Nevera - Ano alebo Nie ?

Príspevok v téme: Nevera - Ano alebo Nie ?
aborigin

Ahojte :)

Pred nedávnom som tu na tomto fore riešil svoju osobnú skúsenosť s neverou.. Nakolko mi prišlo viacero mailov, bola by škoda sa tejto nemilej súčasti nášho života nepovenovať trochu viac. Mám 29 a neveru poznám z oboch strán.. Moja posledná skúsenosť je zo strany "poškodeného" t.j. ublížené bolo mne :) Snáď preto som sa snažil nájsť podstatu a zamýšlal som sa nad príčinami jej vzniku.

V prvom rade treba podotknúť, že nie všetci sú schopní nevery.. V mojom predchádzajúcom vzťahu by ma to ani nenapadlo.. Môj stav zalúbenosti, mi to proste nedovolil.. Zmúdrieť však môžeš len v tom prípade, keď si bol pred tým blázon a to ja som teda do nej bol :) Ak sa nachádzate v tomto stave a cítite to isté od svojho partnera, rovno môžte kliknúť na tému rodičovstvo a výchova detí. Máte vyhraté a fandím Vám. Ste emocionálne dospelí...

Svojím spôsobom však nevera nie je až tak zlá, záleží ako sa k nej postavíte. Najdôležitejšie je uvedomiť si svoj stav k súčasnému partnerovi.. 1. Milujem ho, ale občas si uhnem.. 2. Mám syndrom opice - držím sa nalomeného konára, kým pevne druhý nedržím v rukách..

V prvom prípade, je to hra hormónov, biologická záležitosť.. Som sebec, ktorý sa riadi pohlavným pudom. Avšak svoj stav k svojmu partnerovi mám pevne definovaný, milujem ho a budem s ním, nehryzie ma svedomie. Pozor však na to aby u Vás neveru neodhalil. Ako náhle to zistí, Váš vzťah už nikdy nebude ako predtým a jeden z Vás už nikdy nebude šťastný, ak vôbec ešte budete spolu.

V druhom prípade, je to o dosť horšie. Každopádne neznášam tento druh nevery, je to slabošské.. Držím sa partnera dovtedy kým nemám istého nového. Tu by som chcel podotknúť, ak ste v úlohe poškodeného, rovno zabudnite že sa k Vám partner vráti.. Zachovajte si hrdosť a nekopte ako ranený býk na všetky strany.. Toreador sa Vám aj tak uhne a mávajúc červenou handrou navyše pozabáva publikum. Rohy totiž nie sú Amorov šíp. Prijmite svoju porážku bez boja a radšej sa mu chladnokrvne pozerajte do očí, určite ho to zabolí viac.

V dnešnej dobe, kde el. komunikácia je súčasťou nášho života, je najmenší problém podviesť partnera hoci aj smskou na toalete. Každé 3 manželstvo končí rozvodom aj keď nie vždy je v tom nevera.. Žiaľ nevera je tu od pradávna, je asi najvyšší čas ju začať akceptovať..

sway

barbinka vacsina nepovie,ked nemusi.A pokial clovek vie,co robi - nema dovod aby ho hryzlo svedomie.
bingham ako mam chapat tvoje reakcie na mna?Chces sa zoznamit?
nuz.. znamena pre teba asi tolko,kolko pre teba znamenal pred tym ako si ho podviedla.Ucta k partnerovi s tymto moc nesuvisi - teda mozno ako u koho.
Adam ja mam rada moralku,akurat nie tu otrocku..
Trapi ma tato tema,lebo stale neviem prist nato,preco ta nevera tolko ublizuje:-(Asi ako napisala theoleander - je to o strachu,ze stratime milovanu osobu.

nuž...

nechcela by som byt s chlapom, ktoreho podvadzam, alebo ktoreho podvediem a som s tym ok.
co potom pre mna ten clovek znamena?

nuž...

stojí to ludom..za nejaky pich? to im tak ozvlastni a zlepsi situaciu?

podla mna je to prejav neucty. proste klamstvo.

barbinka

theoleander: zrejme to povedia, lebo ich trápi svedomie.

A pre všetkých, za seba môžem povedať, že nikdy som nikoho nepodviedla a ani nepodvediem. keď budem chcieť niekoho druhého, tak sa s tým mojim najprv rozídem a až potom si začnem s tým druhým.

theoleander

ahoj123

máš pravdu potom čo som to odpísala možno budim iný dojem než som chcela a vobec neschvalujem neveru, to vobec nie som za krestanské hodnoty to mi ver.

Len jedno nerozumiem ak niekto miluje toho koho podviedol a stalo sa lebo to má v krvi ok, prečo to musi povedat tomu koho miluje ak ho miluje a vobec nechcem nikoho ospravedlnovat,ale faktom ježe naozaj su typy,ktoré naozaj miluju svojich partnerov ale musia trocha podviest,tak su založený,nechcu sa rozvádzat a pocituju to ako korenie života miluju len jednu ženu svoju manželku.Skor sa pýtam na čo to povedia ak ich miluju.

Poznala som niekoho a povedal nemože za to musi aj s nou aj snou proste nemože za to ale nikdy nijaku nemiloval len svoju jedinu ženu s ktoru sa rozviedol,lebo ona to nebude trpiet.Podla mna je to genetická výbava,proste su to typy.

A tiež si myslim je egoistické si mysliet že len partner je jediný tvor ktorý sa páči mojmu partnerovi.

perlorodka

Každý kto tvrdí a dušuje sa, že on by to nedokázal, že sa mu to protiví a on nikdy nepodvedie, si to raz skúsi na vlastnej koži. Ani nemusíte byť neverní, stačí to pokušenie, ktoré vás presvedčí o tom, čoho všetkého ste schopní a potom prestanete tak volať: JA NIKDY ! Len ten kto odolá po mnohých lákadlách si môže gratulovať, že naozaj ľúbi a ešte stále nebude v bezpečí.

ahoj123

zaujímalo by ma,tí čo tu píšete,že nevera je v každom vzťahu(či tak podobne),že prečo ste si takí istí??? :D ved to je smiesne,ako tu niektorí z vás moralizujú a píšu naozajstné múdrosti....prečo by nemohol existovat vztah BEZ nevery? aj 20 rokov? aj 50? ved sú všeliakí ludia: niektorí neveru akceptujú,niekto nie...a ty čo si tu písala že neveru neakceptujú iba priemerný ludia..to je odvážny názor...bože akí ste tu vy odborníci niektorí naozaj...adam krt napísal perfektný príspevok...poznam jeden par...dohodli sa,ze ked stretnu niekoho kto ich zaujme, "vrznu" si,zivot ide dalej,..ale tenpartner to proste vie,samozrejme maju pravidlo,ze davaju pozor na zdravie...to je fer...alebo sa rozist,ked uz chcem sexovat inde....proste kolko ludi,tolko hodnôt...ja by som sa nedokázala milovať s človekom,ktorý si zasúložil s inou ženou....ved to je na zvracanie...