vzdelavanie zdrav.sestier

Monii

nie ze je vzdelavanie zbytocne, ale mamina taha na 50, pamat jej uz tak dobre nesluzi, ma zdravotnicku strednu a pracovat bude rovnako, plat bude mat rovnaky, z mojej perspektivy mi to v tejto konkretnej situacii nepride na 100 percent vyznamne..

Monii

mamina je tiez zdravotna sestra, teraz chodi externe a na 2 tyzdne chodi do BB, teraz pojde druhy krat.. a podla mna je to v podstate zbytocne :/

delphia

ria, ano, je to pravda. toto info je stare uz minim. 8 az 10 rokov. sestry ktore maturovali od r.1986 vratane, musia mat minim. Bc., aby sa povazovali za kvalifikovane sestry.skolstvo vytvorilo podmienky pre pracujuce sestry - umoznilo sa im studium osetrovatelstva externou formou. bolo dost casu si zvysit popri praci vzdelanie. externa forma je uz ukoncena 2. rok. mozes VS vystudovat uz len v dennej forme.

ria 2

Pracujem ako zdravotna sestra už 18 r. a dopočula som sa ,že nás,čo sme ukončili zdr.školu s maturitným listom,že nás môžu degradovať na asistentky,kým si neurobíme 1st.výšky,čo je na tom pravdy?

delphia

pomenovanie PSS je stary nazov. teraz to je specializacny studijny program. a je pre kvalifikovane zdravotne sestry-t.j. minim. s Bc vzdelanim. maturitou sa nestanes sestrou, ale zdravotnickou asistentkou. chapes uz?!

hmmmmmmmmmmm

pss=pomaturitne specializacne studium?nechapem, ak nieko studuje na SZS preco si nemoze urobitPSS??ved je to pomaturitne nie??

delphia

zdravotny asistent je zdravot. asistent a zdrav.sestra je zdrav. sestra. asistent musi absolvovat VS studium I. stupna a tak bude kvalifikovanou zdravot. sestrou. az tak mozes absolvovat specializacne studium.

balu428

Chcem sa spýtať,keď teraz ukončí SZŠ ako zdravotnícky asistent.Môže si spraviť PŠŠ alebo stačíto aby bola zdravotná sestra?