Nevera.. osobná skúsenosť

Príspevok v téme: Nevera.. osobná skúsenosť
aborigin

Ahojte :)

Dosť často sa tu stretávam v diskusiách o rôznych psychických problémoch vo vzťahoch, či už v nevere, v láske, dokazovaní si kto z koho.. Snáď moje osobné skúsenosti pomôžu, čo i len jednému človeku - aj tak to má zmysel.

Mám 29 rokov a pár vzťahov za sebou. Môj posledný, ten by som nazval prelomový a v tom najlepšom slova zmysle.. Opíšem Vám zhruba o čo išlo..

Jedného krásneho dňa som spoznal nádhernú osobu, sedela v kúte s kamarátom, občas si skočila pustiť, mnou obľúbený žáner do jukeboxu.. Nedalo mi to a nakoľko som bol v tej dobe voľný oslovil som ju.. Svojím výzorom, tak isto aj svojou záhadnosťou, rozumom, ma nesmierne priťahovala.. Zistil som si číslo a vhupol som do niečoho, z čoho som sa poučil na celý život.. Pár smsiek, káv, spoločne strávený silvester s jej partiou.. Ruka bola v rukáve, zamiloval som sa, tak ako nikdy.. To všetko v priebehu 3 týždňov.. Nakoľko bývam sám, jej návštevy u mňa boli naozaj časté, viac menej bývala u mňa. Prejavovali sme si lásku, v jej všetkých formách.. Šťastnejšieho človeka ako je snáď pod slnkom nebolo.. Bola záhadná, nikdy nehovorila o svojich predchádzajúcich vzťahoch a keď náhodou, tlačili sa jej slzy do očí.. Tá jej záhadnosť ma priťahovala, ale zároveň dávala varovný signál.. Po 3 mesiacoch zmenila prácu a vtedy nastali prvé náznaky určitých problémov.. Menej dotykov, úsmevov atd..
Ľudská psychika je nevyspytateľná, keď cítiš, že máš niečoho menej, chceš to späť. A presne to som robil aj ja, viac som sa túlil, viac som jej vravel, že ju milujem - a tým viac o ňu prichádzal.. Ten môj boj trval pol roka. Nechcela sa rozísť, mala ma rada. Až raz som ju čakal z práce pred jej bytom a zrazu auto a v ňom ona bozkávajúca iného chlapa. Poviem Vám, niečo tak ponižujúce ma ešte nestretlo. Nejdem opisovať, čo presne sa udialo, v tú chvílu som to neriešil s nou, ale s chlapom.. Ten samozrejme o ničom nevedel a ostal v šoku.. Slečna ušla domov.. Paktovala s ním od vtedy, čo nastúpila do novej práce. Bývala u mna každý večer, nemal som šajnu o nejakej nevere, nemala ju kedy praktizovať.. Ale opak je pravdou. Ked chceš byť neverný budeš neverný, hoci aj hodinku po robote a to bol jej prípad.. Moje psychické stavy boli nasledovné.. Prvý týžden hnev, alkohol, a smsky typu PREČO ?? na ktorú som nikdy nedostal odpoved.. 2. týžden zúfalstvo a smsky.. 3. týžden boj o záchranu vzťahu z mojej strany !!! Hlupák som čo?? zamilovaný idiot, čo by jej odpustil všetko.. Smsky a čím dalej menej odpovedí na ne.. Ak odpovede tak typu : aj by som sa vrátila, ale neviem.. :)) Ked to tak teraz píšem, je mi smiešne zo seba samého.. Tak som rezignoval.. A čuduj sa svete, zrazu sa chcela stretnúť. A hlupák sa s nou stretol... bozky, dotyky, úsmevy.. Pýtam sa jej: Máš s ním niečo ? NIE. Tak ako? skúsime to znovu? NEVIEM, ESTE NIE.. Boooom .. Zas ma pekne dostala.. Vhupol som do toho istého, smsky prosby o návrat. Žiadna odpoved.. Časom moja rezignácia.. Cez Vianoce, sa chce znovu stretnúť. Ok.. A skončili sme v posteli.. Som s nou teraz ? :)))
Nie úloha totiž bola vymenena. Akurat s nou chodil on a mna chcela len pre zabavu. Casom som sa o jej predchádzajúcich vztahoch dozvedal viac.. Neurobila mi to prvému..
Poučený životom a svojou hlúposťou, sa teraz ospravedlnujem sám sebe aký som bol debil.. Poučený doživotne sa jej už neozvem.... Aj ked mi včera píše - MILUJEM TA.. :))

aborigin

sisssa-- žiarlivosť je hlúposť.. pramení z toho, že tvoj priatel si neverí.. nie je dostatočne sebavedomý a tým pádom, žiarli.. a to vy ženy nechcete, potrebujete sebavedomého chlapa, čo neplače a nevolá Vám každú hodinu s otázkou čo robíš a kde si.. :))

sway-- tvoje vysvetlenie je dostačujúce.. časom, sa s ním budeš nudiť zas.. máš to v povahe.. nie je to psychická vada, je to tvoj životný štýl.. či budeš pri tomto spôsobe života šťastná, je otázne.. nakoľko svedomie raz musí začať hrýzť :) a ak aj ty budeš šťastná, partner, ten bude menej..

sway

Preco som to robila?Je to mozno naozaj nejaka psychicka vada:-)Priatel nerobil nic zle,dokonca sa ani moje city pocas toho k nemu nezmenili - nehladala som si nahradu a za nikoho na svete by som ho nevymenila.Dobre som si rozumela s jednym clovekom a mala som chut trochu ozivit ten stereotyp.Zaroven som vedela,ze mi s tymto priatel nepomoze,cize som vylucila akukolvek komunikaciu a podlahla pokuseniu.Myslim,ze to nie je nic nezvycajne.Moc neverim na vernost do konca zivota,cize aj istym sposobom posunuty rebricek hodnot.
Je pravda,ze dovera je stratena - na oboch stranach,no niekedy ta pretvarka musela skonit.Len som ti chcela napisat,ze sa taketo veci deju aj inde a da sa to prekonat,ked obe strany chcu.
bingham ty neryp:-))

sisssa--

Aborigin...ja mam tiez problem s priatelom ale celkom iny ako ty ,ma ma rad a velmi ale ta jeho ziarlivost ,radsej by som to skoncila ,ale neviem ,nedokazem .Neviem co mam robit ,teraz je prec na 2 tyzdne rozmyslam aj ja aj on ,ci to takto moze ist dalej.Tak ze tak