MAXIBRUCHO z naduvania

Príspevok v téme: MAXIBRUCHO z naduvania
januschka

Ahojte, viem,ze uz podobne temy tu vznikli, no nie je na nich nic nove. Hladam niekoho, kto ma podobny problem ako ja a mozno aj vie ako na to:)...Takze, opisem vam moj stav :)...Mam 22 rokov, snazim sa ako tak hybat, cize mi pohyb nechyba,zdravo sa stravovat, t.j. ze vela pijem, rozne bylinkove caje, snazim sa vylucit pecivo a proste nejest nezdrave. No i tak nepomaha, brucho mam nadute a activie som uz zjedla tolko, ze by som tam uz mala mat dolinku:). Tak som si povedala,ze poslednou moznostou je klistir, citala som o tom vela, ze pomaha, zbavuje telo rozneho bordelu, ktory sa v crevach skladuje roky. Tak som to vyskusala a vysledok : NECHAPEM.:) vraj na 1.krat sa do tela nezmesti liter,skor tak 2-3 dcl a fakt nie je pekny pohlad na to, co z cloveka vypadne.:) No tak u mna uplny opak, liter mi bol skoro malo a to druhe, uplne pohodka. Tak uz fakt neviem co mam s mojim bruchom robit, ked ani tymto sa to nezmenilo....Zaziva niekto cosi podobne? a viete ako na to? :)

James

Tu je podobny problem rano vstanem mam pekne stihle brusko .. vypijem vodu , zjem jeden rohlik a mam hnustny pivny bruch a pro tom tucny nie som .. uz cvicim opat kazdy den teraz hlavne len brusaky aby aspon to nebolo take vyrazne .. ale tak to mi problem nevyriesi .. :( .. hlavne stop pecivu ako najprv

januschka

paleo:
dik..snazim sa pozorovat co mi skodi, ale ked som hladna, nic nemam v zaludku, tak je to tiez... samozrejme, ze viem ,ktore potraviny to este zhorsia, ale aj bez nich mi to dost prekaza...

paleo

januschka, ked si spominala, ze stale jes activie - nerozmyslala si, ze to moze byt alergia/intolerancia urcitej potraviny? mozno mlieko? alebo nieco ine.

skus na aspon 2 tyzdne vzdy vyradit nejaku potravinu a vsimaj si ako reagujes, ked to zaradis naspat.

ja mam napr. problem s naduvanim prave po mlieku, preto mi to napadlo. moze to byt, ale hocico ine... musis sama spoznat co tvoje telo potrebuje a na co reaguje zle.

inga22

Čokoládka, Ty musíš vedieť ako sa cítiš. Ale, ak si prekonala HP asi by návšteva bola vhodná.

Áno, je potrebné ísť k obvodnému lekárovi pre výmenný lístok. Myslím, že v opačnom prípade by si za vyšetrenie platila.

darika

nie,iny problem nemam vobec.Len to brucho.Som dost chuda na to,aby som sa uvolnila.To by vyzeralo ako tehotna.Voda,kava,polievka...cokolvek.Musim pockat do leta a potom skusim aj ja tie vysetrenia.

cokoladka898

chcela by som sa opytat ci je potrebna navsteva gastroenterologa. mam nafuknute brucho uz riadne dlhu dobu. nezalezi ci som hladna alebo najedena. zapchu ani hnacku nemam. bolieva ma aj zaludok. v minulosti som prekonala HP. Espumisan mi vobec nepomaha. je nutne ku gastroent.aj vymenny listok?

inga22

O týždeň už budem mať po zákroku. Výsledky určite nebudú hneď, ale budem vás priebežne informovať :).

Darika, môže ísť aj o dedičnú chorobu. Máš aj iné problémy, okrem toho nafukovania? Napr. so stolicou? Zápchy, hnačky? U mňa sú značné - zápchy.
V žiadnom prípade nechcem dramatizovať, ale naozaj môže ísť o čokoľvek a pre samotných lekárov je ťažké nájsť príčinu ťažkostí. Skús si naštudovať niečo o celiakii, či nemôže ísť aj o ňu. Prípadne crohnova choroba...atď.

Januschka, ak problémy budú zotrvávať, tak určite návštevu lekára neodkladaj. Ale dúfam, že o nič vážne nejde, každopádne ako som už spomínala nižšie, chce to veľa veľa trpezlivosti :)

januschka

No tak ja este cosi pokusam,kym nieco zaberie, teda ak zaberie, rada by som sa totiz tej endoskopii vyhla:).. A porozpravam sa este s lekarkou o tej antikoncepcii, ci to moze mat vplyv na to..A dakujem vam,ze ste tu cosi vlozili a bola by som rada, ze ak na cosi pridete, co pomoze, keby ste sa s tym podelili :)