Postup pri vybere krčnych mandli?

Príspevok v téme: Postup pri vybere krčnych mandli?
Petronela:-)

Ešte nikdy som nebola v nemocnici, tak neviem presne ako to tam funguje. Potrebujem vedieť že ak mi da moja ORL lekarka odporučanku na vyber krčnych mandlí, tak s tou odporučankou sa musim objednať zase na vyšetrenie v tej nemocnici kam pôjdem? Napr v ružinove je ORL oddelenie na 4 poschodi a na tom oddeleni maju nejaku ambulanciu kde chodia pacienti s odporučankami? Tam mi spravia znova vyšetenie a potom sa môže stať, že mi oni tie mandle nebudu chcieť z nejakeho dovodu vybrať?
Ďakujem za odpovede

levicaaaaa

Petronela, ja stále rozmýšľam nad tý, že čo máš taký stres ísť v pyžame na oddelenie... po celej nemocnici budeš stretávať ľudí v pyžamách.. veď si daj na seba župan...
preboha, veď je to nemocnica, nie hotel, nejdeš tam hľadať budúceho manžela (a ak aj hej, ten si ťa nájde aj v pyžame, neboj sa:D )
len čo prídeš do nemocnice, uvidíš hneď nejakých ľudí v pyžamách po celej nemocnici, prečo by si ty mala byť výnimkou ? :D

inak s tým jedlom... koľko hodín/dní odporúčajú už jesť?

bo ja keď som bola v tom 1996 na výbere mandlí, tak prvý deň som nesmela ani piť čaj a druhý deň iba čaj...

to je fakt už riadny luxus teraz , ten výber mandlí :D

držím palce

Petronela:-)

Neberiem nič. Ok takže približne ten mesiac. A ten kto ťa vyšetroval na ambulancii tak ti aj vyberal madle potom? Alebo si nevedela kto ti ich bude vyberať?

barbinka

no čakala som mesiac a to primár na ORL je otcov kamarát, takže som si mohla vybrať, ale to závisí aj počtu ľudí, koľko sa chystá na operáciu. No a ja som mala ešte aj problémy s tým, že som bývala stále chorá, raz som musela aj preložiť operáciu kvôli tomu, lebo už si to presne nepamätám, ale tuším dva týždne až mesiac pred operáciou nesmieš brať ATB a ďalej sa ťa bude pýtať na menštruáciu kedy si mala naposledy a proste on ti povie kedy je najlepšie ísť na vybratie mandlí. Vážne si to nepamätám, ale tuším týždeň po skončení menštruácie je najlepšie a ešte jedna vec, ak pôjdeš v celkovej anestéze, tak musíš vysadiť HAK, ak berieš.

Petronela:-)

Aha no snaď budem jesť, len cez tu bolesť sa im to lahko vravi keď je to neprijemne prehltnuť tu stravu.

barbinka

No asi všade to tak funguje, bola som zatiaľ len na ORL.
A áno nemôžeš jesť normálne jedlá, len ja som nechcela jesť žiadne po operácii(lebo ma to strašne bolelo, keď som jedla, ale treba jesť, lebo tým sa ti to aj hojí ževraj), tak ma stále pozorovali, či jem.

Petronela:-)

Jesť budem ale asi len jogurty a polievky. Veď nebudem môcť jedť normalne jedla. Čo ti davali?
Posluchať budem, no ale nič hrozne sa nestane ak pridem na oddelenie v rifliach a tričku a prezlečiem sa na izbe. Bundu a topanky si nechm v šatni. No veď ividim čo mi povedia či môžem aj tak...
To potom na všetkych oddeleniach asi tak funguje, že najprv sa prezliecť a potom isť na oddlenie napr aj na ortopedii, internom odd, novorodeneckom... vlastne na všetkych však?

barbinka

na izbe nie je záchod, ale nie je ďaleko. A na oddelení radšej poslúchaj a rob, čo ti povedia sestričky. ja som nechcela jesť po operácii a nechceli ma pustiť domov.

Petronela:-)

No super :-) tak ak ma nebudu nútiť v tej šatni do toho pyžama tak sa prezlečiem na izbe. Ja budem taky neposlušný pacient :-) A zachod asi nebude na izbe však? Ten je daleko od izby?

barbinka

Tuším tam bola jedna väčšia a potom každá z nás mala tú malú pri posteli. Na našej izbe boli 4 postele.