnejšia,alebo ked sme boli spolu na dovolenke, tak som tiez spala ako babatko,nechápem, čím to je, že unho sa cítim taká nesvoja a pritom býva sám... popravde dosť ma to trápi, že sa tymto musím zaoberať... :( chceli sme už spolu bývať, ale toto ma stále brzdí, on ma pri mne tiež taký "jemný" spánok a skoro vždy sa zobudí ked sa prehadzujem a podobne..a ráno ho tiež chudáka zobudím tým mojím pozeraním telky.Výsledok, obaja sme nevyspatí a počas dňa úplne mimo:(

trojanka69

dobre ale ine je ked ste manzelia...my sme v tomto akoby ,,novacikovia" a vadi mi ze tieto pekne chvíle si neviem uzit.. chcem s nim zaspavat ..aj ked budeme manzelia. chcem s nim splynut..
ano chapem,niekto ma rad svoj priestor atd. ale u vas je to ine vy spolu zijete, my este nie. a urcite nechcem aby sme spavali oddelene.

nechapem

nechapem prečo robiš z toho taku vedu..ku mne si tiež včera lahol moj manžel- v manželskej posteli-že iba na chvilu a potom som ho i tak vyhnala a on zo spanku zažartoval že ho vyhanam .-)..ja spim na opačnej strane alebo na svojej polovici...proste milujem svoj priestor na tom nič nieje...a zase niekto ma rad partnerovo blizko a mne niekedy nevadi ale niekedy sa mi lepšie spi samej

trojanka69

fúúha...ja len dufam ze je to len tym nezvykom. takže je mozne ze ja sa niecomu branim tak ze stale rozmyslam.. ach .. dakujem za odpovede :)

denAnoc

Vsetko so vsetkym suvisi. Ono je tazke prist na presnu pricinu, ktora to sposobuje. Vacsinou v tom je viac veci naraz. Ocakavania, rozne strachy, proste nepokoj. Priatelova mamka sa stazovala, ze ked spi pri jej manzelovi, akoby to z nej vytahovalo vsektu energiu a zobdudzala sa unavena, preto zacala spavat v obyvacke. Ked pri otcovi spal priatel (jeho syn), vraj aj on sa zobudil jaksi vycerpanejsi. Ludia niekedy nevedomky vytahuju energiu od ineho cloveka. Mozno to tvoj priatel zvkyne robit cez noc a ani o tom nevie. Ale to je len filozofovanie. Preto vravim, ze ono sa to nemusi tykat len teba, no posobi to na nejaku cast v tebe, ktora sa tomu brani - napriklad tym, ze nezaspis.

trojanka69

no tak v tomto mozes mat pravdu... asi je to ten nezvyk.. urcite nie, on je moja velka laska. nedokazem sa zalubit ked milujem niekoho.. a mozem sa spytat ako to s tym suvisi??

denAnoc

Mozno si zvyknuta spat sama a ked pri tvojom tele spi ine telo, tvoje telo i mysel si proti tomu musi vytvarat"protilatky" a tak na istej urovni odmietas pritomnost milovanej osoby, lebo to sposobuje nekomfort. Ked budetes spolu castejsie bok po boku v posteli, tvoje telo aj mysel uz budu zvyknute a najdu si pohodlnu polohou v ktorej budu odpocivat.
A ak sa smiem spytat: Nebola si pocas tych 3 rokov zalubena aj do ineho, nez tvojho priatela?

trojanka69

:D hah aj o tom, vlastne dosť o tom ze preco nemozem zaspat. ale aj o filmoch, o hudbe, o tom co poviem mame :D aky bol vecer... take blbosti.. co mam robit? cim to je?