Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne

Príspevok v téme: Co mi pomohlo v akne... alebo ako sa zbavit akne
julinka.sun

Dobry den prajem vsetkym, ktori mate problem s akne chcela by som Vas povzbudit v boji a zaroven sem hodit zopar rad, ktore mne pomohli :)
V prvom rade,viem ze je to tolkokrat omielane,ale musite verit,ze si tvaricku vyliecite :) potom ide vsetko lahsie,lebo ked ste optimisti,ulohy zvladate lahsie..
Mne sa osvedcilo zopar veci.. tak napr.:
- praktizujem urinoterapiu, pre nezainteresovanych - liecba vlastnym močom, len mi tu prosim nepiste ziadne fuuj,lebo na toto nedam dopustit. Skuste urinoterapiu, velmi si pomozete (kazdym dnom pozorujem zmeny k lepsiemu)- pupaciky sa vysusia a chrasticky postupne odpadnu,je to ovela rychlejsie ako ked si tvar umyvate nejakou kozmetikou z drogerie abo tak.
- potom som asi na mesiac nejedla ziadne syry - to mi pomohlo tiez :)
- dalej som zacala papat orechy, ktore obsahuju vitamin D a E ktore su dolezite pre liecbu koze :)
- VELMI ale naozaj velmi dolezite je tvar si NECHYTAT,lebo to si len roznesiete a to vlastne robite len sami proti sebe a vsetko liecenie sa predlzi..
ak si neviete pomoct odnaucit sa chytat si tvar,tak si ju natrite nejakym kremom,alebo na miesta si nalepte leukoplast
- dalej pijem zihlavovy caj - precistuje krv
- niekedy,ked nemam moznost si tvar umyt močom,tak pouzivam kozmetiku La roche posay,je velmi kvalitna,ale draha, no co uz
- ked vam uz poostavali fliaciky,tak na tie si nanesiem tenku vrstvicku Calciovej masti a na noc si to tak necham, flaky vam postupne vyblednu.
Tvar mam asi o 90 % cistejsiu,vdaka tomu co som Vam napisala. Ale tych zvysnych 10 %,no neviem, uvazujem nad mikrodermabraziou.. ale bojim sa, ze to budu len zbytocne vyhodene peniaze. Vy, ktori ste to uz absolvovali, mohli by ste sem prosim napisat, ako ste s tym spokojni? dakujem :) btw. mam 16 rokov a akne asi 3 roky, no vsetko sa da prekonat,len treba chciet :)
ak mate otazky,sem s nimi
cmuk. pa :))

cicva

ahojte ,... viem ze je to nezakonne ale konope samotne dost pomaha :D netreba ho fajcit kazdi den samozrejme ale takraz do tizdna :D urcite to pomôze :D

ZO života

Zdravím mám 19 nemával som akné no žial bohu mám .Dám vám osvečené rady .
1- strava!! všetko čo do tela dáte sa prejavý na pokožke.ziadne chilly ani štiplavé produkty,menej soli, vylúčit alkohol. 2-potrebujete spánok!!! dostatok! to pomáha viem .).3-slnko lieči ..chodievajte vlete na opalovanie do príroddy slnko vám to najučínejšie vilieči. A pre tých čo chcú nejaký domáci liek odporúčam šalviu lekársku vyvarit vo vode pridat ližičku medu a teplým si potierat tvár. s prvej sa vám to bude zdat horšie ale po necelom týžni sa to rapídne zlepši . Držím palce a hlavné čo ešte treba je úsmev :) žiaden stres pusti si oblúbenu pesničku relaxuj a v hlbke mysli sa uvolni a maj pozitívnu náladu.a uvidíš že sa ti to vymže zo života :)

baboja :D

Takže ľudkovia :) čítala som si vaše príspevky a mňa akné trápny od malička mala proste vždy som mala niečo s pletou.A dneska som skušala čisto domaci recept na tieto akné a ten sa skadá s Rumančeka pravého voda med a slivovica. Horucu vodu dáme hrať na platiničku pridame Rumanček a miešame potom za ližičku medu a ked to bude vreť tak kus slivovice necháme to vriet asi 5 min. a ešte kým je to teple si s tým vyčistime pleť.Hneď po prvom čistení su viditelné účinky. Vaša pleť je jemná a zapalene pupačiky stracaju zapal.Skústeto a úposudite sami :)

DSN

Markéta953 : S týmto by som ti poradila ísť ku kožnej. Ona by ti pomohla lepšie, keďže je na to špecializovaná (aj napriek tomu že je to psychického rázu).

Domčíkk

dakuejm za radu julinka :)pojdem to vyskušať dufam že to pomože.Ale chcela by som sa opytať či ten moč musi odstať a či to stači naniesť na tvar a potom umyť?

Markéta953

Ahojte,ja mám ešte väčší problém ako akné.Nielenže mám akné ale k tomu aj atopický ekzém a už vôbec neviem čo mám robiť.Sušiť?Mastiť?Tvár mám jednak červenú a opuchnutú z ekzému a pomedzi to sa mi robia čierne bodky a vyrážky.Diétu dodržiavam,nejem nič čo by mohlo ekzém spôsobovať,je to psychického rázu.Ak by mi niekto vedel pomôcť,bola by som veľmi vďačná.

...

zdravo sa stravovať a pravidelne sa vyprázdňovať lebo všetok bordel čo vám ostane v hrubom čreve sa vám ukáže na tvári.

anjelik9

alebo skus na flaky ešte konopny kremik od cutishelp abo od biodermy krem akn abo ai..ja to používam len lokalne a mizne to rychlejšie ;)

darkdark

hmm tu kalciovu na flaky vyskusam, vazne by som sa ich chcela zbavit nech nemusim pouzivat makeup .. je to otravne :(