Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

škoský systém - je správny ?

Príspevok v téme: škoský systém - je správny ?
Fratello

Dobrý deň . Chcel by som vedieť Váš názor , hlavne straších a skúsenejších (ale to je vlastne jedno) , aký máte názor na školský systém . Ide mi hlavne o to , že sa učíme veci , ktoré Nám budú v budúsnosti absolutne na nič . OK , základná škola je v pohode keď sa učíme , aby sme aj s toho mali niake základy , ale podla mňa už na strednej by sa malo dať nejak vyberať , ktoré predmety chceme , a ktoré nie , aby sme sa tým čo sa chceme učiť a v budúcnosti využijeme mohli viac venovať , pretože sa musíme učiť veci , ktoré sú Nám často absolutne cudzie , určite týmto smerom ďalej nepôjdeme , no predsa to treba a potom nezostáva času , nálada , síl a ani chuť sa učiť trebars to , čo by Nás bavilo , čiže z toho nie su ani výsledky :o) . Škola by bola v pohode , OK Slovenčina by mala byť povinná , možno matika a cudzí jazyk . Ale načo Nám je už na strednej daný predmet , keď chceme robiť niečo úplne iné ? Nebolo by spravodlivejšie si trebars vybrať anpríklad 5 predmetov a tie sa učiť aktívnejšie ako ich mať milión ?

Deee

tak ja som si presla osemrocnym gymplom s panmi profesormi "starej doby", zlate casy, pani profesori boli prisni, ale naucili, mali uctu a respekt, po mojej maturite vela z nich slo do dochodku, ale zabudnut sa na nich neda a pozyvame si ich aj na stretavky, ps: mam 24, aby ste si nemysleli, ze tu pisem spomienky z dalekej mladosti :-)

jajka001_

ovecka inak na tom nieco bude, cim viac sa tu ludia snazia nieco vylepsovat tym viac to pokašlú - co sa systemov tyka, ci je to zdravotnictvo, školstvo či socialny system

0vecka

jj ja si tiez myslim ze je to tak celkovo nahovno ale relativne dost v pohode... :) myslim to tak ze to nieje zle ale ten cas by mohol byt aj efektivnejsi :) Je to ako MHD vsetci nadavaju ale podla mna funguje uplne super :)

najnas

Fratello, pokial som nezila v zahranici, aj ja som si myslela, ze som sa ucila kopec zbytocnosti. Teraz sa na to pozeram inak a dakujem za to, ze mam prehlad a chytam sa na mnohe temy. Zijem v krajine, kde su spolu vsetky decka az do 18teho roku veku. To znamena, ze v triede sedia buduci robotnici, ktori to chcu mat cim skor za sebou s ambicioznymi buducimi lekarmi. Ucivo sa samozrejme podriaduje tym "hlupejsim", tempo je pomale, aby to pochopili vsetci. Napln je nasledovna: na strednej maju rok matiky, rok geografie (iba "lokalnej", nie celosvetovej), bud rok fyziky alebo rok chemie. Rocne maju ozaj tych 5 predmetov. A ak aj vystuduju vysku, znalosti znacne pokulhavaju a aj absolventi tych naj univerzit sa nechytaju na temy pre nas bagatelne. Je to fakt krajina sprostych... S laskou spominam na nas gympel, uz s mensou na ucitelov, ale tie vedomosti nam nikto nevezme...

0vecka

neviem ako je to teraz ale ked som ja isiel na vysku tak znamky nikoho nezaujimali.... je mozne ze teraz je to inak...

0vecka

a ja nechapem ty cakas ze si budes vsetko pametat??? to j ehlupost navyse preco nexces mat 3,4 na co su ti dobre znamky?? ja som to na skole neriesil mal som 3,4 z biologie dejepisu nosky atd a tak 1,2 z matiky fyziky a tak proste nevidim to tak cerne... skor sa divim tym zamestnavatelom ze preco xcu cloveka ktory je blbec ale ma vysku namiesto niekoho kto vysku nema a nieco tusi

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

škoský systém - je správny ? - Fórum - ZDRAVIE.sk