Bojim sa ze nespravim skusku z biofyziky

Príspevok v téme: Bojim sa ze nespravim skusku z biofyziky
klaire88

Ahojte, chodim na medicinu a mojou nocnou morou je skuska z biofyziky..citim sa ako uplne duta, ak sa aj nieco naucim, pletie sa mi to a zabudnem to:( naopak s ostatnymi vecami nemam vobec problemy, anatomia....histologia...chemia...latina...len ta hlupa biofyzika. Fakt sa bojim ze kvoli nej vyletim zo skoly...nastastie ju mame len 1semester a koncime, ale aj tak..
Poradte mi, co mam robit??Som zufala..ucim sa uz 3. den stale..mam ju 19.1. ...
co ak ju nespravim??

vilmuska7

bojim sa skusky na zdravotnej ....je toho dost sa naucit a nejako sa mi to pletie a uz ma aj oci stipu , ked si to citam .....bojim sa , ze si vytiahnem tazku otazku co neviem ....

cd

Myslím si, že jedna medička by sa nemala pýtať po rôznych diskusiách ľudí na svoje skúšky v štýle "co ak ju nespravim??".

To len svedčí o nie príliš veľkej dôvere vo svoje sily, čo pri náročnosti štúdia medicíny a následne pri vykonávaní zodpovedného povolania/poslania lekára
nie je veľmi dobrá vizitka.

Medicína je predovšetkým škola o učení sa aj ťažkých a pre niekoho nezáživných predmetov,ale je potrebné aby si každý našiel svoj systém učenia, pokory a hlavne zdravej sebadôvery.

lalaila

A este jedna vec - posledny den, alebo aspon vecer pred skuskou sa uz nic ale naozaj nic neuc - informacie sa ti musia ulozit ... vtedy si uz daj fakt volno - kupel, dlhu prechadzku, cokolvek
Ja som si vzdy myslela ze nic neviem, vsetko sa mi v hlave mota a potom na skuske bolo zrazu vsetko ok.

lalaila

Klaire88, to je normalne ze mas pocit ze si nic nepamätas ... dolezite je zistit kolko latky mas este pred sebou a kolko ti ostava casu, a rozplanovat si to, presne na hodiny (nezabudni naplanovat prestavky) ... potom systematicky si prechadzaj tymi vecami a ostatne neries. Nic viac pre to urobit nemozes. Mozno este uvarit si ginko caj by pomohlo a rano pred skuskou skus nejake bylinkove preparaty na ukludnenie (napr. persen. Okrem toho, prinajhorsom existuju aj opravne terminy (teda ak toto uz neni opravny) a skola zasa neni ta uplne najdolezitejsia vec v zivote ..

levicaaaaa

fenix, či uhlie či kto vlastne si. ty si naštuduj zásady slušného správania a troška empatie ti tiež nezaškodí a potom mudruj :))

hlubik

ahaho...fenix ma novy nick....
poznat ta podla stylu komunikacie...
tvoja rada svak stoji deravy gros...ty urcite nemas vysku...lebo by si chapal, co sa dotycna pytala, ale to je na teba vela...na pochopenie...