Nova tabletka po? Ellaone

vyskusane

neodsudzujte, neposudzujte. len dotvaram uprimne statistiku.ella- tabletka do 5tich dni, mne zabrala aj neskor/po 7ich dnoch/a tych 7 dni dost nechraneneho sexu.ziadne bolesti ani kvapky som nemala rozhadzane.aj s escapele mam starsiu skusenost, detto ziadne nasledky okrem zmeny cyklu/obvikle cc1-3dnova men., po tabletke escapele na cas som mala aj 6dni men. po par mesiacoch zas normal.v mojom pripade bola istota skor ella ako escapelle. ak budete pocut o nejakej dobrej chvilkovej antikoncepcii bo si do seba nechcem tlacit kazdy mesiac hormony dajte vediet.

korenina

no neviem ako vy, ale ja by som mojej nedovolil toto uzit.. a taktiez nie HAK..
a kondomy nemame radi :D
takze...
no risk, no fun !!!

keysha777

Ja som pouzila tabletku PO escapelle, asi 12 hodin potom, a vobec nic mi nebolo ,ziadna nevolnost ani nic podobne a chvala bohu to aj pomohlo :)

escap

Ktosi tu napísal, že tabletka po je 1000x lepšia ako potrat. Nie je to celkom tak, pretože tabletka po môže spôsobiť tiež potrat, a to potrat v ranom štádiu. Počaté dieťa tak rovnako ako pri interupcii nedostane šancu narodiť sa.

Ako účinkuje tabletka po? Nie je neškodná - ani pre ženu a už vôbec nie pre dieťa, ak už došlo k počatiu. Môže zabrániť ovulácii, čiže uvoľneniu zrelého vajíčka, ak sa užije v predovulačnom období, inak zabraňuje uhniezdeniu už oplodneného vajíčka vo výstelke maternice, a teda má skorý abortívny účinok. Žena v tom prípade otehotnie a tabletka po počaté dieťa usmrtí.

Pokiaľ mladí ľudia spolu sexuálne žijú, mali by stále počítať aj s možnosťou otehotnenia. Zároveň by mali vedieť, že ak používajú HAK alebo tabletku po, mohlo dôjsť k počatiu dieťatka a ich vinou aj k jeho následnému potrateniu.

selly30

Ahojte, ja som použila túto tabletku a bolo mi nevoľno do tých 3 hodín len to nešlo von ústami ale opačnou stranou. Myslíte že účinnosť tabletky je aj tak slabá?

mmarta

Sranda ze vravite ze je na predpis ked som si ju kupila rovno v lekarni bez predpisu.... a tie co tu pisu ze sa to moze uzit iba v pripade znasilnenia... ked niekto nechce brat antikoncepciu lebo je to svinstvo a pocas sexu sa roztrhne kondom? hmmm.... asi budeme skakat od stastia a utekat pre kocik a plienky.... nehovorim ze to mate jest kazdy den...ale urcite je to dobra vec v takychto pripadoch.....

Agnes998

majka ano je to normalne, ta tabletka ti rozhadze cyklus, ak ti test vysiel negativny dokonca dva krat tak sa nemas coho bat, pockaj si na menzes, skor ci neskor pride

majkaibajozk

ahojte uzila som tabletku ellaone ale meska mi menstruacia 7dni. je to normalne? robila som si dva tehotenske testy a oba vysli negativne. poradte mi co mam robit .