Nevera - Ano alebo Nie ?

Príspevok v téme: Nevera - Ano alebo Nie ?
aborigin

Ahojte :)

Pred nedávnom som tu na tomto fore riešil svoju osobnú skúsenosť s neverou.. Nakolko mi prišlo viacero mailov, bola by škoda sa tejto nemilej súčasti nášho života nepovenovať trochu viac. Mám 29 a neveru poznám z oboch strán.. Moja posledná skúsenosť je zo strany "poškodeného" t.j. ublížené bolo mne :) Snáď preto som sa snažil nájsť podstatu a zamýšlal som sa nad príčinami jej vzniku.

V prvom rade treba podotknúť, že nie všetci sú schopní nevery.. V mojom predchádzajúcom vzťahu by ma to ani nenapadlo.. Môj stav zalúbenosti, mi to proste nedovolil.. Zmúdrieť však môžeš len v tom prípade, keď si bol pred tým blázon a to ja som teda do nej bol :) Ak sa nachádzate v tomto stave a cítite to isté od svojho partnera, rovno môžte kliknúť na tému rodičovstvo a výchova detí. Máte vyhraté a fandím Vám. Ste emocionálne dospelí...

Svojím spôsobom však nevera nie je až tak zlá, záleží ako sa k nej postavíte. Najdôležitejšie je uvedomiť si svoj stav k súčasnému partnerovi.. 1. Milujem ho, ale občas si uhnem.. 2. Mám syndrom opice - držím sa nalomeného konára, kým pevne druhý nedržím v rukách..

V prvom prípade, je to hra hormónov, biologická záležitosť.. Som sebec, ktorý sa riadi pohlavným pudom. Avšak svoj stav k svojmu partnerovi mám pevne definovaný, milujem ho a budem s ním, nehryzie ma svedomie. Pozor však na to aby u Vás neveru neodhalil. Ako náhle to zistí, Váš vzťah už nikdy nebude ako predtým a jeden z Vás už nikdy nebude šťastný, ak vôbec ešte budete spolu.

V druhom prípade, je to o dosť horšie. Každopádne neznášam tento druh nevery, je to slabošské.. Držím sa partnera dovtedy kým nemám istého nového. Tu by som chcel podotknúť, ak ste v úlohe poškodeného, rovno zabudnite že sa k Vám partner vráti.. Zachovajte si hrdosť a nekopte ako ranený býk na všetky strany.. Toreador sa Vám aj tak uhne a mávajúc červenou handrou navyše pozabáva publikum. Rohy totiž nie sú Amorov šíp. Prijmite svoju porážku bez boja a radšej sa mu chladnokrvne pozerajte do očí, určite ho to zabolí viac.

V dnešnej dobe, kde el. komunikácia je súčasťou nášho života, je najmenší problém podviesť partnera hoci aj smskou na toalete. Každé 3 manželstvo končí rozvodom aj keď nie vždy je v tom nevera.. Žiaľ nevera je tu od pradávna, je asi najvyšší čas ju začať akceptovať..

sway

AdamKrt
Som potvora,co?
Mne len pripada cudne,ze su ludia precitliveli na takuto beznu vec.Veci ako par faciek,vyuzivanie,nezaujem,psychicke deptanie a ine realne ublizovanie kludne pretrpia,ale ak ide o neveru je koniec.Trosku na hlavu:-)
Ale uz viac k teme nemam co povedat.Reagujem,lebo som to tiez dost dlhu dobu riesila.

sway

Vdaka adam:-)
Mne to az take hrozne nepripada a vacsina tvojich tvrdeni nevysvetluje realny dopad (nebavime sa o dennodenom striedani partnerov s rizikom pohlavnych chorob).Za pripadne skratove chovanie polovicky jednoducho nie som zodpovedna a ak niekoho vyprovokuje nevera,moze ho lahko vyprovokovat cokolvek ine.A lutovat mojich partnerov naozaj nemusis.Ja spolieham na to,ze vedia s kym chodia.

Filipka15

AdamKrt, ahoj123, plne suhlasim...branie nevery ako niecoho normalneho a dokonca propagovat to, je chore! Ja neviem, ci ti ludia dnes uz stratili zdrave uvazovanie a schopnost rozlisovat spravne od nespravneho...

lost

barbinka - ten nazor sa mi velmi paci :)
...
TAk schvalne damjme stretavku tu na zdravi za 10 rokov :D

Podla mna je to nieco ako vyrovnanost osobnosti, ked mu staci ten partner ktory uz je, ktoreho uz ma. Jednoducho "vie co chce".

Pokial by jedinec mal parntera, ale aj napriek tomu bol "otvoreny" pre iny vztach, tak to jednoznacne nepovazujem za "vztah" ale len velmi blizke kamaratstvo.
To je absolutne jedno ci je ten "novy" dokonaly alebo nie. Pretoze toto mi pripomina taku "knock out" hru, ze proste skusame dovtedy, kym sa k nam nenajde ten perfektny, lenze tymto sposobom moze existival len a len jeden par na danej planete, pretoze pokial berieme tieto pravidla dokonale podstivo, tak kazdy kazdeho eventualne vyluci (za predpokladu ze by sme zili donekonecna) a zostane len "Adam a Eva".. :D co potom ? :D kazdy by bol "lúzer" :D

Preco radsej "neurobit" z aktualneho partnera toho "dokonaleho" ? :)

Ved to nemoze byt take tazke... A len tak mimochodom, ti ludia co pustia vrabca z dlane pre holuba na streche, by si mali davat pozor aby sa nestalo presne to iste im, len oni budu v tom peri holuba a ich partner ich pusti pre (napriklad) lastovicku :D a potom orla a tak dalej..

Ludia su zvacsa priliz "pohodlny", cize lahsie upadnu do pohodlia "nevery", respektive tazko sa rozhybu aby nieco robili pre svoj vztach. Toto pohodlie je luxus, ktory si moze dovolit len totalny analfabet :P

AdamKrt

SWAY:

na dovazok taka nevera nemusi skoncit ani dobre. Prichytit milenca, ci milenku moze napr. znamenat, ze podvedenej osobe sa v jednom momente zruti svet a zacne konat skratovo. Co moze viest k ublizeni na zdravi, umrtiam /jednej, druhej, tretej ci vsetkych troch stran/ atd.

Niekomu sa prihodi napr. to, ze manzelka nevernemu muzovi ufikne jeho kusok klobasky, alebo si z jeho guliek uvari borsc. Ci muz nevernej manzelke urobi tiez nieco hnusne...

AdamKrt

SWAY:

divim sa, ze sa pytas, ako moze nevera partnerovi ublizit. Potrebujes to naozaj vysvetlit ? Ak ano, tak mi je luto druhej polovicky v Tvojich vztahoch.

Ak ma niekto vztah, ze svojho partnera/partnerku povazuje za kus masu z hypermarketu - cize pristupuje k tomu konzumne, tak mu to asi neublizi. V opacnom pripade, ked zalezi tomu druhemu na partnerovi, miluje ho, tak je to riadna rana pod pas, ako dyka rovno do srdca. Toto si chcel pocut ?

Alebo druhu stranu mince, ze okrem toho moze nakazit partnera/partnerku ? Co je tiez svinstvo, pretoze v partnerstve ide kazdy do rizika s druhym partnerom a nie s dalsimi osobami, ktore bezcharakterny clovek vyuzije na rozne bokovky, ci milenecke vztahy.

Je to jednoducho podraz typu - dva v jednom... Nehovoriac este o tom, ked ma rodinu, deti, cize podrazi aj ich, rozbijajuc rodinu. Cize podraz 3 v 1...

barbinka

sway:myslím, že budeš v mojom veku, aspoň približne. Vieš ide tu aj dosť o to, akú má kto morálku, nie ako máme nalinajkované veci. Ide o to, že keď ja niekoho ľúbim, tak ma nitko iný nezaujíma a nie ešte, že by som ho podviedla. Vážim si toho človeka a nedokázala by som mu ublížiť. Ja chápem, že každý je iný a každý poníma tieto veci inakšie, ale takého človeka by som nechcela, ktorý by ma ľúbil, ale zároveň by ma sem tam podviedol.