Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne

Príspevok v téme: Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne
julinka.sun

Dobry den prajem vsetkym, ktori mate problem s akne chcela by som Vas povzbudit v boji a zaroven sem hodit zopar rad, ktore mne pomohli :)
V prvom rade,viem ze je to tolkokrat omielane,ale musite verit,ze si tvaricku vyliecite :) potom ide vsetko lahsie,lebo ked ste optimisti,ulohy zvladate lahsie..
Mne sa osvedcilo zopar veci.. tak napr.:
- praktizujem urinoterapiu, pre nezainteresovanych - liecba vlastnym močom, len mi tu prosim nepiste ziadne fuuj,lebo na toto nedam dopustit. Skuste urinoterapiu, velmi si pomozete (kazdym dnom pozorujem zmeny k lepsiemu)- pupaciky sa vysusia a chrasticky postupne odpadnu,je to ovela rychlejsie ako ked si tvar umyvate nejakou kozmetikou z drogerie abo tak.
- potom som asi na mesiac nejedla ziadne syry - to mi pomohlo tiez :)
- dalej som zacala papat orechy, ktore obsahuju vitamin D a E ktore su dolezite pre liecbu koze :)
- VELMI ale naozaj velmi dolezite je tvar si NECHYTAT,lebo to si len roznesiete a to vlastne robite len sami proti sebe a vsetko liecenie sa predlzi..
ak si neviete pomoct odnaucit sa chytat si tvar,tak si ju natrite nejakym kremom,alebo na miesta si nalepte leukoplast
- dalej pijem zihlavovy caj - precistuje krv
- niekedy,ked nemam moznost si tvar umyt močom,tak pouzivam kozmetiku La roche posay,je velmi kvalitna,ale draha, no co uz
- ked vam uz poostavali fliaciky,tak na tie si nanesiem tenku vrstvicku Calciovej masti a na noc si to tak necham, flaky vam postupne vyblednu.
Tvar mam asi o 90 % cistejsiu,vdaka tomu co som Vam napisala. Ale tych zvysnych 10 %,no neviem, uvazujem nad mikrodermabraziou.. ale bojim sa, ze to budu len zbytocne vyhodene peniaze. Vy, ktori ste to uz absolvovali, mohli by ste sem prosim napisat, ako ste s tym spokojni? dakujem :) btw. mam 16 rokov a akne asi 3 roky, no vsetko sa da prekonat,len treba chciet :)
ak mate otazky,sem s nimi
cmuk. pa :))

vikca212

Takže:
a) Žiadne krémiky, pleťové vody, toniká, peeling... Večer si tvár umývam sírovým mydlom a ráno už len opláchnem čistou vodou.
b) Žiaden makeup. Max. si problémové miestečká prekryjem korektorom (doteraz z tých, čo som používala, mi najviac sadol Catrice Camouflage Cream, ten najsvetlejší, kt. majú). Plus trošku obyčajného detského púdru, aby som sa neleskla.pravidlo. Lebo predtým som mala tendenciu pristaviť sa pri každom
c) Stránim sa zrkadiel ako čert kríža! A to je asi najdôležitejšie zrkadle, okolo kt. som prešla a samozrejme som bola schopná rozrýpať si aj ten najmenší pupáčik na obrovský, boľavý kráter cez pol xichtu. A teraz som si postupom času uvedomila, že keď na to, koľko vyrážok sa mi asi práve derie na povrch vôbec nemyslím, tak sa mi ani na tvári nič nevyhodí. Vážne. Asi to bude mať niečo dočinenia so psychikou...

PS: Treba veeeľa piť čistú vodu a keď sa pred menzesom náhodou povyhadzujem, tak to vyrieši Eryfluid, zinková a gáfrová masť a v najhoršom Bactroban. Veľa šťastia v boji za zdravšiu tváričku :)

prplak

Cauko kočeny :)))) Ja som mala problem s akne prve 2 rocniky na SŠ a potom sa mi to podarilo vyriesit, resp. zmiernit do velmi vyraznej formy. Pouzivam rano aj vecer sírové mydlo z lekarne na dezinfekciu a odmasťovanie pokozky (ked treba tak pred pouzitím mydla vytlacim tzv. hnisáky). Mydlo posobi antibakterialne a "ranu" po vytlaceni vydezinfikuje a urychluje hojenie, zaroven zabrani vytvoreniu velkej chrasty cez pol tváre. Nechavam ho posobit podla toho kolko mam casu, ale v ramci jeho posobenia si vacsinou umyvam zuby :D Niekedy ho necham posobit 3 minuty, niekedy 10 minut. Ludia, ktori maju suchu plet a pri tom s akné mozu pouzivat toto mydlo tiez, ale na kratsi cas a mozno len raz denne (vecer), aby to plet moc nevysusilo a nezacala sa supat a po pouzití mydla natriet plet nejakym hydratacnym kremom (to vsak nie je moj pripad). A na podkozne vyrazky alebo na tie ktore sa nedaju este vytlacit pouzivam Gáfrovú mať s ichtamolom z lekarne. Ma sice vyraznejsi zápach, ale da sa na to zvyknut. Pouzivam ju vzdy na noc a LEN na konkretne vyrazky, NIE na celu tvár! Lebo zapachu by som sa potom asi na druhy den nezbavila :D Aj sírové mydlo aj Gáfrová masť su financne velmi dostupne v lekarni, ziadne drahe masticky a pletove "zazraky" z drogerie. :) vela stastia, drzim vsetkym palce :)

simka111

Mne pomohlo v akne ked som prestala používať púder, konkrétne Affinitone, odkedy je v novom obale tak mi škodi, pravdepodobne ma aj iné zloženie, prestala som používať mejkap, korektor sem-tam, proste som chodila prevažne nenamaľovana a pleť sa neskutočne zlepšila. Nepoužívam žiadnu pleťovú penu ani gel, pleť si večer vyčistím pleťovou micerálnou vodou, krém používam len občas na noc a to krém pre deti :D :D

Peťo556

Ahojte. Mám 28 rokov a cca od 18 rokov ma trápi akné. Počas 10 ročného boja som prestriedal asi 4 kožné lekárky a vyskúšal som mnoho prípravkov. Niekedy to bolo lepšie, niekedy horšie, niečo chvíľu pomohlo, niečo ani toľko atď. Minul som už kopu peňazí. No nedávno nastal prekvapujúci zvrat! U jednej kamarátky som videl nejaké čierne prírodné mydlo s aktívnym uhlím, volalo sa že Eben. Ona nemá extra problémy s akné ale povedala mi,že má od neho veľmi peknú pokožku, a že ho mám skúsiť. Tak som si mydlo objednal za 3,90 €. Bral som to len ako taký lacný doplnok pre komplexnú starostlivosť o moju strašnú tvár. Začal som ho každý večer používať pri umývaní tváre a normálne som si začal asi po týždni všímať,že mám tvár menej mastnú, a že akné sa mi rýchlejšie hojí... Tak som začal experimentovať :) Každý večer som si na navlhčenú tvár hojne naniesol toto mydlo a použil som ho ako masku na tvár. Niekedy si ho nechám na tvári aj hodinu a až potom ho zmyjem. Keď je čas tak aj ráno aspoň na 10 minút. Dnes už prakticky nepoužívam nič iné len toto mydlo a denný krém (tiež prírodný - od happyskin). Akné sa mi takmer úplne zredukovalo, občas sa niečo objaví, ale to je zanedbateľné. A to všetko za 3,90 € mesačne, toľko mi totiž mydlo vydrží. Preštudoval som si, a to mydlo je vlastne kombináciou čajovníkového, konopného a olivového oleja s aktívnym uhlím a kozím mliekom. Vraj najlepšia možná kombinácia na akné. Nie som z tých čo vypisujú do diskusií ale o túto moju skúsenosť sa chcem podeliť všade kde sa dá, lebo mi urobila obrovskú radosť a chcem poukázať hlavne na to, že liečenie akné vôbec nie je o drahých prípravkoch. Neviem, že či je mydlo Eben v obchodoch ale ja si ho kupujem cez net, vždy naraz 2 ks tu: -odkaz odstránený-

Dúfam, že aj Vám takto pomôže a nezabudnite: treba používať každý deň ako masku (čím dlhšie bude na tvári tým lepšie. Nie len na umytie a opláchnutie (to len keď nemáte čas). Tak Vám držím palce! :)

Peťo

Andika

Ajojte, mam 27 r a co sa tyka akne od 15 r mam snou vsetky skusenosti od vyhybania sa ludom koli vyrazkam, najprv neuspesne luecby antibiotikami, liecbu roacutanom, chem.peeling aj laser aurora atddd.. Kozmeticke zakroky pocas zimnych mesiacov mi velmi pomohli v odstranovani jazviciek a v lete som mala vzdy super plet a vzdy na hesen vsetko odznovu...takto to islo 8 rokov. V juny 2013 som po 7 rokoch vysadila antikoncepciu a jedneho dna som sa zhrozene na seba pizerala v zrkadle, na celom cele s ktorym som problem nikdy nema cele drobnymi vyrazkami, pri ustach tiez a plus este aj na bokoch krku jak konci tvar sa mi stale tvorili podkozne vyrazky bolestive...samozejme sa to zacalo zhorsovat takto az jesen v lete to nolo ok sem tam vyrazka. ! Kozna ma 2 mes.liecila antibiotikami v gelovej forme a aj mi to na iste casti tvare pomohlo ale stale sa tvorili vyrazky po vysadeni.. Potom to prislo ;))) pred vianocami som dosla do kontaktu s americkymi cisto prirodnymi produjtami a po 2 tyzdnoch zmizlo uuuplne vsetko bez toho aby som si to vsimala po necelych 2 tyzdnoch!! Znacka Kyäny "trojuholnik zdravia" odporucam uzivat. Teraz uz spolupracujem s firmou ako distributorka vize vam to viem objednat! Ak si to chcete sami objednat je potrebne zadat na Ich stranke jyäny.net ID inak sa to objednat neda, tak vam dam moje ID-1178389. Cena je okolo 120e za 3 produkty na rano,obed a vecerne uzitie na 1 mesiac. Su to cisto prirodne vyrobky aj na ine "nevyliecitelne" diagnozy! Nevahajte a kupte si to!!! Viem ake je to zit s tym trapenim roky a viem ze kazdy je ochotny urobit hovico pre zlepsenie akne a som rada ze som vam tuto skusenost mohla povedat a pomoct! Prajem skore uzdravenie kazdemu :)))

mishelle_27

Ahoj:)
Mám 14 rokov. Akné mám asi dva roky.. Po lete sa mi však pokožka zhoršila, neprospelo mi ani more.. Chodím kozmetičke na vyčistenie a použivám rôzne prípravky na pleť váčšinou prírodné. Odporúčam piť žihľavový čaj a tvár si pravidelne čistiť. Kozmetička mi odporučila nepoužívať čistiace vody s alkoholom, pretože pleť príliš vysušujú,čo znamená že pokožka produkuje viac mazu a tým je príliš mastná a tvorí sa viav vyrážok.. Preto je dobré si tvár natierať krémami (aspoň na noc). Taktiež odporúčam výbornu masť z lekárne - Gafrovú masť z ichtiánom... Nestojí veľa a rozdiely sú vyditeľné už po prvom, druhom použití.
Dúfam však, že sa nebudem trápiť dlho a želám pevné nervy ;) .

adusha

Tiež ma trápi akné a už si s ním neviem rady :(. Veľa som však čítala o tabletkách Derminax,sú s ním veľmi dobré výsledky,no mňa by zaujímalo,či má s týmto príravkom niekto osobne skúsenosti. Bola by som veľmi rada keby sa niekto taký našiel. Ďakujem vopred :)