Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolest hrdla

Príspevok v téme: Bolest hrdla
usmev:)

dobry vecer vsetkym.. ach, taka som nahnevana!:-( ti ludia su tak strasne nezodpovedni, ze az.. a potom na to doplatia ti nevinni..
moja najlepsia kamrataka sa uz asi tyzden stazovala na bolest hrdla.. najskor len tak slabsie, posledne dni to vsak mala velmi neznesitelne.. hovorila som jej, aby sla k lekarke, ze to kludne moze byt aj angina, no ona prosim pekne chodila i nadalej do skoly a navstevu lekara odkladala a odkladala.. az vcera vecer jej prislo hrozne zle, tak hned rano sla k lekarke a diagnoza - silne hnisava angina..
strasne sa bojim, ze to teraz chytam aj ja:-( tento mesiac mam tolko planov, pravdepodobne aj jeden vylet do zahranicia, na ktory som sa dlho tesila, navyse je mi v najblizsich dnoch potrebne chodit do skoly, nerada by som v tych nasledujucich dnoch chybala.. ja viem, ze clovek si nevybera kedy ochorie, ale preco nesla hned k tej lekarke a cakala kym to prepukne az do takehoto stadia a zaroven tym vystavovala vsetkych ludi na okoli nebezpecenstvu? ja ked som chora, tak uz len z toho dovodu, ze nechcem nakazit tych druhych som doma, ale zaroven aj pre seba, aby sa moje telo liecilo a nie aby som ho este viac namahala..
viem, ze tato otazka je uz asi zbytocna, ALE.. mozem este nieco urobit, aby som sa tomu vyhla? aj ked mozno uz su tie bacily v tele, nemozem ich este akymsi zazrakom zlikvidovat? veceru planujem kopu zeleniny a ovocia plus uzivam omegu, ale to s tymto asi velmi nesuvisi.. inak som na urcity cas vysadila tabletkove vitaminy, takze teraz som len na "prirodnej" strave a bojim sa, ze moje telo nebude imunne.. ach, uplne mam z toho pokazeny cely vecer:-( dakujem za rady..

Tajo1

práve preto treba žiť aktívne, myslieť pozitívne, a tešiť sa z každého rána, keď sa nám podarí vstať z postele.

zuzic, nieco na tom bude:-)
tajo, ved prave.. a tym, ze ja mam problemy hlavne so stresom, tak preto som nachylnejsia na tieto choroby, preto sa aj viac bojim.. no nic to, aspon skusim mysliet pozitivne..

Tajo1

závisí aj od duševnej pohody, to znamená, že ak je niekto permanentne v strese, môže byť viac náchylný k tomu aby ochorel, pretože imunita klesá, aspoň mne sa to tak párkrát stalo

zuzic

usmev zavisi tiez od inunity. ja som napriklad volakedy nic nechytila a teraz staci ked pri mne niekto zakasle a som chora...ale napriklad u mna je to vzdy tak ze ked mylsim na to aby som neochorela a davam si pozor vzdy ochoriem a ked nemam cas mylsiet ci budem alebo nebudem chora vtedy ked na to nemylsim neochoriem:))) asi je to blbost ale vzdy mi to vyslo:))

ja viem, tajo, mas pravdu.. ale vies, ja som sa dlhsiu dobu zaradovala do kategorie "ludia s psychickymi problemami", vlastne, asi sa tam zaradujem stale, no par tyzdnov som bola ako v raji, teraz je to troska horsie, preto sa v tych tazkych chvilkach snazim mysliet na to vsetko prijemne co by ma tento mesiac malo cakat, no a ked som si predstavila, ze namiesto toho schytam anginu, tak ma to troska zarmutilo.. ale chapem, chapem, co ma prist, to pride..

Tajo1

každý má nejaké plány, ako aj ty, dúfam, že ti to všetko vyjde, ale život ako taký nám tie plány niekedy trochu zmení, a my s tým nič nenarobíme

tajo, mas pravdu, zbytocne tu panikarim, ale uplne ma to rozrusilo, hlavne, ked uz mam rozplanovy mesiac.. tak sa troska bojim, ze mi to pokazi vsetky plany, na ktore som sa tesila, ale viem, ze aj psychika robi vela, tak skusim mysliet pozitivnejsie..

sisssa, nie, jasne, ze nie kvoli tomu.. ale strasne ju bolelo hrdlo, uz sa zle citila cela, namiesto toho, aby lezala v posteli a liecila sa, chodila stale do skoly, medzi ludi, a tak vsetkych ohrozovala.. to som tym myslela..
datelinka, dakujem, skusim..

Tajo1

zbytočne to už teraz riešiš, veď nemáš zatiaľ ani náznak, že by si sa od nej nakazila, kažý má inú imunitu, niekto by bol možno už dávno chorý, iný zase nie, zatiaľ iba sleduj svoje telíčko

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bolest hrdla - Fórum - ZDRAVIE.sk