Pomoc pri dovolenke

teskamesa

My sa s manzelom uz velmi, velmi tesime na nasu dovolenku- koncom januara letime na Bahamy, kde je teraz idealnych 25-26 stupnov. Rezort je len pre dospele pary, takze ziadne skriekajuce deturence. Hotel stoji priamo na plazi - par krokov. V cene su vsetky sporty vratane instruktorov - od tenisu cez lezenie po stene a vsetky vodne sporty. Ma ta byt mnoho aktivit, cely den a celu noc. Samozrejme 24 hodin denne moze clovek jest a pit, co mu hrdlo raci a restauracie su talianske, francuzske a kontinentalne, som rada, lebo ja morske plody do pusy nedam. Keby sa cloveku nechcelo nikam ist, zadarmo donesu jedlo na izbu. Tyrkysove more, biely piesok, jedna z najznamenjsich a najkrajsich plazi na svete (mozno stretneme nejaku celebritku)a milovany clovek. Co moze byt krajsie?

Deee

no my sme odchadzali s firemnym notebookom na dovolenku a strasne sme sa bali, ze nebude internet, ze budu zle izby, ze jednoducho nebudu splnene sluby agentury pricom ak by nebol internet tak by nam za tyzden padla firma, sme ozaj radi, ze to takto vyslo, zabudla som dodat, ze personal mily ustretovy a rukami nohami sa snazili porozumiet

dobra vila

Deee, wow, to znie super!!
U mna v prvom rade dominuje to, ze ja som strasne na cistotu, nenavidim spinu a bordel (ten vlastny este znesiem, ked sa stane :D ) a ja si neviem predstavit nejaky hotel, kde by nebolo upratane, bol by prach, necista kupelka a pod(umrela by som). Takze ja potrebujem, nech je ten hotel proste cistucky pre novych ludi...
Mam desnu skusenost zo zajazdu do Grecka, bola to hotova katastrofa, co sa tyka aj cesty aj ubytovania (neklimatizovany autobus v strede sezony (prislubeny klimatizovany samoska), pokazeny na 12 hodin v strede cesty do Grecka, cakanie na kompu, ktora nas nechcela zobrat - dalsich 6 hodin!! O ubytku a jedle nevraviac!! To som bola este s rodinou-za svet vam nepoviem agenturu, neviem si spomenut, rodicia by vedeli). Taktiez dost neprijemne skusenosti mame so zajazdom do Talianska, aj ked samotny cas v taliansku bol krasny, iba organizacia a ubytovanie bolo strasne vdaka agenture sme cely autobus skoro nemali ani kde byvat, nakoniec akesi pajzliky. No strasne, co porobia... clovek sa tesi na dovolenku, a potom taketo veci musi riesit :-/

Deee

Sli sme 20. septembra na tyzden, je to ku koncu sezony, pocasicko prijemnych 30, ale nie upek, vodicka po celom lete zohriata (Turecko neodporucam na zaciatku sezony v maji, lebo more je este studene), dovolenku sme vybrali a rezerevovali v juni, mali sme lacnejsie nakolko sme sli po hlavnej dovolenkovej sezone, vyslo nas to cca 11OO€ na osobu, ale kazde jedno euro za to stalo, taky luxus sme este nezazili, od zaplatenia viza v turecku po vystupeni z lietadla sme nemali sancu minut ani euro, vsetko bolo zabezpecene a v cene, ziadne poplatky nad ramec, samy bufet bar restika zmrzlina zakusky vsade jedlo a pitie, izby krasny nadstandard s vlastnou klimou, cistota, plaz upravena kazde rano a kazdy mal miesto-vlastne lehatko, ziadne take, ze rano prasim na plaz lebo nebude kde lezat, animacia po cely den, kto co len chcel, vecer divadlo, bezdrotovy internet na izbe, cely hotel je v style rozpravky tisic a jedna noc a dovolenka fakt rozpravkova, my sme ako dovolenkari strasne narocne typy, ale toto bol sen

dobra vila

zuzuskaaa, ako myslis s tym Egyptom, ze strazene?
Inac, ak budete mat zajazd letecky, zvycajne to uz mate v ponuke odkial sa leti (vybavuje cely zajazd agentura).
Viedenske letisko nie je nic strasne (keby si videla uz tie vacsie), personal ti pomoze, neboj, k lietadlu sa dostanes :) a letite dvaja, takze sa ozaj neboj, ze sa stratis :D. Toto nase bratislavske je az smiesne oproti viedenskemu, lietaju tu "papierove" lietadielka (nizkonakladovky) a s tymi by som ja do egypta urcite neletela.

Deee, ja som rozmyslala nad Tureckom presne pre tento rok, ak budem mat financie, nakolko vas to vyslo? (na osobu). Ale mozno ste mali lepsie ceny, kedze ste sli viaceri, nie?

A takisto ma napada otazka, ktora mi neda pokoj!! Kedy sa oplati objednat si dovolenku??? Takto v zime su dobre zlavy, vyuzivate to? Ze si ju uz objednate uz behom januar-marec, alebo co taky last minute??? V tom zas nemam jasno, ako presne to funguje... Kedy je najlepsi cas vymaknut to za co najlepsie peniaze?

zuzuskaaaa

no egypt sme chceli ist ale ze je to tam strasne take strazene, tak sme rozmyslali ibizu alebo kretu popripade cyprus a chceme dovolenku s roznymi zaujimavymi vyletmi nielen lenosit na plazi. No problem je v tom ze sme obaja este neleteli a asi by sme sa bali letiet z Viedne

Deee

Firo tour, boli sme v Turecku v Beleku hotel Spice and Spa, www.spice.com.tr, sli sme piati narocni dovolenkari, dovolenka bola nadherna, ciry luxus, izby more hotel personal vsetko na 1 a jedlo v nas zanechalo najsilnejsi dojem, vsetko mnam a velky vyber, mozem poslat fotky mailom, vsetci sme sa zhodli, ze lepsiu dovolenku sme nezazili, urcite sa do tohto hotela planujeme vratit