zaludok

jaja

Jurajka, tak s takýmto problémom mám dobrú skúsenosť. Keďže tu nie je možné vymenovávať -robiť reklamu prírodným produktom, tak ak chceš napíš mi na e-mail. Ty nemáš uvedenú adresu, tak já ti nemôžem napísať.

colina

Pri refluxe treba spať skoro po sediačky.
Vtedy nejdu kyseliny hore.U mojej dcerky je to opak a každy sa čuduje ma to aj v spravach.Kolkatku maš reflux ti povie lekár.Dcerka uživa 4roky helicid a costi /tie sme na skušku vylučili/
V čo možem ešte pomocť a poradiť?

blazer

Kolkatku mam reflux, to ti nepoviem nakolko to neviem.. Liecim to pol roka liekmi, ale uz som mal Helicid, Lomac, a teraz mam Oprazole a Costi.. Davam si aj activ aloe forte.. stravujem sa tak ako mam a nic mi nepomaha.. Mozno ze mam aj to prelievanie.. Som cital ze mam mat vyssie hlavu ale ja tak nezaspim.. Alebo co by som si mal pod nu dat? Prosim nejake rady na moj stav.. Dakujem

colina

Refluxná dieta:nič čo nafukuje čiže strukoviny,kakao,čokoláda,paradajka a paprika blanžírované/zbavené šupy/ tieš jablko,hruška no všetko čo sa dá. Ďalej kapusta,pomaranč. džús, mak v koláči ale s rezancami áno.
Máš reflux kolkatku? Stupnica je 1-5 a 5 je najhoršia.Treba polohovať lebo ked si lahneš budu kyseliny utekať hore.Lieči sa to liekmi a ked sa stav nezlepši po asi 2rokov dá sa aj operovať.

blazer

Vie mi prosim vas niekto poradit ? Mam refluxnu chorobu co uz katuska spominala.. A vravi sa tu o zmene stravi, co jest, co nejest a podobne.. Tak by som sa chcel spytat ci nemate alebo neviete o nejakom zozname co je dobre, co je zle a ako sa stravovat.. Dakujem

raovan-bela

no ja mam tiez stym problem uz pomaly rok tak je ako tak je pisane zvazit co jest jest castejsie a po mensich davkach a rano najlepsie je chlieb z dacim jogurt to je jedno a palenky vylucit bo to ti vytvaraju kyseliny :)

pišta

Ahojte:)
Všetky lieky, ktoré vyliečia akútny problém alebo potlačia príznaky chronických ochorení, neriešia príčinu.
Preto si myslím, že Jenka, Ivan ale aj niektorí iní išli na to výborne.
Až na vzácne výnimky, ochorenie žalúdka je vždy spojené so stravovaním.
Prekyslenie, acidóza, najčastejší problém, ktorý sa nás v tomto smere týka, je prakticky na 100% riešiteľný úpravou stravy.
Delenie stravy, riadne požutie potravy, rozumne obmedziť alebo vylúčiť živočíšne bielkoviny, nejsť veľa, nezobkať medzi jedlami, vylúčenie nežiaducich potravín, otázka ovocia a zeleniny...to sú princípy, ktoré rozhodne stoja za povšimnutie, naštudovanie a „zapracovanie“ ich do svojho života.
Poznám to tiež z vlastnej skúsenosti.
Je to kus „práca“ navyše, ale určite stojí za to :)

iko

Mne pri vrede prestali velmi tazkosti, ked som zjedol po obede jablcko strednej velkosti-nie velke,asi tak 7-8 cm priemer.Vyliecil som si vred bylinkovimi cajmi, na vysusanie vredov.

katuska

ahojte všetci žaludkári
tak ja som so žalúdkom mala problémy asi 10 rokov, dokonca mi moje pálenie záhy (vracanie kyseliny do pažeráka) prerástlo do zápalu (tzv. refluxná choroba). Lieky, ktoré som užívala, načas pomohli, no po čase sa to zase vrátilo späť: ťažký žalúdok po jedle, pocit plnosti, veľa kyseliny...
No odkedy užívam Superbromelain+papain (enzýmy na trávenie z ananásu a papáje) sú moje problémy ako čarovným prútikom preč. Skúste -odkaz odstránený- Určite to pomôže aj vám.

majuška

Nesmieš jest jedla, ktoré vyvolávajú kyselinu a daj si predpísať HELICIT, zaberá to, aj ja mám ten istý problém, len trochu vo važnejšom stave.