Nevera.. osobná skúsenosť

Príspevok v téme: Nevera.. osobná skúsenosť
aborigin

Ahojte :)

Dosť často sa tu stretávam v diskusiách o rôznych psychických problémoch vo vzťahoch, či už v nevere, v láske, dokazovaní si kto z koho.. Snáď moje osobné skúsenosti pomôžu, čo i len jednému človeku - aj tak to má zmysel.

Mám 29 rokov a pár vzťahov za sebou. Môj posledný, ten by som nazval prelomový a v tom najlepšom slova zmysle.. Opíšem Vám zhruba o čo išlo..

Jedného krásneho dňa som spoznal nádhernú osobu, sedela v kúte s kamarátom, občas si skočila pustiť, mnou obľúbený žáner do jukeboxu.. Nedalo mi to a nakoľko som bol v tej dobe voľný oslovil som ju.. Svojím výzorom, tak isto aj svojou záhadnosťou, rozumom, ma nesmierne priťahovala.. Zistil som si číslo a vhupol som do niečoho, z čoho som sa poučil na celý život.. Pár smsiek, káv, spoločne strávený silvester s jej partiou.. Ruka bola v rukáve, zamiloval som sa, tak ako nikdy.. To všetko v priebehu 3 týždňov.. Nakoľko bývam sám, jej návštevy u mňa boli naozaj časté, viac menej bývala u mňa. Prejavovali sme si lásku, v jej všetkých formách.. Šťastnejšieho človeka ako je snáď pod slnkom nebolo.. Bola záhadná, nikdy nehovorila o svojich predchádzajúcich vzťahoch a keď náhodou, tlačili sa jej slzy do očí.. Tá jej záhadnosť ma priťahovala, ale zároveň dávala varovný signál.. Po 3 mesiacoch zmenila prácu a vtedy nastali prvé náznaky určitých problémov.. Menej dotykov, úsmevov atd..
Ľudská psychika je nevyspytateľná, keď cítiš, že máš niečoho menej, chceš to späť. A presne to som robil aj ja, viac som sa túlil, viac som jej vravel, že ju milujem - a tým viac o ňu prichádzal.. Ten môj boj trval pol roka. Nechcela sa rozísť, mala ma rada. Až raz som ju čakal z práce pred jej bytom a zrazu auto a v ňom ona bozkávajúca iného chlapa. Poviem Vám, niečo tak ponižujúce ma ešte nestretlo. Nejdem opisovať, čo presne sa udialo, v tú chvílu som to neriešil s nou, ale s chlapom.. Ten samozrejme o ničom nevedel a ostal v šoku.. Slečna ušla domov.. Paktovala s ním od vtedy, čo nastúpila do novej práce. Bývala u mna každý večer, nemal som šajnu o nejakej nevere, nemala ju kedy praktizovať.. Ale opak je pravdou. Ked chceš byť neverný budeš neverný, hoci aj hodinku po robote a to bol jej prípad.. Moje psychické stavy boli nasledovné.. Prvý týžden hnev, alkohol, a smsky typu PREČO ?? na ktorú som nikdy nedostal odpoved.. 2. týžden zúfalstvo a smsky.. 3. týžden boj o záchranu vzťahu z mojej strany !!! Hlupák som čo?? zamilovaný idiot, čo by jej odpustil všetko.. Smsky a čím dalej menej odpovedí na ne.. Ak odpovede tak typu : aj by som sa vrátila, ale neviem.. :)) Ked to tak teraz píšem, je mi smiešne zo seba samého.. Tak som rezignoval.. A čuduj sa svete, zrazu sa chcela stretnúť. A hlupák sa s nou stretol... bozky, dotyky, úsmevy.. Pýtam sa jej: Máš s ním niečo ? NIE. Tak ako? skúsime to znovu? NEVIEM, ESTE NIE.. Boooom .. Zas ma pekne dostala.. Vhupol som do toho istého, smsky prosby o návrat. Žiadna odpoved.. Časom moja rezignácia.. Cez Vianoce, sa chce znovu stretnúť. Ok.. A skončili sme v posteli.. Som s nou teraz ? :)))
Nie úloha totiž bola vymenena. Akurat s nou chodil on a mna chcela len pre zabavu. Casom som sa o jej predchádzajúcich vztahoch dozvedal viac.. Neurobila mi to prvému..
Poučený životom a svojou hlúposťou, sa teraz ospravedlnujem sám sebe aký som bol debil.. Poučený doživotne sa jej už neozvem.... Aj ked mi včera píše - MILUJEM TA.. :))

ema123

Makaronka, rob len to, v čom sa cítiš dobre. Nerob nič nasilu. Ak nie je problém zájsť s kamarátom na kávu, tak choď, aj s kamarátkou. S kým ti to príjemné nie je, s tým nechoď. Ja by som skôr odporučila trochu sa osamostatniť. Nájsť si viac času pre seba, nejaké koníčky a tak. Nebyť vždy po ruke partnerovi. Zdravému vzťahu pomôže, ak má každý aj svoj vlastný život.

ema123

Aborigin, koľko máš rokov? Predpokladám, že si ešte mladý. Napriek tomu som už dávno nečítala toľko pravdivých postrehov zo života, ktoré sa získavajú len životnými skúsenosťami. Verím, že sa s touto skutočnosťou vysporiadaš a nezmení ťa. Inak by to bolo škoda, hlavne pre tvoji budúcu partnerku.

Povahy, ako je tvoja bývalá existujú. Je pre ne „normálne“ vytvárať si niekoľko vzťahov naraz. Určite sa pritom necítia vinné. Rozkúskujú sa pre viacerých, ktorí im ponúknu seba. Budúcnosť neriešia, žijú len pre prítomnosť. Kto taký nie je, nechápe to. Ona sa nezmení. Nezmeň sa ani ty, iba sa s ňou definitívne rozíď. Jednu z veľkých právd si tiež napísal: Čas je najlepší lekár. :-)

makaronkaXX

Janka, Aborigin - dakujem za odpovede.. Ja to celkom chapem, len nechapem, ze co mam ako napr. urobit? to mam ist s niekym na kavu? lebo ja by som inak na nu s nikym inym nesla, teda okrem par chalanov, o ktorych viem,ze to beru len ako priatelstvo, tak s nimi je to ok, on to vie tiez, ze sa u nich nemusi nicoho bat, tak tychto neriesi.. ide napr. o to, ze ja som ten sprosty typ, ktory mu hned vsetko povie sam este predtym, ako sa spyta on, takze on nema dovod mat o mne pochybnosti... tak neviem, ako konkretne mam vyvolat tu jeho ziarlivost, aby to zas nebol nejaky extrem a nemyslel si hned, ze ho chcem podviest.. dakujem

aborigin

makaronkaXX-- prebuď v ňom žiarlivosť, prebudíš v ňom lásku.. nebuď vždy tá prvá.. nauč sa vravieť, nie..

tri pravidlá, ktoré ak nezaberú už je s tebou len zo zvyku.. chce to silnú osobnosť ich dodržiavať, nakoľko keď ho miluješ tak ako píšeš, pôjdeš proti svojim citom..

janka24

makaronka xx...ono ten chlap, s ktorým si zrejme tých 8 rokov ta nedobija,lebo sa citi ako casanova (?)...ak zakopavaš o chlapov a ich pozvania,tak by si mu mala dat najavo, že nie je jediny na svete a trochu v nom vyvolat strach o teba ,že o teba pride...u mna to zabralo....ale samozrejme neprehanam. Tu nejde o vyvolanie hádiek,ale iba dojmu,že ta raz aj može stratit, ak to nezaberie,tak o teba nemá už taký zaujem

makaronkaXX

Aborigin ahoj, zaujimavy a smutny pribeh, ale pekne si to napisal.. Vidno, ze mas cit :) Len nechapem ju.. a urcite by som sa k nej nevracala. Nevie, co chce.
Precitala som si vsetky prispevky a pomohol si mi viac otvorit oci prispevkom, citujem: "partner by mal mať dojem, že pre Teba neexistuje len on, a že nie je pre Teba žiariaca Supernova.. Samozrejme, že mu to robí dobre, ale zároveň otvára nové "brány", však do tej starej sa môžem kedykoľvek vrátiť, keď mi je dokorán otvorená.."

Vies, ja idem vo vztahu asi na 500%, uvedomujem si, ze to je nafigu (aspon pre mna, lebo ma to zacina vycerpavat), presne ako si pisal v inom prispevku - o ludskej psychike - ked si na nieco nauceny, chces to spät.. Uvedomujem si, ze zena sa nemoze uplne podsunut partnerovi, aby si ju neprestal vazit - ale kde je ta hranica..? vies, po viacrocnom vztahu mi pride samozrejme, ze som verna, mam oci len pre neho, na neveru ani nepomyslim, pritom sa o navrhy potkynam denne - keby som chcela, ani nemusi o tom vediet, ale mne sa to hnusi. Myslim, ze ked clovek miluje celym srdcom, nemoze sa "posmyknut" ani po fyzickej stranke!! ..ale z jeho strany mi pride, ze on, ako "casanova" sa boji toho, ze by mal byt s jednou zenou navzdy, i ked povie, ze po rozchode so mnou by dalsi vztah nechcel, lebo dal do tohto vsetko.. ale je si mnou uz az moc isty a ja to zacinam pocitovat, ze sa vytraca urcita ta atmosfera.. Neviem, co by mala zena robit, aby bola partnerovi rovnako vzacna, ako na zaciatku, ked ju dobyval.. predsa sa neda niekto dobyvat po 8 rokoch :)) vies, ako to myslim.. Prosim porad, ako chlap:), ako nedat dovod mat pocit "otvorenej starej brany", predsa sa nebudem hrat na pubertiacku, nech ziarli, ked vie,ze nema dovod.. bojim sa tiez toho, ze si je az moc isty a vie, ze by sa mohol vratit za akychkolvek okolnosti.. dakujem

Jasminnn

presne tak :) jebat na nu herecku jednu.....nenavidim kurvy ci uz v muzskom abo zenskom prevedeni....najmudrejsie je zabudnut

aborigin

sisssa-- nie som na tom horšie, svojím spôsobom som na tom lepšie :) - mám to už za sebou, aj ked za dramatických okolností