krst

Príspevok v téme: krst
krstna Ada

ahoj,
nedavno som bola požiadana svojou sestrou,aby som bola krstnym rodičom jej dietata.sme katolici a sestra je vydata v kostole.s manželom su pokrsteny a maju aj sviatosti.ja som vydata,ale už asi pol roka nežijem s manželom v jednej domacnosti a pravdepodobne sa rozvedieme. v čase krstu,ešte budem vydata.možem aj tak byt krstnou mamou dietata?
prosim o radu.dakujem

aknitka

no a my sme sa nemuseli ani brať v kostole a syna pokrstili bez problémov a farára sme tiež videli 1x v živote. veď vravím že všetko závisí od farára.

GiovanniX

Potvrdzujem,ani ja nemam birmovku a minuly rok som sa stal krtsnym otcom:)farara som stretol 1.krat len v kostole na krste.Kazdy ma strasil,ze ked nemam birmovku tak nemozem byt krstnym otcom,takze je to hlupost.Ale brat a svagrina sa museli zobrat v kostole,inak by nepokrstili ich dcerku.

aknitka

to všetko závisí na farárovi. dnes už nie sú všetci takí zásadoví. napr. moja sestra je krstná môjmu synovi a birmovku nemá a ja s mojim mužom ideme byť krstní jej dcére a ani nie sme sobášení v kostole a muž nemá ani prvé sväté prijímanie. všetko sa dá keď sa chce.
napr. nášho syna krstil farár čo sa na SR vrátil po 11 rokoch z kanady a povedal že hoci ide o jednu vieru tak tam je to 1000x benevolentnejšie ako tu a že jemu osobne sa to tak lepšie páči len nikto z jeho nadriadených to nechce pochopiť.

katalinka

modraliska to je blbosť, už vidím nejakého dobráka, ktorý pobeží s krucifixom v ruke cez celý kostol aby vyzvonil farárovi, že nemá harmonické manželstvo...
a farárovi nemáš čo vykladať, a ak máš ten pocit, tak mu povedz, že máte s manželom momentálne nezhody ale že sa snažíte o nápravu...
a každý nech si pod tým predstaví čo chce!A keď to farár nepochopí, ja mu to rada vysvetlím :-)

modraliska

Myslim, ze ak to teda nevyzradis knazovi a chces byt krstnou mamou so vsetkym, co k tomu patri - pomahat rodicom dietata viest ho ku krestanskemu zivotu, tak krstnou mozes byt. Uz je to len na tvojom svedomi, ako sa s tym vysporiada.

modraliska

Mas birmovku? Krst bude v omsi alebo mimo omse? Ak to nevyzradis knazovi, mozes byt. Ked bude krst v omsi, moze sa najst "dobrak" ktory vie, ako zijes a moze sa ozvat :(