MAXIBRUCHO z naduvania

Príspevok v téme: MAXIBRUCHO z naduvania
januschka

Ahojte, viem,ze uz podobne temy tu vznikli, no nie je na nich nic nove. Hladam niekoho, kto ma podobny problem ako ja a mozno aj vie ako na to:)...Takze, opisem vam moj stav :)...Mam 22 rokov, snazim sa ako tak hybat, cize mi pohyb nechyba,zdravo sa stravovat, t.j. ze vela pijem, rozne bylinkove caje, snazim sa vylucit pecivo a proste nejest nezdrave. No i tak nepomaha, brucho mam nadute a activie som uz zjedla tolko, ze by som tam uz mala mat dolinku:). Tak som si povedala,ze poslednou moznostou je klistir, citala som o tom vela, ze pomaha, zbavuje telo rozneho bordelu, ktory sa v crevach skladuje roky. Tak som to vyskusala a vysledok : NECHAPEM.:) vraj na 1.krat sa do tela nezmesti liter,skor tak 2-3 dcl a fakt nie je pekny pohlad na to, co z cloveka vypadne.:) No tak u mna uplny opak, liter mi bol skoro malo a to druhe, uplne pohodka. Tak uz fakt neviem co mam s mojim bruchom robit, ked ani tymto sa to nezmenilo....Zaziva niekto cosi podobne? a viete ako na to? :)

darika

inga
tak potom informuj naco prisli.Drzim palce.Viem co to je.Hlavne v lete.Len zaujimave,ze zrovna vtedy az taky problem nemam.Len vtedy jem a pijem o polovicu viac ako v zime.Potom to zase musim dohanat.

inga22

Januschka, tak isto. Tiež sa mi zdá, že môžem zjesť čokoľvek a i tak sa mi brucho enormne zväčší, ešte spomeniem kávu (a ja ju mám tak rada :) ).
Neviem, možno by bolo fajn zmeniť antikoncepciu, ja ju neberiem, tak naozaj sa v tomto smere vyjadriť neviem. Ale určite by som to nepodcenila.
Endoskopiu som absolvovala raz. Ide o vcelku jednoduchý zákrok, i keď nie príjemný, ale zvládnuť sa dá. Endoskop - akási sonda, Ti zavedú ústnou dutinou do žalúdka a na obrazovke lekár sleduje žalúdok, črevá, množstvo žalúdočnej kyseliny, klky a neviem čo všetko. Môže odobrať i vzorku z čreva na vyšetrenie (ak som správne informovaná).

Ja už som skúšala zmenu stravy, vlákninu, probiotiká, nič sa nezmenilo...Pevne dúfam, že už mi niečo nájdu. Teda niežeby som túžila žiť s akousi chorobou, ale aspoň nech viem, na čom som. Ku gastroenterlogičke som chodila asi tri roky a nič. Potom som mala patriť k inému lekárovi, ale už som sa na prehliadku nedostavila. Uvidím, čo so mnou porobia teraz :)

darika

januschka
viem presne o com pises.Mne staci sa napit vody.Niekto sa moze najest 3x viac odo mna a ja sa niekedy len vody napijem.Pritom mam na moju vysku mozno aj menej ako by som mala mat.Ja beriem tiez HAK,ale to nebude tym.U nas je to asi dedicne.Moja stara mama to mala.

januschka

inga22 : Tak co sa tyka potravin, pripada mi,ako keby ma nafuklo po kazdom jedle, ale urcite tie bublinkove napoje su horsie... A tiez som rozmyslala nad navstevou lekara,lebo si tiez myslim,ze cosi asi nebdue v poriadku, ale davnejsie som citala, niekto tu pisal,ze to moze byt aj z hormonalnej antikoncepcie a ked nad tym rozmyslam, pred tym,ako som ju zacala brat, som tieto problemy nemala, teda asi.... A pod tou endoskopiou sa skryva nejake neprijemne vysetrenie? :)

inga22

Kto vie čo je príčinou. Ja plynatosťou trpím tiež, je to neuveriteľne nepríjemné, ale taktiež bolestivé. Ja som si istá, že niečo nie je v poriadku, inak by ma asi nenadúvalo, všakže? :)

Nie som odborník, ale myslím, že to bude spôsobené stravou, možno Ti niektoré potraviny spôsobujú tieto problémy. Ja som si všimla, že ma neuveriteľne nafúkne po bublinkovom nápoji. Ak vypijem kofolu, pomaly praskám (ale nie vždy, a to je tiež sporadické, vyhýbam sa týmto "nezdravostiam"). Neviem či to má súvis i s (ne)prázdnym žalúdkom. Avšak, mňa zvyknem bolievať žalúdok a nafúkne ma i vtedy, ak som dlhšiu dobu nejedla.

Odporúčam návštevu gastroenterológa. Ja som sa objednávala nedávno telefonicky, spomenula som nafukovanie a ihneď ma objednala sestrička na endoskopiu.

Prajem veľa síl a hlavne trpezlivosti.

januschka

no presne, na lacno, hladna a brucho velke..davnejsie som si tu precitala, ze treba vylucit pecivo-uplne..tak raz v jeden den som ho vylucila a az do vecera brucho pekne ploche a vecer som si dala bylinkovy caj, a brucho naspat..a aj teraz ked raz za cas si dam pecivo, tak neni vidno zmenu..

januschka

vies, ja som to skusala preto,lebo som myslela,ze sa tymto vsetko pekne vycisti, tymto to prejde a ziaden problem.... skoda,rada by som sa toho zbavila...

darika

tebe ale potom netreba klistir,ani nic na vyprazdnenie,pokial mas stolicu normalnu a pravidelnu.Ty mas problem,ktori ma strasne vela zien a po precitani 1000-cich clankov a rad,som ani ja neprisla na to,ako to vyliecit.

januschka

nie, to je uplne v poriadku...ide o naduvanie a dosledkom toho sa brucho zvacsuje..kedysi to tak nebolo,az v poslednej dobe..