zufala- bulimia

Príspevok v téme: zufala- bulimia
macka45

trpim bulimiou presne 1 rok....za ten rok boli aj lepsie aj horsie obdobia, no v poslednej dobe to ide stale dole vodou.neviem prestat vracat ..kazdy den si hovorim, ze zajtra koncim ale vzdy to porusim....od zajtra zacinam uzivat hak a viem, ze si nebudem moct dovolit vracat, inak sa ich ucinok znizi...lenze ja to nedokazem.....co mam robit????citim sa uplne bezmocne.ako to najmensie zrnko piesku... nezvladnem to.nemam silu

makica666

Dobrý deň, chcem sa spýtať či niekto nepozná p. Porubčanovú z Dubnice, mala by sa zaoberať kyneziológiou. Ak by ju niekto poznal, tak ma informujte na moj mail: makica666@azet.sk

Jelynka

majkatulln: je dosť pravdepodobné, že sa dostane takýmto štýlom do anorexie a časom možno aj do bulimie (ak to takto pôjde ďalej).....čo sa týka zdravotných problémov tak najskôr asi tak chudokrvnosť....skús jej nejakým spôsobom pomôcť (aj keď sama dobre vieš, že to nebude ľahké).

majkatulln

AHOJTE,JA BY SOM SA LEN CHCELA INFORMOVAT,MOJA KAMARATKA JE TROCHU SIALENA, ASI 4 DEN NIC NEJE LEN POLIEVKU A TO ZIADNE HUSTE A OVOCNE STAVY ABY SCHUDLA,JEJ VYSKA JE 165CM A VAHA 75 KG NIE JE TO AZ TAKE STRASNE V MOJICH OCIACH.ALE NEVRACIA ASI POUZIVA HAK,MOZE SI TYMTO PRIVOLAT BULIMIU ALEBO INAK NAKSIE ZDRAV.PROBLEMY??? DAKUJEM ZA KAZDY PRISPEVOK

Buana

bublla mas uplnu pravdu,najprv si povies ale co sa stane ked budem vracat sem tam,nakoniec sa to dostane tak daleko za vracas 5 denne a ked to neide tak si nervozna ze by si vedela aj zabit.rychlo z toho vsetkeho von

Bublla

ste spokojne?schudli ste a udrziavate si to?to je iba zaciatok moje mile
ja som schudla krasnych 8 kg za krtaky cas,pekne som si to udrziavala,kazdy ma chvalil(nikto nic nevedel),vracala som nie tak casto cize sa to dalo
a potom..ani neviem kedy nastal zlom a ja kustik po kustiku som vracla castejsie a castejsie!
pretoze neda sa to kormidlovat,tato choroba sa valii nenapadne a strhava so sebou vsetko co ma na dosah
po urcitej dobe som sa zacala viac a viac izolovat od spolocnmosti aby som vsetko mala pod kontrolou,zubky sa kazili,vlasy padali a o sustredenosti nad vecami som mohla iba snivat
a ano,aj ja som si myslela ze je to super!spociatku..vzdat sa toho?boze chran
no dnes,ked som to zvladla,ked som z kolotoca zvanom Bulimia odlietla spatne vidim aka som bola...naivna?
Drzim palce aby ste si to uvedomili co najskor,aby nebolo neskoro

malinocka

moja zlata, ty este netusis, co ta caka.. garantujem ti, ze pride den a budes nad sebou plakat. Bulimia je choroba a ako kazda choroba, ked sa nelieci, sa zhorsuje... myslis, ze to bude u teba inak? Ver mi, viem o com hovorim...

ja666

pred rokom aj pol som sa dostala do nemocnice trpela som bulímiou vyše roka denne som bola schopná zvraciať 5x vždy to prišlo okolo obeda kedy som si povedala že sa normálne zdravo najem ale nikdy som to nezvládla do toho som pojedla hoci čo bolo mi jedno koľko a podme na vec bola som uplne spokojná ked som cítila že už zvraciam kyselinu a potom som to takto zopakovala aj 3x a na konci som si vždy pre istotu vyplachovala asi pol hodiny žalúdok vodou a ked som videla že tam už nič nie je bola som na seba nesmierne hrdá :((
Večer som išla spať s tým že ale zajtra to už bude iné zvládnem to nie nikdy som to nebola schopná zvládnuť len tak.Dnne som cvičila cca 2,5 hodiny

Neskôr sa mi stala nehoda, ktorá ma dostala do nemocnice a to vdaka zvracaniu všetkým tam bolo jasné čo sa deje pozerali sa na mna ako na uplnu prašinu :(( a ja som to dosť pociťovala po príchode domov som sa dobrovoľne začala zaujímať o psychologičku a mamina mi ju aj vybavila. Od príchodu domov z nemocnice som nikdy nemala odvahu skúsiť znova zvaraciať bojím sa a viem, že keby som to skusila znova ide to dole vodou. Psychologičke som 1x v živote priznala že mojím problémom je moje okolie a prečo? mam potrebu byť tá najlepšia a aby som sa v mojích očiach cítila dokonale ale prevdou je že aj ked som mala tak malú váhu nikdy som nebola spokojná ešte stále som chcela vidieť menej na váhe ... :((( je smutné že mám následky a bojím sa či niekedy budem mať deti a či ich budem môcť vynosiť :(((

Bulímia alebo anorexia sú asi tie najhoršie závislosti čo poznám pretože jedlu sa človek nikdy nemôže vyhýbať potrebuje ho k žitiu!!

Naozaj baby zájdite si k psychologičke držím palce nech máte veľa pevnej vôle. Mimochodom dosť som pribrala a snažím sa to zdravo zhodiť aj ked sa mi to strašne pomaličky darí ale lepšie než vôbec

Buana

greenmint mas uplnu pravdu vo vsetkom co si napisala,ja som trpela bulimiou 3 roky,az ked som sa nedostala do stadia ked som vyvracala uz aj vodu mala som 39kg ked ma nasilu dovliekli do fakultnej nemocnice,nenavidela som kazdeho na svete ze mi chcu len zle a najhorsie na tom je priznat si ze mame problem a zacat ho riesit.mne to trvalo dost dlho,ale polrocne liecenie mi dalo vela,uberat sa spravnym smerom,az po lieceni to bolo tazke sa opat zaradit do zivota bez ochrannych kridel mojich lekarov sestriciek,ale zatial to zvladam,sem tam pridu chvile ked podlahnem vracaniu,ale uz to nie je 10 za den...netoci sa okolo toho moj zivot.prvy krok je priznat si chorobu a vyhladat pomoc nebudete ani prve ani posledne,su ludia ktory si myslia ze bulimicky a anorekticky su sibnute a posadnute svojim telom,mozno to zo zaciatku tak je,ale potom im je uz v podstate vsetko jedno,aj to ze sa na nich kazdy pozera ze ich kazdy odsudzuje .takze baby prosim bojujte.ide to len treba chciet.