Malo plodovej vody, male brusko

Príspevok v téme: Malo plodovej vody, male brusko
korytnacka22

ahojte, som v 29.tt. a mam velmi male brusko. Vsetkych vratane mna to prekvapuje. Bola som na vysetrenie a doktorka povedala, ze mam malo plodovej vody. Chcem sa spytat, ci sa s tym da nieco robit? Je nieco co mozem jest alebo pit, aby sa to zlepsilo? Babo je tiez zle otocene, hlavickou hore, ale to sa dufam este zmeni. Trapi ma len ta plodova voda. Co nedostatok plodovej vody moze zapricinit? Co to vobec znamena? Hrozi nieco? Poradte mi nieco prosim, dakujem

fanynka

ahojte babulky mam ties problem ale mne povedali ze mam vela plodovej vody a som v stvrtom mesiaci tehu ..urobili mi krvne testi a mam cakat dva tyzne na visletky je to strasne cakanie ..[moze byt nieco zle ]alebo je to dobre mam strach a velke obavi mam velke bolesti v bruchu as krce poradte ma niekto skusenosti .dakujem

sim

lekar ti nemoze nic zatajit,tak nad ostatnym nerozmyslaj. ak mas pochybnosti, treba sa pytat. lekar tiez nemoze vediet, o com vsetkom rozmyslas, ak sa neopytas.

eliiiii

Prave vcera mi moja kamoska hovorila ake velke stresy prezivala,ked ju ako tehotnu poslali na geneticke testy,lebo lekarka mala stale nejake pochybnosti,ze ma velku hlavicku.Na testovh zistili ze je vsetko ok,no kamoska sa stresovala az dokonca.Narodil sa jej krasny chlapcek na zjedenie.Dnes ma 4 roky.

aknitka

v žiadnom prípade ti nič nemôže zatajiť. a jej prístup je veľmi neprofesionálny a neetický tým že ti niečo len naznačuje, príp. je všetko v poriadku a ona ťa len zbytočne straší. ak sa jej naozaj niečo nezdá mala ťa bez rečí poslať na podrobnejšie vyšetrenia a ak by to bolo OK ty si sa nemusela dopredu strachovať a ak by sa niečo našlo potom ti to mala na rovinu povedať.
je maximálne neprípustné aby lekár dopredu prorokoval. žiaľ realita je úplne opačná.
je mi ľúto že sa musíš takto stresovať, neostáva ti nič iné ako počkať na výsledky, príp. sa na tej antolskej opýtaj lekára ako to vidí on.
pre nás maminky to vyzerá veľmi kruto ako to lekári berú ale je to asi tak že aj keby bol nejaký problém s bábätkom tak sa s tým už v tvojom prípade nedá nič robiť. na prerušenie tehotenstva je už neskoro takže neostáva nič iné len dieťatko priviesť na svet.
veľmi ti držím palce aby bolo všetko OK a ty si sa len pousmiala nad sebou samou keď budeš držať svoje krásne a zdravé bábätko v náručí. daj vedieť ako si dopadla.

korytnacka22

dakujem vam, mozno som paranoidna, ale nemoze sa stat, ze by mi gynekologicka zatajila - nepovedala, keby videla, ze nieco nie je OK a uz sa s tym nic neda robit... nemyslim nieco co mozu liecit, aby ma vzali do nemocnice, ale nieco - ako napr. deformacia plodu, co uz je nezvratitelne... bojim sa, ze mi nieco taji. zakazdym sa velmi bojim. zakazdym spomenie nieco a ja potom nad tym premyslam - ako napr. ze ma tusim mensiu hlavicku (ale vraj to moze byt tym ze je naopak otocene), nemoze najst druhu nozicku a odmerat... potom ma poslala na antolsku, aby za dva tyzdne skontrolovalii, ci babo rastie... vsetko mi to pride ako nejake naznacenia, ze nieco nie je v poriadku. bojim sa, prosim poradte mi... je to normalne?

aknitka

veľkosť bruška nie je vôbec podstatná. dôležité je aby bábätko symetricky rástlo. a taktiež množstvo plodovej vody sa dá posúdiť len subjektívne. ak ťa dr. kľudne poslala domov tak to určite nebolo také zlé. pretože ak by si skutočne mala málo plodovej vody tak by ťa určite poslala do nemocnice na sledovanie pretože je to veľmi závažný stav, ktorý môže viesť k predčasnému ukončeniu tehotenstva. málo plodovej vody (ale to už mám na mysli extrém) má za následok deformáciu celého plodu, čo by si dr. určite na USG všimla a povedala ti o tom. takže sa netráp, určite bude všetko OK. a množstvo plodovej vody ovplyvniť nemôžeš.
mne tiež jeden lekár povedal že mám menej plodovej vody a druhému sa to zdalo primerane.

hjjjj

ja som v 28 tyzdni a tiez mam ale brucho oproti inym ..ale na vysetreni bolo vsetko v poriadku...plodova voda v norme..maly je uz dole hlavickou..tak u kazdej je to asi ine..a velkost brucha nesuvisi s velkostou baba..aspon gynekolog hovoril:)

neviem123

neviem co to moze znamenat, ale co povedali na biometrii a morfologii plodu na USG?
a ma dieta primerane rozmery zodpovedajuce trvaniu gravidity?
skus otazku polozit na stranku-\"tehotenska kalkulacka\" tam sa mozno skor dozvies, alebo edushan